מזלטוב

הלדין

New member
מזלטוב

1. למה בכל ספר יש לאוניברסיטה הנעלמת דיקן חדש? מהי תקופת הכהונה הממוצעת- שנה, שנתיים, שלוש? 2. מה לא חוקי ביציאה מחלון אינטרנט בזמן שהבאנר רץ? 3. איזה ספר "כנרת" מתרגמים עכשיו, לדעתכם?

Death of Rats

New member
המ....

1. למיטב זכרוני בכל הספרים, לפחות הראשונים, הדיקן (דיקן? האם אתה מתכוון ליועץ ראשי/ארכינשיא? כי אני מתכוונת בהחלט אליו) הוא מוסטרום רידיקולי. בכל אופן, תקופת הכהונה הממוצעת היא אחד עשר חודשים. 2. הא? 3. מכיוון שמשום מה הם פסחו בקלילות על Eric (עברו ישר לMoving Pictures) אני מניחה שהספר הבא צריך להיות Small Gods. הוא פשוט הבא בסדרה. האמת היא שאני לא יודעת אם הם עדיין ממשיכים לתרגם... שומרים! שומרים!, עד כה האחרון בסדרה שתורגם, יצא לאור בתשעים ושמונה. באמת צריך לפנות אליהם ואני חושבת שזה מה שאני אלך לשאול...

N a a t z

New member
3 לא מדוייק...../images/Emo181.gif

אני זוכרת {נראה לי...
} שהם הוציאו ספר מתורגם לפני חצי שנה. עכשיו רק לבדוק אם זה באמת היה ונברא, או שלא.
מאיה, בא לך לבדוק
כל הספרים נמצאים אצלך..

Death of Rats

New member
האחרון בסדרה שהוצא מהתרגום הוא

Witches Abord (שהתחלתי לקרוא היום
). הוא היה בחנות בפעם הראשונה שבדקתי את מדף הפראצ´טים בקפדנות (בפסח) ואר.... אני אבדוק. את צודקת, דילגתי על מה שבא אחרי Eric בטעות. "מכשפות בחוץ לארץ" בשמו העברי יצא מתישהו באלפיים ואחת, מה שאומר שלפני יותר מחצי שנה...

Dorfl

New member
תשובה (ותיקון של מה שאחרים אמרו)

הספרים הראשונים מתרחשים בתקופה שבה עדיין מקובלות רציחות באוניברסיטה, והם מתים ומתחלפים, אבל אז מגיע מסטרום ומשליט סדר, והוא נשאר בחיים עד לעצם היום הזה. גם בספרים האחרונים שיצאו (אני מבין שאתה קורא את התרגומים, אז עוד לא הגעת אליהם. אנחנו כבר מדברים כאן על מספר 26) מסטרום הוא הארק-קנסלור. והדיקן, דרך אגב, הוא מישהו אחר לגמריי - אתם מתבלבלים, בין השאר בגלל התרגום לעברית. יש את ראש האוניברסיטה, שהוא ה: Archchancellor (אין לכם מה לבדוק במילון, המילה לא בדיוק נכונה. זה עיוות של Chancellor על ידי תוספת התחילית Arch שפירושה "ראשי"). הדיקן הוא ה- Dean. זה מישהו אחר לגמריי.

DviRincewind

New member
אני חושב שחלק מזה נובע מחוסר אחידות

בתרגום... וטינארי נקרא בספר אחד פטריץ, באחר פטריארך, ואם אני לא טועה באחד מהספרים פשוט קראו לו קיסר או משהו בסגנון... אנשים, תשמרו על אחידות!!!

Dorfl

New member
אני לא יכול לענות לך כאן,

כי עברו שנים מהפעם האחרונה שקראתי ספר שלו בעברית.

למעלה