מחאת הנוער

ba r2 0 1 0

New member
מחאת הנוער

היום, כפי ש(אני מקווה)אתם יודעים, התקיימה בשעות 12:00-14:00 (או 14:30... שכחתי את הזמן המדוייק). השביתה היא מחאה על המשך המגמה של פגיעה בתקציב החינוך, שירד בשנים האחרונות ב-3.5 מיליארד שקלים. השביתה נועדה להביא לתודעת הציבור ולסדר היום הציבורי את הנושא, במיוחד לאחר שמכתבים לגורמים כמו משרד האוצר, רוה"מ וחכ"ים נוספים לא עזרו במיוחד... לפי מה שהבנתי, ברוב בתי הספר לא עשו בעיות ואפילו תמכו בשביתת התלמידים (בכל זאת... המחאה היא בעד מערכת החינוך-כדי שתשתפר ולא נגדה!). איך היה בביה"ס שלכם? האם נתנו לכם לצאת? האם זה היה באופן שההנהלה תמכה או פשוט העלימה עין? האם הרבה תלמידים השתתפו בשביתה. אני יכול להגיד שבגלילי לא אישרו לנו בשום פנים ואופן לצאת ורמי דאג מדיי דקה להזכיר את זה בכריזה. השערים נפתחו רק בסוף ההפסקה שהייתה לאחר השיעור החמישי-כביכול רק למי שסיים באמת באותה שעה. בעצם הם היו חייבים לתפוח אותם אז... היה שם מורה שניסה לבדוק מי יוצא סתם אבל הוא לא באמת עזר... לצערי (בגלל פחד אני מאמין) כמות השובתים לא הייתה גדולה, אבל הייתה סבירה יחסית...

Double U

New member
רבין - תמכו בשביתה

המורה הודיעה שבשעה 12 מי שירצה יוכל לצאת ולא יירשמו לו מנות. יצא שלמדתי רק שעה אחת היום וגם זה היה בוחן

E1ad

New member
בשז"ר היו איזה 100 ילדים ליד השער

של היציאה אבל לא הסכימו לצאת (זה היה ב12:00) והיה הרבה בלאגן ומהומות. גם לילדים שסיימו ב12, לא הרשו לצאת. אבל אחרי איזה 20 דקות שכל הבלאגן יתפזר כן הרשו להם לצאת (לאלו שסיימו).

chuti

New member
נכון..

היה בלאגן וכולם דחפו.. ברגע שכרמלה המנהלת התקרבה אתם רואים עדר שלם של ילדים רץ לכיוון הכיתות

Person3

New member
קצת נתונים:

מנתוני משרד החינוך מתברר שעשרות בתי ספר הושבתו, לפי החלוקה הבאה: במחוז הצפון הושבתו כ-30 אחוזים מבתי הספר. במחוז ירושלים הושבתו 7 מתוך 59 בתי ספר. במחוז המרכז שבתו בתי ספר בודדים מתוך 132. בתל-אביב שבתו "עשרות בודדות" מתוך 70 מוסדות. במחוז הדרום הושבתו כל בתי הספר, אך לטענת משרד החינוך - תלמידים רבים נשארו במוסדות החינוך ולא חזרו לבתיהם ב- 12:00. כ-300 נכחו בהפגנה. (Ynet)

ba r2 0 1 0

New member
דרך אגב, אפשר לדבר על זה גם ב-

אתם מוזמנים להכנס גם לפורום מועצת הנוער העירונית ולהגיב לנושא גם שם. או דרך הכתובת לפורום: http://multinet.co.il/forum/allmsg.asp?Fnumber=27&page= או דרך האתר עצמו: moaza.multinet.co.il (גם קישרתי דרך המילים). דרך אגב אני מחר טס ללונדון... אז נתראה עוד שבוע...! ביי ביי...!

Shwizing

New member
בכצה

לא נתנו לנו לצאת, אמרו שהשביתה מבוטלת בגלל שזה לא קשור לבתי ספר בכפר סבא. -_-.

