מחיקת התוכן בכטיס ה CD החיצוני של טלפון סלולרי

אני מבקש לדעת האם יש דרך לפרמט כרטיב CD חיצוני של טלפון סלולרי או ניתן פשוט למחוק את התכולה שלו, מאחר ואני מעוניין להעביר את הכרטיס לשימוש של מישהו אחר ואיני רוצה להשאיר עקבות.

arseny92

Well-known member
מנהל
אני מבקש לדעת האם יש דרך לפרמט כרטיב CD חיצוני של טלפון סלולרי או ניתן פשוט למחוק את התכולה שלו, מאחר ואני מעוניין להעביר את הכרטיס לשימוש של מישהו אחר ואיני רוצה להשאיר עקבות.
מחק תכולה וחסל

רוב הזמן נח

Well-known member
עושים אתחול או פרמוט דרך קליק ימני על סמל הכונן.

אבל לא בטוח שזה מספיק. אז יש כלי חינמי בשם CCleaner ושם אפשר לנגב את השטח הפנוי של הכונן (או למחוק הכול גם ממה שנשאר שם) זאת פעולה מיוחדת שכותבת קבצים על הכונן בשביל שלא יהיה אפשר לשחזר ממנו מה שנמחק.

מומלץ להשתמש בגרסת

CCleaner - Portable​

זאת האפשרות האמצעית

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
אבל לא בטוח שזה מספיק. אז יש כלי חינמי בשם CCleaner ושם אפשר לנגב את השטח הפנוי של הכונן (או למחוק הכול גם ממה שנשאר שם) זאת פעולה מיוחדת שכותבת קבצים על הכונן בשביל שלא יהיה אפשר לשחזר ממנו מה שנמחק.
מחיקה כזו עלולה לתקל את כרטיס ה-SD.
פרמוט רגיל מספיק, אף אחד לא צריך את המידע שלך, ואם כן, ניתן לכתוב ידנית קובץ בגודל הכרטיס שאין בו צורך ואז למחקו ולא יהיה אכפת אם ישחזרו חלקים של הקובץ הזה כי הוא החליף כבר את כל מה שהיה בכרטיס קודם
עושים אתחול או פרמוט דרך קליק ימני על סמל הכונן.
בתנאי שיש קורא כרטיסים, ואם אין, ניתן לפרמט בטלפון

רוב הזמן נח

Well-known member
פרמוט רגיל מספיק, אף אחד לא צריך את המידע שלך, ואם כן, ניתן לכתוב ידנית קובץ בגודל הכרטיס שאין בו צורך ואז למחקו ולא יהיה אכפת אם ישחזרו חלקים של הקובץ הזה כי הוא החליף כבר את כל מה שהיה בכרטיס קודם

למה שלא יהיה?

או קורא כרטיסים, או מתאם לכרטיס סטנדרטי, שהיום המחשבים צריכים להגיע עם חריץ בשבילו. או מתאם קטן שהופך כרטיס מיקרו לדיסק און קי.

רוב הזמן נח

Well-known member
כי אז יתכן והנושא הזה לא היה נשאל כלל
אז קונים. לפעמים כרטיסי מיקרו נמכרים יחד עם מתאם לכרטיס SD סטנדרטי. אפשר לקנות אותם בנפרד. אפשר גם לקנות מתאם ל- USB שהופך את הכרטיס למעשה לדיסק און קי. מנסיון, המתאמים האלה מאוד טובים. ברגע ששמים את הכרטיס באחד מהם אפשר להשתמש בו לפעולה שצריך.

רוב הזמן נח

Well-known member
למה שלא יהיה?

או קורא כרטיסים, או מתאם לכרטיס סטנדרטי, שהיום המחשבים צריכים להגיע עם חריץ בשבילו. או מתאם קטן שהופך כרטיס מיקרו לדיסק און קי.

למה שלא יהיה?

בגלל זה אני תמיד מעדיף לקנות כרטיס מיקרו. אפשר על ידי מתאמים להשתמש בו לדברים שונים.

