מידע על לימודי ליצנות- תודה

yaelshavit0

New member
מידע על לימודי ליצנות- תודה

מחפשת מידע על לימודי ליצנות רפואית. היכן ניתן ללמוד, כמה זמן נערך קורס כזה (אם זה קורס או יותר) ומה העלות והאם ניתן לעשות את זה לאורך תקופה ארוכה, כלומר האם זה בעצם מקצוע, או תחביב לשעות הפנאי ואם זה משנה בת כמה אני בשביל לעשות את זה? תודה לכולכם ויום מקסים יעל

jerome2

New member
מידע

אשמח לעזור קודם יש מספר מזגרות בארץ שמלמדות את התחום בנושא אך קודם את צריכה להבין שקורס שקזה הוא ממש טיפה בים מומלץ לעשות תהליך ארוך וממושך כמו כן זה לא אומר שאם בסוף ההכשרה הייה לך תעודה כזאת או אחרת את תהיי ליצנית רפואית כי זה תחום מעוד מורכב ומומלץ לרכוש נישיון ליפני שמתחילים בכלל . אשמח לעזור אם תרצי, עוד פרטים 0547619792 ביום שני 8/10/07 אני עושה ערב חשיפה בתחום הליצנות וליצנות רפואית אתם מוזמנים. בברכה ג'רום

yaelshavit0

New member
אתה עושה מתישהו עוד ערב?

כי ביום שני הזה אני לא יכולה והיכן? אני גרה בת"א. כך שאם יש את את התחום הזה באזור של ת"א אני אשמח תודה על הפרטים.

jerome2

New member
כל ימי שני

אגב מה שפפריקה ציינה הוא נכון אך צריך להבין שלא ביום אחד הופכים להיות ליצנים ובמיוחד ליצנים רפואים ישנם קורסים שלוכחים אזרחים תמימים ונותנים להם הרגשה שהם הולכים לעבור קורס שכזה עז הם היו ליצנים רפואים זה ממש לא עובד כך ההחלטה בידך ,אני מכיר תלמידים שעברו קורס שכזה והיו המון הבטחות ובסוף יצו מאוכזבים שימי לב.

שלום ג'רום

זה נפלא שאתה איתנו, לוקח חלק פעיל בפורום ועונה לשאלות של מתעניינים, אולם אנא כבד את האחרים ואת המקום. הודעות בהן השמצות של מוסדות וקורסים כאלה ואחרים תימחקנה בפעמים הבאות. כמו כן הפורום אינו לוח פרסומי ואינו במה לקידום המטרות האישות של הכותבים בו. הוא כן מקום לחלוק מידע , לשתף, ולהציג מגוון דיעות. אני לא חושבת שאף אחד מהקורסים המתקיימים כיום בארץ הולך להפוך בן אדם לליצן לא ביום וגם לא ביומיים, לכן הקורסים אורכים פרק זמן ממושך יותר. לגבי כמה זמן הכשרה צריך על מנת להיות ליצן רפואי, הנושא כנראה נתון למגוון של דיעות שונות וכל הדיעות לגיטימיות. אין קנה מידה אחיד או סטנדרטי בארץ, עדיין, כשם שיש מקומות בהם תואר ראשון לוקח שלוש שנים ובאחרים לוקח ארבע שנים. ועד שלא יהיו סטנדרטיים מוסדיים חד משמעיים, כרגע כל מידע הוא דעתו האישית בלבד של האדם הכותב. קשה לי להאמין שעשית בעצמך את כל הקורסים כדי לדעת בדיוק מה נאמר בכל אחד מהם, אבל אולי אני טועה וכן עשית את כולם. בכל אופן ציפיות ואכזבות של אנשים הן שוב עניין סובייקטיבי. לכן ניתן לאדם שיקול הדעת וזכות הבחירה החופשית להחליט היכן ברצונו ללמוד. מקווה שהעניין ברור.

jerome2

New member
שלום פפריקה לצערי....

