מחפש רופא עור לכלבים

Shaycus

New member
תשובות

אעדכן שהפוסט שלי הוא מלפני יותר מ3 חודשים ומאז יש כמה עדכונים (לא לגמרי מעודדים לצערי):
1. החלפנו לאוכל היפו-אלרגני ב100% (על בסיס חרקים), אחרי שנפגשנו עם מי שהבנו שהוא מומחה העור הכי טוב בארץ (אילן סקורינסקי), נתנו לו רק את האוכל הזה במשך מספר שבועות, הוא לא הכניס שום פירור של שום דבר אחר לגוף, וזה לא עזר.
2. עשינו הדברה בבית כדי לפסול עניין של פרעושים, גם לא עזר.
3. שמענו על אפוקוויל ולקחנו אותו על בסיס קבוע מספר שבועות, זה בהחלט הפחית מעט את רמת הגירודים והכרסומים אבל זה לא פתר את הבעיה וככל שעבר הזמן עם הכדורים הוא כנראה התרגל אליהם והגירוד והכרסום חזרו.
4. נעשה מגרד לעור והתוצאות הראו שיש לכלב אלרגיה לעור.
5. עשינו בדיקת אלרגיה שמתבצעת בחו"ל (סביב האלף שקלים) שהראתה בצורה חד משמעית שיש לכלב אסתמה של העור.
6. כרגע אנחנו נותנים לו זריקות (כל 3 ימים) אבל זה לא באמת פותר את הבעיה, רק גורם לו להתגרד קצת פחות.

הכלב עם קונוס על הראש כבר 4 חודשים ואנחנו עדיין לא יודעים מה עוד אפשר לעשות כדי לפתור לו את הבעיה.

* נתנו לו גם זריקה חדשנית בשוק (עם מאפיינים ביולוגיים) שלא עזרה.

שי

Shaycus

New member
תגובה

אילן לא אומר נואש אבל בינתיים כל הפתרונות שיש לו בשרוול לא באמת פותרים את הבעיה, רק מעכבים אותה.

לא שמעתי על פרוביוטיקה לכלב, אני אבדוק אם דבר כזה קיים אבל אני די בספק.

אני חושב יותר על פתרון אלטרנטיבי כמו פרוזאק לכלבים הבנתי שיש כלבים שיש להם בעיות נפשיות ויכול להיות שזה מסתדר עם מה שאני רואה פה.

הבדיקות האלה אומרות מה יש לכלב והוא כרגע מקבל נוגדנים נגד אותן אלרגיות אבל הבעיה היא שהוא אלרגי להמון דברים ברמה מאוד גבוהה (עובש, אבק, צמחים, פריחות שקורות באביב וכו') אז זה במקסימום יכול לשכך את הכאב אבל זה לא מעלים אותו מה שאומר שהקונוס הזה שנמצא אצלו על הראש כבר 4 חודשים לא הולך לשום מקום בקרוב וזה נורא מתסכל.

שי

Shaycus

New member
מחפש רופא עור לכלבים

היי,

יש לי כלב בן ~3, מעורב, בינוני.
בחצי שנה האחרונה הוא אוכל/פוצע/מכרסם את עצמו, ברמה של דימום עמוק.

ניסיתי ללכת לשלושה וטרינרים שונים ללא הועיל:
- וטרינר שכונתי שאצלו אנחנו עושים את כל החיסוים
- מוקד חירום פעם שהוא עשה את זה בשעה שלא הייתה יכולת ללכת לוטרינר השכונתי
- וטרינר שנמצא בשכונה הסמוכה אלינו מהמלצות שקיבלנו מחברים

כל הוטרינרים נתנו לו כדורים / זריקות / נוזל למשך ~10 ימים.
כל פעם מחדש זה עזר נקודתית אבל אחרי שזה נרגע למשך שבועיים / חודש זה חזר על עצמו.

נולדה לנו ילדה לפני כ-10 חודשים וחשבתי שאולי זה קשור וזה עניין של קנאה אבל אני מבין שזה לא משהו שעובר לכלבים בראש אז שזה כנראה לא זה.
עשינו כל מה שאמרו הוטרינרים בהמשך לאנטיביוטיקה שהוא קיבל (להעיף שטיח מסוים שיש לנו בבית, לשנות את מסלול ההליכה שלו, להחליף לו את האוכל, להפסיק לתת לו חטיפים ועוד).
שום דבר לא עוזר, הוא כרגע עם "אהיל", זה שנותנים אחרי סירוס, 24 שעות ביממה, כבר שבועיים. כל פעם שאנחנו מורידים את זה לכמה דקות בזמן שאנחנו לידו הוא עושה את זה שוב.

אנחנו פשוט מרחמים עליו, ברמה שאני חושב שאולי זה קשור אלינו או לבית שהוא גר בו ואולי פשוט לא טוב לו איפה שהוא נמצא.

מיותר לציין את העלות הכלכלית שמשוייכת לזה, שהגיעה כבר לאלפי שקלים בחצי שנה האחרונה.

אם יש לכם רעיון, גם אם יצירתי, נשמח לשמוע, אם יש לכם המלצה לרופא עור (דרמטולוג) או לכל דבר שיכול לעזור להציל את המצב אנחנו פתוחים לכל רעיון אפשרי.

* בגדול הוטרינרים זיהו לו טפיל שנקרא דמו-דקס (ואמרו שזה נפתר), ושיש לו אלרגיה כלשהי אבל לא יודעים להגיד למה אז נתנו לו אנטיביוטיקה וכדורים שממזערים את הגירוד אבל גם הכדורים האלה לא עוזרים לטווח הארוך רק לימים הראשונים.

** אנחנו גרים באיזור המרכז (תל אביב סמוך לרמת השרון).

סליחה על החפירה ותודה מראש

שי

למעלה