רוב הזמן נח

Well-known member

בגלל פעם אחת או פעמיים של מחיקה כזאת לא יהיה נזק משמעותי לכרטיס. בתנאי שחשוב למחוק מה שיש שם שלא יצליחו לשחזר.

arseny92

Well-known member
מנהל
בגלל פעם אחת או פעמיים של מחיקה כזאת לא יהיה נזק משמעותי לכרטיס. בתנאי שחשוב למחוק מה שיש שם שלא יצליחו לשחזר.
אז כבר עדיף להשתמש בזה מאשר ביישום עם עוד מיליון אפשרויות שלא כולם טובים למערכת בשימוש לא נכון

רוב הזמן נח

Well-known member
אז כבר עדיף להשתמש בזה מאשר ביישום עם עוד מיליון אפשרויות שלא כולם טובים למערכת בשימוש לא נכון

אני לא מכיר את זה. אני גם לא מכיר אפשרויות ב-CCleaner שמזיקות למערכת ההפעלה. אפשר להגדיר את CCleaner שלא ימחק כל מיני דברים שלא רוצים שימחק. ההיתרון ב CCleaner שאפשר להגדיר אותו שיהיה בעברית.

וזה כלי שאם מגדירים אותו כמו שרוצים, מומלץ להשתמש בו כל יום למעשה בשביל למחוק דברים מיותרים.

צרפתי הסבר איך מעבירים את התוכנה לעברית.​

נערך לאחרונה ב:

dudi4321

Member
Ccleaner ותיקה ואני משתמש בה יותר מעשור.
אבל, כשיש הרדיסק מעט תקול, סקטורים או מעט עייף, אסור להשתמש בCcleanerכי אז הסקטורים המעט פגומים שנניח שיש בהם קבצים או חלקי קבצים יתפנו שוב עבור המערכת וזו מכשלה ואז מערכת הקבצים תכתוב בסקטורים הפגומים ומצב מערכת ההפעלה ילך וידרדר.
קרה לי פעמיים. גם במערכת WinNT (זu שקדמה לWin2000) וגם השנה קרה לי במערכת Win7.

רוב הזמן נח

Well-known member
אבל, כשיש הרדיסק מעט תקול, סקטורים או מעט עייף, אסור להשתמש בCcleanerכי אז הסקטורים המעט פגומים שנניח שיש בהם קבצים או חלקי קבצים יתפנו שוב עבור המערכת וזו מכשלה ואז מערכת הקבצים תכתוב בסקטורים הפגומים ומצב מערכת ההפעלה ילך וידרדר.
זה בניקוי רגיל? או בניקוי של ניגוב שטח פנוי?

dudi4321

Member
כרטיס עולה 20 ש"ח.
קנה חדש! את הישן תשבור. כך יעלם לעד כל התוכן. לדעתי ומנסיוני אפשר לשחזר SD שנמחק או פורמט.

רוב הזמן נח

Well-known member

בנפח מינימלי
עולה יותר אם צריך הרבה + מהירות

בנפח מינימלי
עולה יותר אם צריך הרבה + מהירות
יש היום כרטיסים יחסית מהירים במחירים טובים. אני קניתי פעם 60 גיגה בערך, בבערך 60 שקל.

arseny92

Well-known member
מנהל
גם לא מכיר אפשרויות ב-CCleaner שמזיקות למערכת ההפעלה
זה מה שמפתחי היישום רוצים שהמשתמש יחשוב. לעתים זה קורה כך: משתמש מוחק משהו עם היישום, ומגלה שמשהו לא פועל כראוי במערכת הרבה אחר כך ואז בא להתלונן באינטרנט איך לתקן דברים, אז לא תודה

ולגבי SDelete - יישום אשר פותח על ידי מיקרוסופט מועדף על כל יישום צד ג' כי מייקרוסופט יודעת טוב יותר את המערכת שלה

רוב הזמן נח

Well-known member
זה מה שמפתחי היישום רוצים שהמשתמש יחשוב. לעתים זה קורה כך: משתמש מוחק משהו עם היישום, ומגלה שמשהו לא פועל כראוי במערכת הרבה אחר כך ואז בא להתלונן באינטרנט איך לתקן דברים, אז לא תודה

ולגבי SDelete - יישום אשר פותח על ידי מיקרוסופט מועדף על כל יישום צד ג' כי מייקרוסופט יודעת טוב יותר את המערכת שלה
לא בטוח בכלל. אני משתמש בזה עוד מ-XP וזה מעולם לא עשה לי נזק. ומיקרוסופט עדיין טובים במערכות הפעלה. ולא בטוח שטובים בתוכנות אחרות.

למעלה