שלום לך לצערי ממש לכחו את המקצוע שאני חי בו ביום יום ובאמת בלי לעליב אף אחד עשו מימנו כל אחד יכול תסתכלי על מה שכתבתי בתשובות שלי לאחרים אני נימצה בפורום כדי לתת צד אחר למטבעה ולא מכוונה לפגוע באף אחד אך זה עובדות . ובאמת אני מאוד חשוף ואין לי בעיה אם הביקורות אך אני מצפה גם ממכם שתבינו אני גם פה לעזור ולפתוח לכם קצת את העיניים .אני כל כך מבין גם את הצד הזה שזה מקצוע נחשק אך בבקשה בו נהפוך אותו לבאמת מקצועי אני בעצמי לומד כל הזמן ומבין כמה אני לא יודע אך " אין חכם כבעל נישיון" ואני לא פעם פוגש אנשים שרוצים לעשות את הקורס ונותן להם רקע ושזה לוכח קמה שנים של עבודה ולא מייד ובבקשה על תגידו לי שזה נושא לדיון או יש מחלוקות. אשמח לדבר בטל 0547619792 ג'רום ארוש ליצן במאי ויוצר. אם תירצו אצרף כורות חיים . בבקשה תנו לליצנות הרפואית להיות מקצוע מכובד.

מקצועיות../images/Emo45.gif

גם אני מאוד בעד להפוך את הליצנות הרפואית למקצוע, גם אם הוא אינו עדיין מוגדר כך - הוא ממש כזה גם בעיני. כך שאני מבינה מאוד את זעקתך. עם זאת, דעתך הושמעה, כבר כמה וכמה פעמים פה בפורום, ואני לא חושבת שצריך "להתנפל" על כל מתעניין חדש, ולהפיל עליו את כל ההיסטוריה והפוליטיקה של מוסדות הלימוד בארץ. בעיני, חשוב לתת להם את כל התמונה, אובייקטיבית ככל שניתן, כדי שהם יוכלו לבחור בצורה חופשית. ככל שהם יכנסו לתחום יותר ויותר הם כבר יבינו כמה מקצועיות נדרשת וכמה יש כל הזמן מה ללמוד וכמו בכל מקצוע, גם כאן, ישנה נשירה טבעית של אנשים. כלומר לא כל מי שסיים קורס אכן ממשיך לעסוק בזה בצורה פעילה, מקצועית או לפרנסתו. אל דאגה, מי שמקצועי ישרוד, ומי שלא, יתדלל בצורה טיבעית. כך לפחות אני מאמינה. ואגב, כתבת שאתה בעצמך, עם כל הניסיון שלך, עוד ממשיך ללמוד כל הזמן, כיאה למקצוען, ולכן בעיני ישנה פחות חשיבות לאורך קורס הלימוד, כי הקורס נותן רק את הבסיס, את הכלים הראשוניים ואת ההתחלה, וכל השאר עושה הניסיון בשטח, והלמידה שמתבצעת לאחר מכן. וכמובן שאין סוף ללימודים. תמיד יש מה ללמוד עוד ותמיד ישנן דרכים נוספות להתמקצע.

לימודי ליצנות רפואית

שלום לך, בתשובה לשאלתך, אנו עורכים קורסים בחמישה מוקדים בארץ, ביניהם גם ת"א. את מוזמנת ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים, טל. 08-936-46-56 בהצלחה!

../images/Emo124.gifעינייני לימודים - הבהרה

שלום יעל ושלום כולם, כמו שבוודאי שמת לב קיימים מספר מקומות בארץ בהם מועברים קורסים של ליצנות רפואית. כל אחד מהגופים כמובן ינסה "לשווק" את עצמו, את זה את יכולה לראות בעצמך מתוך התשובות שקיבלת בינתיים. אך כמובן הבחירה בידייך. מטרתנו כפורום ליצנות רפואית וג'לולוגיה, לתת את המענה האובייקטיבי ככל האפשר ולהציג את קשת האפשרויות העומדות בפנייך. בשורת המאמרים הכחולה שבראש עמוד זה, תמצאי קישורים למוסדות הלימוד השונים בארץ. אני ממליצה בחום רב ליצור קשר עם כולם, כך תוכלי לקבל תמונת מצב רחבה וברורה לגבי מה לומדים איפה, איך, כמה ולמה. ולהחליט מהי הדרך המועדפת עליך ובאיזה אופן את רוצה להשתלב. אין שיטה אחת טובה יותר ושיטה אחת טובה פחות. הדבר מאוד אישי. תלוי בך, במקום אליו את מתחברת יותר, במקום בו את תרגישי נוח יותר ובאיזה אופן שתרצי להשתלב. ממליצה לך להביט כאן, ואם תהיינה לך שאלות נוספות אנחנו כמובן פה

