מחזור 14: מכבי נתניה - בני סכנין

tristan79

New member
מחזור 14: מכבי נתניה - בני סכנין

בעוד שעתיים יעלו הקבוצות למשחק שפותח את המחזור ה14. לטעמי יש במשחק הזה עבור נתניה קצת יותר מאשר 3 נק' - אחרי שתי תוצאות תיקו 0:0 מול הפתח תיקוואיות נתניה צריכה לחזור למעגל הניצחונות, עוד משחק לא משכנע יכול באמת להרחיק את נתניה מהצמרת ולהרחיק אוהדים מהקופסא, ניצחון משכנע והקבוצה תעלה זמנית למקום הראשון ואולי יזכרו בתקשורת, שהייתה עסוקה במכבי חיפה והפועל ת"א בשבועות האחרונים, שנתניה היא עדיין כוח שאסור לשכוח במעלה הטבלה. מתיאוס אמנם הוגלה ליציע הכבוד (שבקופסא מדובר בגלות של בערך 3 מטר מהספסל) אבל בפרסומים מדובר על כך שהוא מתכוון להעלות לדשא הרכב התקפי - אלמוג כהן וטאזמטה ירדו לספסל ואומברטו ובה יתפסו את מקומם במה שיכול להיות משחק ההזדמנות האחרונה עבור שניהם בקבוצה. נתניה בסגל כמעט כשיר לחלוטין כאשר החסרון היחיד הצפוי הוא זה של חיימוביץ'. גם פרנסמן נפצע קלות, אבל הוא צפוי להיות כשיר ולפתוח בהרכב. הרכב משוער: לירן שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, גולן חרמון , דדי בן דיין, ביוואן פרנסמן, רביד גזל, דניאל אומברטו, שלו מנשה, ג'ורג' בה, איתי שכטר.

1:1 (מנשה, צגאי)

אז לאחר העדרות ארוכה שלי מהמגרשים החלטתי לנדוד לקופסא ולראות את המשחק ואיזה אכזבה זאת הייתה. נתניה במחצית הראשונה פשוט שיחקה מול חומה שניסיתה לשבור לשחקני נתניה את הרגליים אחד-אחד ומלבד שעבר אחד לא ראינו אף אחד שיסיים מהלך ברשת וזה הדבר המעצבן ביותר בקבוצה, פשוט אין לנו אף שחקן עם מגע מסיים שמשאיר את הנקודות בבית. אגב, מתיאוס לדעתי כבר הרס לנו כל סיכוי נורמלי לחשוב על אליפות עם כל ההערות שלו נגד השיפוט הישראלי, המשחק הזה היה דוגמא מצוינת להתנכלות של השופט הישראלי נגד הקבוצה של המאמן הגרמני. שיפוט כזה חד צדדי מתבריזי המנובל עוד לא ראיתי לפניכן. פשוט בושה וחרפה. ובנוסף מתיאוס כנראה חיסל את שכטר לגמרי, הבחור פשוט נראה בעולם אחר עם עוד החמצה של גול בטוח ועוד אחת ועוד אחת ממש בלי סוף (עסקת ההחלפות בין טוטו תמוז לשכטר נראית עכשיו ממש כמו מהלך גאוני אם הוא יבוצע). יאללה ליום ראשון - נפרק את הגרמנים!

SjP

New member
חבל

נכון נתניה לא נתנה משחק גדול, אבל השליטה במגרש הייתה פשוט מושלמת, בני סכנין לא בעטה פעם אחת לשער, חבל שתבריזי הרס את המשחק אבל טעויות שיפוט זה דברים שקורים בכדורגל וצריך להסתכל קדימה

tristan79

New member
אני כבר לא יודע אם להיות אופטימי או לא

על המשחק ביום שישי אין הרבה להגיד - לנתניה הגיע לנצח אבל הקבוצה הבקיעה רק שער אחד, לסכנין לא הגיע לצאת עם נקודות אבל השופט ראה פנדל. החדשות הרעות - נתניה לא נראית טוב ולא מצליחה לנצח משחקים שהיא אמורה לנצח בקלות. החדשות הטובות - זה עדיין רק 4 נק' הפרש מהמקום הראשון וכולם יודעים בדיוק מה צריך לשנות בינואר - בה ואומברטו עוזבים והקבוצה מתחזקת בחלוץ מבקיע שערים וקשר התקפי. הצלחה בחיזוק כזה בחודש הבא והקבוצה יכולה לעשות קפיצת מדרגה משמעותית...

