מזל טוב ובהצלחה/שוברט

מזל טוב ובהצלחה/שוברט

אולי כאן זה המקום לשאול, כי בפורומוים אחרים עדיין לא נעניתי: בסונטה לפסנתר בסי במול מז´ור בחלק האחרון של הפרק הראשון, אחרי שסימני ההתק המקוריים חוזרים, הוא משתעשע רבות בשמיניות וטריולות שחוזרות על עצמן, ולכן מסומנות בקיצור דרך ע"י אורך מלא של הרבע או החצי + קו לשמינית. הענין שקשה להבין מתי לנגן שמיניות ומתי טריולות. למישהו יש רעיונות? את התווים אגב הורדתי מsheetmusicarchive.net

galgal15

New member
תודה! + תגובה

אני מצטער אבל אני לא מצליח להבין בדיוק מה הבעיה. סך הכל טריולות מסומנות אחרת משמיניות ואפשר להבדיל בינהן בקלות. מה שבכל זאת הייתי ממליץ לך לעשות זה לנסות להשיג דיסק או להוריד מהאינטרנט את המנגינה של הסונטה הזאת ולנסות להקשיב אם החלקים הבעייתים שלך מנוגנים כטריולות או כשמיניות. מקווה שעזרתי מעט...

Sir Humphrey

New member
הדרך שלרוב עובדת...

במקרים כאלה של הוצאות עצלניות היא להסתכל לפי ההגיון הבא: המיקום של התוים ביד ימין מול יד שמאל. אם יש לך שלושה תוים ביד ימין, ובמקביל להם תו אחד של רבע ביד שמאל אז כנראה שלפניך טריאולה. זו הדרך הכי טובה. תמיד. כדי להקל את הקריאה מהדף תמיד כותבים תוים כך שיש הקבלה בין ימין לשמאל מבחינה ריתמית בתיבות. אני כרגע לא מצליח להתחבר ל- SMA, כך שנבצר ממני להוריד את הקטע ולבדוק, אבל נסי את ההגיון הזה.

למעלה