מצטרפת לפפריקה ומחזקת את דבריה.. ../images/Emo45.gif

זאת כמובן מבלי לפגוע באף אחד / אחת. מחילה וסליחה.. אך, אני מאוד מסכימה עם פפריקה, במיוחד עם תגובתה הראשונה - צריך לחשוף את המתענינים בתחום באופן שווה, ואת הנושא "הפילוסופיה של הליצנות" אפשר להשאיר למפגש ליצנים.. רוב ברכה.

jerome2

New member
זה בדיוק העניין ...

יש קצת השליה לאנשים תמימים שמציעים להם קורס שכזה ואני כמו שהגדירה פפריקה (כל זעקה) ,אם היו קוראים לזה קורס ליצנות קהילתית או סדנאת ליצנות,זה הייה נכון אך בוא תעשו קורס" ליצנות רפואית" הרי האזרח הפשוט לא מבין את המשמעות של העניין וזה ניראה בתמונות מצווה גדולה והכן כך זה. באמת מלאכים " אני רוצה להיות כמוך" ועז מוציאים קורס שכזה משלמים אלפי שקלים ועז מבינים את העניין . אני איש אם מוסר ובעל הרכים גבוהים וגם את מי שאני מלמד וגם בשדנאות של ליצנות רפואית כמו שלימדתי בסמינר ועוד מקומות אני פשוט מזביר להם שלא כל אחד יכול להיות כזה,אין ספק שקורס שכזה חוויתי ומענין אך גם לא כל אחד יכול להעביר וללמד ליצנות. מישהו צריך לפתוח את העניים של האזרחים התמימים . אני מקווה מאוד שהייה אירגון מקצועי לעניין ויוכל להחליט על איזה שהו קיטריונים לאותם אנשים שרוצים לללמוד את התחום ושזה יהפוך למקצוע בעל ערך כמו כל מקצוע של מטפל. בברכה

פלונטר2

New member
פחות שיפוטיות יותר שמחה,

אני רואה שמניתה את עצמך לדובר של הליצנות הרפואית והשופט העליון על קורסים שונים. חבל שאתה לא מתפרנס מליצנות ומתנדב בתור ליצן רפואי בבתי חולים. הערך של נתינה בלי תמורה נספית יכול לעזור לך להיות פחות ביקורתי ומר ולפתוח עצמך לאפשרות שיש קורסים של ליצנות רפואית שפותחים חלונות לשמחה פנימית של המשתתפים וההזדמנות לגלות את הליצן האישי שלהם בשירות לאחרים.

jerome2

New member
בלי מלחמות בבקשה

שלום לך ,אני מתנדב המון בארץ ובחול במסגרות שונות ומרובות אני ממש מבקש אולי באמת תבדוק את מה שאני כותב אני בעד שהייה קורסים שכאלו אך ברמה יותר מקצועית ואם תהליך ממושך יותר ובמחיר סביר אשמח לדון בדבר . ידוע לי שקשה לקבל בקורת בונה על מה שמתרחש בקורסים אך זאת עובדה.... יש עוד צד ופשוט קשה להבין,אך בבקשה בלי תוקפנות אתה ליצן לא??? אגב אשמח שתגיע לשפוט אותי בכל מקום ומצב בתחום שאני עוסק אם תרצה יש לך מימני זוג קרטיסים למופע ליצנות פיוטי ב 20/10 בסימטה ביפו. ג'רום באהבה ובלי לשפוט

