מחיצה בחלל הרחם

פפושקי

New member
מחיצה בחלל הרחם

אני בת 32, מנסה למעלה משנה. עברתי 3 סבבים של איקקלומין, ועוד 2 סבבים של גונל והזרעות אבל כלום! לכן נשלחתי לצילום רחם, אך מאחר ואני רגישה ליוד עשיתי לבסוף היסטרוסקופיה אבחנתית. בבדיקה התגלתה בחלל הרחם "מחיצה קטנה 30%". שאלתי, האם מחיצה כזו יכולה להפריע להתפחות ההריון(הבנתי שלקליטה זה לא אמור להפריע). שאלה אחרת, האם יכולה להפריע כאשר מדובר בהריון מרובה עוברים? תודה

karin123

New member
יש לי כמעט אותה שאלה

אני בהריון בשבוע 16, בינתיים הכל תקין
. בעקבות שתי הפלות טבעיות שהיו לי (לפני הריון זה) ביצעתי היסטרוסקופיה אבחנתית ובה אותרה מחיצה קטנה (של שליש מהרחם). האם המחיצה עשויה להפריע להמשך ההריון? האם עשויות להיות בעיות לקראת הלידה? תודה מראש, קרין

מחיצה

פפושקי שלום מהשאלה המצורפת את כמובן יכולה להבין שקיום המחיצה אינו מונע התרחשות הריון והתפתחותו התקינה. קיום מחיצה גדולה יכול להפריע להריון בכל אחד משלביו, החל בנטיה מוגברת להפלות ועד סיבוכי הריון כמו: הפרדות שליה, מצגים פתולוגים והאטה בצמיחה. אך מידת ההפרעה תפוטנציאלית תהיה קשורה מן הסתם בגודל המחיצה. יש להניח כי מחיצה קטנה אינה צריכה להוות איום ממשי על המשך ההריון. ד"ר אמנון בוצ´ן

פפושקי

New member
גם לא כאשר מדובר בהריון מרובה

עוברים? ואגב השואלת לפניי אמרה שעברה 2 הפלות, ויש לה מחיצה בערך כמו שלי. זה לא אומר משהו? תודה!

למעלה