מידע לפני מעבר לאירופה עם דרכון אירופאי

סופרבר11

New member
מידע לפני מעבר לאירופה עם דרכון אירופאי

שלום,

אני מתכנן לעבור לאירופה לתקופה בינונית. יש לי דרכון אירופאי (הונגרי) שקיבלתי לפני 4 שנים ולא נגעתי בו מאז שיצא. הוא תקף ל-10 שנים אז יש מספיק כרגע.

יש לי כמה שאלות:
1. איך נהוג או צריך להתנהל כשיש שני דרכונים? האם להיכנס ולצאת ממדינה עם דרכונים שונים? (כלומר לצאת מישראל עם הישראלי ולהיכנס לאירופה עם האירופאי?) יש לזה משמעות כלשהי?
2. יש הבדל בין אזרחות לבין דרכון? (לצורך העניין מעולם לא הייתי בהונגריה). יש משמעויות שונות?
3. האם צריך לבצע פעולה כמו פתיחת חשבון בנק או משהו דומה כדי לעבוד באירופה?
4. יש צורך בביטוח נסיעות? או שיש התנהלות שונה בזמן שהות עם דרכון אירופאי?
5. האם יש מידע (או מישהו שמוכן ליצור קשר ולעזור לי)? כל הכתבות שמצאתי ממומנות וחסרות בהרבה מידע. אשמח לעזרה והכוונה.

תודה מראש לכולן וכולם!

BigBadWolf

Member
כמה תשובות מנסיוני (דרכון גרמני)

1. אני מתנהל עם שני הדרכונים. נכנס לארופה עם הגרמני ולישראל עם הישראלי. כל שאר המדינות לפי שיקולי נוחות. לדעתי זה חשוב להכנס לארופה עם הדרכון הארופאי, אבל לא בדקתי לעומק. כאמור אני עושה את זה בכל מקרה.
2. אין הבדל (חוץ מהעובדה שאתה לא משלם ביטוח בריאות ארופאי).
3. כן. צריך חשבון בנק מקומי במקום שבו תעבוד כדי שיוכלו לתת לך משכורת. זה אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות כשמגיעים, בנוסף ללמצוא דירה ולקנות סים מקומי.
4. לא צריך ביטוח נסיעות (ויותר מזה, אי אפשר לעשות ביטוח נסיעות). ברגע שתהיה לך כתובת קבועה אתה נחשב תושב ואז אתה יכול ללכת למרפאה ולהרשם לביטוח הבריאות הממלכתי (זה לגבי אנגליה, אני מניח שבשאר המדינות זה דומה, אבל כדאי לשאול את המעסיק).

crips

New member
עוד כמה תשובות

1. מאד כדאי לקחת את שני הדרכונים. בכניסה לישראל ישימו לב שאתה ישראלי ויתשאלו אותך למה אין לך דרכון, יכולים לעכב אותך או אפילו למנוע כניסה. כניסה לאירופה עם הדרכון הישראלי תגביל אותך ל-90 יום (אתה יכול להשאר יותר כי יש לך אזרחות אירופית, אבל אז יש לך חותמת כניסה בלי חותמת יציאה, שזה בעייתי)
&nbsp
2. אזרחות היא סטטוס חוקי. דרכון הוא מסמך עם תוקף בין-לאומי שמוכיח את זה.
&nbsp
5. אם תציין לאיזו מדינה אתה מתכוון לעבור, אולי נוכל לעזור.

fireout

New member
בביקורת הגבולות של ישראל נאמר לי:

שאי אפשר לצאת או להכנס לישראל ללא הדרכון הישראלי במידה ויש לך.
כאשר ביקרתי במשרד הפנים אמרו לי שעם אישור שניתן לקבל במקום אפשר לצאת עם הדרכון האירופאי (במידה והישראלי שלך בהליך חידוש\נאבד וכו)
&nbsp
לאירופה אני לרוב נכנס ויוצא עם אירופאי.
&nbsp
תעשה ביטוח נסיעות עד שיהיה לך NHS.
באנגליה, לדוגמה, אי אפשר לעשות כמעט כלום ללא הוכחת מגורים וחשבון בנק מקומי.
אי אפשר גם להרשם למרפאה בNHS ללא הוכחת כתובת.
&nbsp
בקיצור ולפי סדר חשיבות -> תמצא עבודה ומקום מגורים קבוע , לאחר מכן תפתח חשבון בנק (במרבית המדינות חייבים הוכחת כתובת קבועה כדי לפתוח חשבון בנק) ובמקביל תרשם לNHS.
עד אז מאד ממולץ ביטוח נסיעות (בלי לעשות פרסומת אבל אני מאד מרוצה מפספורטקארד) + חשבון בנק ישראלי וכרטיס אשראי

La Milagrosa

New member
תשובות.

1. אזרח ישראלי חייב להציג דרכון ישראלי בכניסה וביציאה מישראל. בכניסה וביציאה מהאיחוד האירופי יש להשתמש בדרכון האירופי כדי להימנע מסיבוכים ואי הבנות.
2. דרכון הוא רק מסמך נסיעה. כמו ת.ז הוא מסמך שנובע מהאזרחות, ואזרח הונגרי שלא יוצא מהונגריה (או מהאיחוד האירופי) יכול לעבור את כל חייו ללא דרכון, והוא עדיין יהיה אזרח הונגרי מלא ושווה זכויות.
3. על זה אני לא יכולה להשיב לך כי אינני מכירה את החוק במדינה שאליה אתה הולך להגר.
4. בשלב ראשון כדאי לך לדאוג לביטוח רפואי פרטי עד שתתיישב בארץ היעד.
5. אשמח לייעץ אם אתה מתכוון להגר לספרד.

למעלה