טושטוש5

New member
הי ג'רום

אני חושבת שמה שמקפיץ אנשים הוא שאתה אומר משהו מאוד כללי - הקורסים בארץ לא מקצועיים ולא מספיק ארוכים. אני אישית לא חוויתי שזה נכון, ואני מניחה שגם אחרים לא. אני מבינה שאתה מנסה להביא ביקורת בונה, אבל אם זה המצב, אולי כדאי להגיד מה לדעתך חסר, איפה אפשר לשפר, דברים ספציפיים יותר. כי כרגע מה שאתה אומר נשמע כמו "תהפכו את אמנות הליצן לעיסוק חייכם, ורק אז תוכלו להיות ליצנים רפואיים". זה משהו שהוא לא כל כך ישים, גם כי בארץ תרבות הליצן מאוד לא מפותחת, זה אחד הגורמים לכך בג'לולוגיה אנחנו באים בדמויות, לאו דווקא ליצנים, וגם כי יש רבים בינינו שעוסקים בדברים אחרים, מקצועות שקשורים יותר או פחות (אני אישית עוסקת במקצוע שממש לא קשור) לתחום הליצנות הרפואית, ועדיין זו זכות נדירה לעסוק בזה ולתרום את מה שאנחנו יכולים. ממה שאתה אומר נשמע שאם אני לא ליצנית קודם כל, אני לא אוכל להיות ליצנית רפואית, ובמקרה שלי להיות ליצנית כעיסוק חיים זו לא אופציה, אז...

jerome2

New member
תודה טושטוש זה בדיוק מתחיל מזה

קודם כל כן שהליצנות הייה דרך חיים ושכן יהפכו זאת לעיסוק חיים (זה מה שמעפיין בכל אופן את קבוצת רופא חלום) אולי לא לעבור את כל מה שעברתי אך להיות אדם שעוסק באומנויות הבמה כמה שנים לפחות גיל די בוגר 25 ומעלה ,הקורסים לליצנות רפואית לבוגרי בית ספר למשחק שנה מינימום אם עבודה מעשית בליצנות לא בבית החולים ,כמובן רקע ורגישות נשמה וכו כל ידע נוסף בתחום טיפולי רק יוסיף,(בשנת לימוד לפחות פעמיים בשבוע ) למי שלא עבר תהליך שכזה עז לפחות שנתיים וחצי שנה עבודה מעשית קהילתית בתחום הליצנות כמובן נושאים רבים ומגוונים ,מבחינתי מי שלא עוסק רק בתחום שיביא את הנשמה ואהבה שלו לליצנות לקהילה יש המון מה לעשות אם אנשים טובים שעברו קורס קצר ,יש לי כל שנה קבוצות כאלו שלומדים אצלי ועושים חייל מדהים וכל זאת על רגל אחת לא נכנסתי לנושאים אך זה נותן את התמונה . אשמח לעזור למי שרוצא לתרום את חלקו בקהילה אך להיות " ליצן רפואי " שוב ושוב זה סיפור אחר זה שלב הרבא יותר רחוק ממה שחושבים אנשים . בברכה ותודה על הדיון.

טושטוש5

New member
כוונתי היתה...

שמה שאתה מציע הוא לא ממש פרקטי. נכון להיום בארץ, קשה מאוד להתפרנס מליצנות רפואית לכשעצמה. כל עוד זה המצב, לדרוש מאנשים ללמוד מספר שנים ולהשקיע כל כך הרבה זמן ומרץ בהכשרה, פשוט יגרום לזה שאנשים לא יגיעו לתחום, וחבל. לפי ההגדרה שלך, כמעט כל הנוכחים בפורום כאן הם לא ליצנים רפואיים. ואנחנו מדברים על אנשים שעברו הכשרה מקיפה (אולי לא מספיקה לפי ההגדרות שלך, אבל בהחלט לא הכשרה על רגל אחת, ואת זה אני אומרת מנסיון אישי), עשו סטאז', ועובדים מאז בקביעות, בשכר או בהתנדבות, במשך מספר שנים, במקום אחד או יותר, עם ילדים, קשישים, אוכלוסיות מיוחדות ועוד. האנשים כאן עושים עבודה נפלאה, עושים כל כך הרבה הבדל עם האוכלוסיות שהם עובדים איתם, כתבו עליהם בעיתון וצילמו לטלויזיה, ואת כל העבודה המדהימה הזאת הם עושים עם בסיס של עבודת הליצן או אומנויות אחרות. אם זה לא נקרא להיות ליצן רפואי, איך היית קורא לזה? מה זה בעינייך כן להיות ליצן רפואי? מהניסוחים שלך עולה התחושה שאתה יוצא נגד הזכות שלנו, של כל אחד ואחד פה בפורום, לקרוא לעצמנו ליצנים רפואיים, ומוחק במחי יד את כל מה שעשינו, למדנו, נתנו, יצרנו והתפתחנו בו בתחום עד היום. אני בהחלט יכולה להבין למה אנשים מתרגזים מזה. אשמח לשמוע את תגובתך.

