מחשבות:

חברים צריכים לדבר על דברים שעושים ואוהבים ושחשובים בחיים הרגשיים כמו תחביבים ונושאים רגשיים.

אדם לא חייב לגלות מידע שאינו רוצה.

להילחם כדאי בעזרת שמחה.

חשוב לדאוג לחברים ולעזור להם לפתור את בעיותיהם.

צריך להשתדל לפתור מריבות בהסברים, אבל כשאדם עצבני ולא מקשיב עדיף בינתיים להתרחק.

Harrington

Well-known member
מנהל
חברים צריכים לדבר על דברים שעושים ואוהבים ושחשובים בחיים הרגשיים כמו תחביבים ונושאים רגשיים.
ואם לא מתחשק להם לדבר? בעיני חברים צריכים לדעת לעשות גם את זה, לשתוק.
אדם לא חייב לגלות מידע שאינו רוצה.
בהחלט נכון, זולת אם הדבר נדרש במסגרת אכיפה פלילית.
להילחם כדאי בעזרת שמחה.
להילחם במה? במי? איך נלחמים בעזרת שמחה? מדמיין את צה"ל ברצועת עזה נלחם בחמאס באמצעות שירי פורים?
חשוב לדאוג לחברים ולעזור להם לפתור את בעיותיהם.
בהחלט נכון.
צריך להשתדל לפתור מריבות בהסברים, אבל כשאדם עצבני ולא מקשיב עדיף בינתיים להתרחק.
החצי הראשון של המשפט נכון בעיני. החצי השני בעייתי. תלוי במי מדובר. אם עסקינן בחבר, יתכן שדווקא כשהוא עצבני הוא זקוק לי. במקרה כזה תפקידי להתגבר על כך שהוא עצבני (ואולי מעצבן), ולנסות לעזור לו אף על פי כן. דווקא להתרחק לא יהיה הדבר הנכון מבחינתי לעשות. במקרים אחרים, זה כן יכול להיות.

כשלא מתחשק לדבר, לא מדברים. צריך לשוחח להנאה. באכיפה פלילית אם האדם שותק חוקרים אותו כדי לגלות את האמת. אני נלחם בחברה כדי לשפר אותה. הבנתי שאני צריך להילחם בדרך חיובית של שמחה, רוחניות ואהבה ולא בדרך שלילית של איום ותוקפנות. לעשות מבטים מחייכים במקום מבטים מאיימים, להסתכל כמו שנוח לי במקום להשמיע קולות מפחידים, להגיד שאני יכול ומצליח ליצור קשרים מסוימים ולא שאני רוצה, ולדבר בתחכום עם חוקרים כמו שופטים ושוטרים ולא עם זרים מסוכנים. כשאדם שאינו חבר שלך עצבני, עדיף להתרחק ממנו ורק אחר כך אולי לדבר אתו אם יש עם מי לדבר.

למעלה