למה דווקא שביתה?

התחושה שלי היא שהשביתה הגיע הרבה יותר מדי מוקדם במאבק. פתאום קפצה לה מועצת התלמידים והחליטה לשבות. האם ניסו לדבר? להציע? להפגין? לא, ישר שביתה... נראה לי שיש כאן פספוס גדול. והכי עצוב לי שהמורים והתלמידים לא חוברים יחד.

השביתה הזאת עיצבנה אותי

חבורה של ילדים מפונקים ופופוליסטים שאירגנו לעצמם חופש והרבה תשומת לב במקום לעורר דיון ציבורי אמיתי. המטרות שעומדות מאחורי השביתה יפות וחשובות. אבל מידי שנה מועצת התלמידים והנוער הארצית רוצה להרגיש קצת עשייה ולהיות בתקשורת ומשתמשת בכלי הכל כך לא יעיל הזה שנקרא שביתה. יאמר לזכותה שהשנה זה היה מאורגן בקפידה ולא נעשה ברגע האחרון כתגובה למעשים, אלא כיוזמה שבאה ממועצת התלמידים והנוער הארצית. אבל אילו מעשים היו לפני כן? האם על באמת התעורר דיון ציבורי על הנושא? איך הם עוד פעם נמצאים לבד במערכה שהיית מצפה שכל הגורמים הקשורים לחינוך היו עוזרים להזיז כאן משהו? אין ברירה אלא להסיק שהעניין נעשה בעיקר כדי להיחשף בתקשורת, בעזרת ספין פוליטי זול. הם לא הראשונים לעשות את זה. זה מקובל בתרבות הישראלית... אך כמתיימרים להוות "דור חדש" ומוביל עתיד אלטרנטיבי טוב יותר- הם ממשיכים בידיוק את הקו המקובל והכוחני שנעשה עד היום. השביתה נחלה כישלון ממספר סיבות עיקריות- 1. לא היו שותפים לה מעל ל60% מכלל תלמידי בתי הספר העל יסודיים. 2. לא התעורר שום דיון ציבורי. אנחנו יום לאחר השביתה וכבר הציבור הספיק להמשיך הלאה. 3. לא השתנה כלום. ואם עכשיו לא ראינו שביב של שינוי - למה שתהיה מהפכה דווקא בהצבעה בכנסת על התקציב? אז זאת זכותכם לשבות. אבל צריך לדעת לעשות גם את זה נכון. ולא להיות רק צודקים, כי זה הכי קל. איזו אלטרנטיבה של תקציב הביאו התלמיידם? למה ישמש הכסף שאתם כל כך רוצים בו? מה האידיאולוגיה והרעיונות שעומדים מאחורי הדברים שלכם? מה שהתחיל בקול תרועה רמה הסתיים בקול ענות חלושה. "ככה לא בונים חומה"

חשוב לי לפרגן על מספר דברים

1. הרצון הטוב שעומד מאחורי השביתה מעורר הערכה. 2. הרבה זמן לא אירגנו משהו בצורה כל כך יפה במועצת התלמידים והנוער הארצית. 3. הצליחו להיכנס למהדורות החדשות. 4. בעלי התפקידים הבכירים דיברו באופן ברור ומרשים בתקשורת. (חבל שהם לא הצליחו לגרום לתקשורת להתייחס אליהם בקצת יותר רצינות, אבל זה נושא אחר). 5. עדיף מעשה כלשהו מאשר שתיקה צורמת. וגם זה משהו.

Funky Giraffe

New member
בגלילי

הרודן שלנו הרגיש כמו ב"בריחה מאלקטרז", כשכמויות ילדים עומדות ליד השער ב12:00 והוא עם המערכת קריזה (השגיאה בכוונה, משחק מילים כזה) צועק כל מיני הבלים שלא הבינו ממילא (חוץ מהמשפט "אל תנסו לתפוס טרמפ") כי הוא בולע את המיקרופון. קומדיית טעויות אחת גדולה, המנהל הזה.

למעלה