jerome2

New member
תגובתי

זה העניין בארץ ,הכל מותר הכל פרוץ בתחום ,חייבים לעשות אישור קו ולהגדיל את הראף המקצועי לדבר אולי אתם אנשים מקסימים ובעלי פוטנציאל ויש בניכם קישרונים מאוד אך אתם עדין לא אנשי מקצוע ,מהצד שלי עברתם קורס מבוא לליצנות , תדברי אם ליצנים מקצועים וכולם יגידו את אותם הדברים להיות ליצן זה תהליך ארוך וממושך ,זה עניין של חיים השקעה ,בבית החולים גם התחילו להבין את ההבדל בין אנשי מקצוע לליצנים שבתחילת דרכם לדעתי אתם צריכים להמשיך להתמקצע לעסוק בתחום להתנדב למען הקהילה אבל לא להגדיר את עצמכם "ליצנים רפואים" בשלב הזה , בלי לפגוע אך ראיתי לא פעם ליצנים מהקבוצות שלכם וזה באמת הייה... מצטער אין לי מילים. ישנם עוד אנשי מקצוע שחושבים כמוני ואני היחיד שאומר באמת את מה שאני חושב אחרים פשוט לא ראו לנכון להיות פה אך כמו שאמרתי אני פה בזכות עצמי ומנישיון שצברתי אם השנים לפתוח לכם את העניים ולומר שיש פה גם השליה בקורסים האלו . דוגמא : לימדתי קבוצה ליצנים תקופה מסויימת באחד השיעורים עלה העניין " עז בסוף הקורס נהייה ליצנים רפואים" והזברתי בצורה הכי נעימה שלא, כי יש עוד דרך מאוד הרוכה להגיע למטרה ומתוך קבוצה של 22 אולי חמישה היו נראים לי מתאימים לעניין. הם ממש הבינו את העניין כי ידעו מאיפה זה בא אתם לא מכירים אותי. תגידי איך זה שמכל הקורסים האלו אף אחד לא עובד בתחום??? זה מצויין להתנדב גם אני עושה זאת ולא רק בארץ גם באפריקה והרשימה עוד הרוכה. אתם בטח אנשים טובים ורוצים לתרום אך ישנם אנשים שמצעו את הדרך לגעת לכם בנקודה בלב ולמשוך אתכם לקורס שכזה ולשלם מחיר לא קטן בישביל להיות כמו אנשי מקצוע וזה פשוט בילתי אפשרי. ובאמת אני לא יוצא נגדכם אני בסך הכל איש אחד אתם רבים ויש לכם את כל הזכות לעשות כרצונכם אך איך שהקורסים מתנהלים היום זה נראה לי חובבנות ואתם לא חייבים להסכים איתי אני אומר זאת כאיש מקצוע ולא משהו אישי. לצערי אני גם כועס איך שלקחו מקצוע כמיוחד ברמה נפשי רוחני ובעל השפעה לאחר וכל מה שאתם יודעים ועשו מימנו מפעל של כסף ומפעל של אנשים טובי לב. אתם גם יכולים להחליט שלא הייה פה אם תרצו . (לא הפגע)

שלום שלום, אין לי ברירה.......