SjP

New member
עד ינואר פשוט צריכים להיות יעילים

יעילים ולא מבריקים למזער נזקים ופערים כמה שיותר כי ישועה מגורג' בה ואומברטו באמת לא תגיע צריך 2 זרים חדשים ועוד ישראלי, ואם אפשר עוד אחד גם לספסל, כמובן שכל השחקני חיזוק צריכים לבוא לקישור ההתקפי והחלוצים

אז רק אני בעד להוסיף גם את טאזמטה לרשימה?

מצטער, אבל הקמרוני פשוט לא מרשים במשחקים האחרונים ולדעתי להראות לו את הדלת החוצה ולהביא זר טוב במקומו יכול להיות דביר יעיל מאוד.

tristan79

New member
אני על הגדר בקשר לטאזי

מבחינתי הוא שחקן על אותו תקן של שכטר - גם מבחינת העמדה במגרש וגם מבחינת הבעיות מהן הוא סובל העונה. במקרה של שניהם התיפקוד הקלאסי על המגרש הוא של חלוץ שליד או מאחורי חלוץ מרכזי, וכשהם נדחקים אחורה לקישור, הצידה לאגף או קדימה לחוד אז הם לא מצליחים להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי. אז מצד אחד - לא ממש "צריך" את טאזמטה כי כבר יש את שכטר בעמדה הזו, וזה לא שטאזמטה הפגין יכולת כזו מרשימה עד כה העונה. אבל מצד שני, לנתניה חסרים קשר וחלוץ ויש לה את המקומות הפנויים בסגל בשביל זה (במקומם של בה ואומברטו), במיוחד אם אחד התפקידים יאויש ע"י שחקן ישראלי. בסופו של דבר הייתי מעדיף שישאירו את טאזמטה, לפחות עד סוף העונה. אני לא בטוח שבקבוצה יצליחו להביא שחקן טוב ממנו (במיוחד כשבעצם מדובר בשחקן השלישי שיביאו). ובניגוד לבה ואומברטו לטאזמטה אין סעיף שחרור בינואר, אז מדובר בעלות כספית מבוזבזת...

אני אלך עם הדעה שלך לאור משהו שגיליתי הרגע

לפי חדשות נתניה מסתבר שטאז (תגידו איך עוד לא הדביקו לו את הכינוי המתבקש הזה?) הוא השחקן היקר ביותר בקבוצה, השכר שלו לעונה הוא כ250 אלף דולר (!!!) שזה יותר מכל שחקן אחר (ואם אני לא טועה גם המשכורת השמנה ביותר ששחקן אי פעם קיבל במועדון). לשחרר אותו בהחלט יהיה איבוד כסף מיותר לקבוצה, כל שנותר לקוות הוא שהוא יתחיל להשתפר ולתרום יותר מהמצב הדי עגום בו הוא נמצא כרגע.

tristan79

New member
מצד אחד

מצד שני - עם תג מחיר שנתי שכזה שחרור לקבוצה אחרת שגם תיקח על עצמה את המשכורת שלו (בהנחה שמוצאים פראיירית שכזו) הוא מהלך שיחסוך המון כסף. הוא מרוויח 250 אלף דולר?!?!? בחיי, אני במקצוע הלא נכון...

ותג המחיר של הכרטיס שלו הוא כחצי מיליון יורו!

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/41491/thierryfidjeu_tazemeta/profil.html לא מבין איך עונה טובה אחת בבונדסליגה האוסטרית הופכת את הבחור הזה לשחקן עם סכומים אסטרונמים שכאלה (לאור היכולת שהוא מציג בשנה האחרונה הוא לא שווה רבע מזה).

למעלה