מחפשת סופרמרקט אורגני באיזור חיפה

מחפשת סופרמרקט אורגני באיזור חיפה

שלום לכולם. אני צמחונית ואוכלת (כמו כולנו) המון ירקות ופירות. כדי לחסוך מעצמי ומגופי זבל אני אוכלת הכל אורגני. לצערי, לאחרונה "היגרתי" מתל אביב לחיפה ואני מתקשה למצוא כאן באיזור סופר או חנות רצינית שמוכרת מזון אורגני. יש חנות מסכנה ויקרה בטירוףףףףףףףףףףףףףף באיזור הכרמל ואני ממש לא רוצה לקנות שם. מישהו מכיר/יודע/יכול להמליץ? תודה בברכת בריאוןת לכולנו.

tommythecat

New member
סופרמרקט אורגני

למרות היותי חיפאי, אין לי מושג על סופר כזה. מאידך, אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולשאול על המחירים של ירקות אורגניים שנהגת לקנות בת"א. יש טור קבוע של אביב לביא ב"הארץ" בו הוא מנסה להטיף לצריכת מוצרים אורגניים ומנסה לשכנע שהדבר אינו יקר משמעותית מירקות קונבנציאונליים. לדעתי הוא טועה, אבל אם הוא לא טועה (ואני בספק) מעניין לדעת מה הבדל המחירים. יוסי

קרה כבר שהלכתי למרכז קניות במרכז

נכנסתי לסופרמרקט רגיל, ושם קניתי את כל מה שאני צריך פרט למוצרים שיש רק בחנות טבע. מיד לאחר מכן נכנסתי לחנות טבע צמודה באותו מרכז קניות על מנת לקנות מוצרים מיוחדים, והופתעתי לגלות שחלק מהירקות שקניתי הינם אפילו זולים יותר מאשר בסופר, העין שלי במקרה צדה מחיר של פלפלים צבעוניים. מחירם של האחרים לא תמיד היה יקר משמעותית מהסופר. אבל אני מניח שזה לא באופן קבוע. עכשיו, לדעתי אם אתה מעוניין בירקות אורגניים ובאמת מאמין שהלא אורגניים עושים לך נזק בל יתואר, אתה צריך להגדיר מה זה יקר משמעותית *עבורך*. כלומר, אם אתה בעל משפחה של 10 נפשות שצריך לקנות קילוגרמים רבים של ירקות, נאמר בשבוע, ההוצאה הכספית עשויה להיות משמעותית יותר אפילו אם ההפרש במיחירים אינו גדול, מאשר אם אתה בעל משפחה של 2 נפשות וההפרש במחירים הוא באחוזים גבוהים יחסית. לעניות דעתי, האורגני לא נראה מושך מי יודע מה, ולכן אני מעדיף את הלא אורגני. אלא אם אכן יצא מחקר שיוכיח כי הלא אורגני מזיק בצורה משמעותית (אבל אתה בטח תקרא את המחקר הזה עוד לפני שהחוקר יחשוב עליו
).

tommythecat

New member
השאלה שלי היא

בכמה בממוצע יקרים יותר ירקות אורגניים מירקות רגילים. ישנם מחקרים שקושרים בין סוגי חומרי ההדברה שבהם משתמשים כדי לרסס ירקות לבין התפתחות פרקינסון בגיל מבוגר יותר ועל כן אני מתעניין בנושא. יוסי

למעלה