שלום לכולם, האמת שבאמת התגעגעתי, ומרגש אותי כל פעם מחדש להציץ כאן, לא נעסוק עכשיו בי ובמה שקורה, אלא בדיון הנחמד כאן....... שלום לך ג'רום. תמיד נחמד לפגוש עמיתים למקצוע. לא הייתי מתייחס בכלל להודעות שלך, משום שלמרות רצונך הכן להיות "בעל-בית" בתחום, הדרך, השיטה והארגון שאתה מייצג - לא ממש נראים לי (וכנראה שגם לחבריי כאן). באמת שאין לי הכוח לפתוח דיאלוג מולך, וגם הבנתי היטב את עמדתך כפי שמשתקפת בפורום (הרי לכל הודעה, כל נושא, יש לך מה לומר!) הייתי רוצה להסב את ליבך (הרחב) והליצני למס' דברים: א. כפי שאמרה טושטוש, לא כולנו ליצנים וגם לנו ולדרכינו יש זכות קיום גם אם לא למדנו 30 שנה ועסקנו במקצוע. ב. אולי כדאי שתפסיק להטיף לי כאשר אינך מבין את מהות המקצוע שלי, לא למדת אותו ואתה בא מרקע דומה אבל אחר... ג. כפי שלך יצא לראות את הקבוצות שלנו כדבריך, גם לי יצא לראות קבוצות שלכם, ולהגיד לך את האמת, בלי לפגוע או להעליב, נראה היה לי שמימוש הדמות הליצנית שלכם היתה חשובה לכם יותר מהמצב הרפואי שבו היו נתונים המאושפזים (זה סעיף קצת קשה, כי הרי, אתם אנשים "סופר" מקצועיים ועם נסיון של 30 שנה...). ד. הסיבה שאני וחלק מחברי לא מתפרנסים מהתחום, כפי שציינת בדבריך, היא שאתה, חבריך והארגון שלך דחקתם אותנו החוצה, השתלטתם על רוב בתי החולים ולא מאפשרים לאף אחד מבחוץ להכנס, גם אם הוא רק מתנדב, גם אם יש לו ספונסר (כמו שלך יש), גם אם יש לו פרוטקציה בהנהלה - אי אפשר! כי רופאי החלום שם! ה. אם הערת על התנהגות "ליצנית" (לא לתקוף...) מדוע הארגון שלך תוקף? מדוע אתם פועלים להוציא כל מי שאיננו מכם מחוץ לבתי החולים? מדוע אינכם יודעים לחלוק, לשתף, לאפשר גישות נוספות ותהליכים אחרים, השונים מדרכיכם? ו. תגיד, מה זו ההתנשאות הזו? "יש עוד אנשי מקצוע שחושבים כמוני, רק שלא מצאו לנכון להיות כאן"? להיפך, כנסו תקחו חלק!, במחשבה שניה, מיהם אותם אנשים? מי אמר שהם אנשי מקצוע? גם לי יש אנשי מקצוע שחושבים עליכם כמה דברים...... ז.מי שלקח את המקצוע הנפלא הזה והפך אותו למפעל של כסף - הוא רופאי החלום! לא אף אחד אחר! ועל זה, רק על זה לא הייתי פותח את הפה! אם לא הבנת עד עכשיו, אז אתה מוזמן לפתוח את הקישור ששלח לך מיצתפוזים (אתה יודע, זה הבחור שניסית להתחיל איתו
) ואולי תבין מאיזה מקום אני מדבר. ולא, אנחנו לא רוצים שתלך מכאן, אתה ממש יכול לשתף, להפרות, לייעץ ולעזור, אבל תפסיק ל"הקטין" את כולם חוץ ממך, ותפסיק לפרסם את העשייה שלך והקורסים שלך והסדנאות שלך. מאוד נשמח לראות אותך חבר בפורום, אבל אנא הייה עינייני! קבל אותנו ואת המקצוע שלנו כעובדה, אל תנסה להשמיץ אותנו, אלא שתף איתנו פעולה. אתה יודע איזה כיף זה יהיה אז? חברים, מגיע לג'רום מחיאות כפיים, אם הוא הצליח ל"העיר" אותי מתרדמתי. לא מבטיח לשוב בקרוב, אבל כבר מתגעגע! תחי ממלכת קקאו! כן לשוקו! הידד לשוקולד! צוציהו מלך קקאו!

jerome2

New member
אני לא צריך כפיים תודה

שלום לך אשמח לדעת איך קוראים לך באמת ,אשמח גם לעזור אם תרצה תסתקל על התגובה של ולי זאת התשובה שלי ובבקשה לא באתי להלחם אתכם . ואני באמת מייצג את עצמי. אשמח לשטף פעולה בלי שום קשר . אתה גם מוזמן למופע ליצנות שלי בתיאטרון הסימטה ב 20/10 21:00 תתקשר נדבר 0547619792 תודה לך....

למעלה