מיואשת

Shirley808

New member
מיואשת

חביבה שלום, שמי שירלי ואני כמעט בת 18. כבר כארבע שנים שאני סובלת מאקנה. לעיתים המצב משתפר אך אין מצב שלא יהיו לי פצעים על הפנים. מובן שזה גורם לי לחוסר בטחון ומאוד מייאש. אני חושבת שניסיתי כל דבר אפשרי. את כל המשחות הקיימות בשוק וכן לקחתי "מינוציקלין" אך נאלצתי להפסיק עם התרופה בעקבות היותה אנטיביוטיקה שהחלישה את גופי. אני כותבת לך בנימה אישית כיוון שגם השתמשתי במוצרים שלך. הייתי במרכז הרפואי הדסה (עזריאלי) והשתמשתי במוצר, אך לא עברתי טיפול מקצועי כיוון שחששתי שזה יכאב. אני תוהה אם יש לי בעיות הורמונליות הקשורות לכך. האם יש לך עצה מה עליי לעשות? אשמח מאוד לתשובה! תודה, שירלי

meyl1

New member
בעיית האקנה

נפוצה ומטרידה כ 80% מתוך בני הנוער. טיפול נכון אצל קוסמטיקאית יכול מאד לשפר את המצב תוך שילוב הכרחי של טיפול בבית הכולל חומרים פעילים שמונעים היווצרות דלקות ,עוצרים את התפשטות האקנה,מטהרים את העור ,מרגיעים ומשקמים אותו. טבעי ביותר מצב של שינויים הורמונליים בגילך,כדאי לקבל את השינויים בהבנה ובידיעה שיבואו זמנים טובים (מאוזנים) יותר. רצוי להתגבר על החשש מן הכאב ,לטפל נכון בבית ובמכון ואם לא תגיעי לתוצאות הרצויות מומלץ להוועץ ברופא עור להמשך טיפול (אולי רואקוטן). .

Shirley808

New member
תודה

אני לא אוכל לקחת ריקוטאן כיוון שהבנתי שזו תרופה עם הרבה תופעות לוואי וגם אני לא כל כך בריאה (יש לי סחרחורות כרוניות ועד לפני זמן מה סבלתי מאנמיה). הייתי לפני כשנה וחצי אצל בטיפול של קוסמטיקאית וזה עזר, אך אחרי כשבועיים ואף פחות הכל חזר לקדומותו

lizablumental

New member
זה לא המקרה...מבטיחה לך,לדעתי שווה לך לפחות

לנסות ולראות, היא באמת מעולה בתחומה.

meyl1

New member
טיפול באקנה

אצל קוסמטיקאית אכן ברבים מן המקרים עוזר . יש תקופות של הופעת האקנה אשר יכולות להמשך אף שנים ובהן רצוי מאד להמשיך בטיפול הקוסמטי ברצף.

lizablumental

New member
מבינה אותך כל כך...

אני כל כך מבינה את עניין חוסר הביטחון מבחינתך...לי היו פנים חלקות עד גיל 19 בערך...אולי פתעון פה ושם לפני מחזור...ואז,בגיל 20...שזה גיל שלכל החברות שלי כבר היו פנים חלקות כמו משי...התחיל אצלי אקנה...שהתפתח תוך כמה חודשים לערוגות של פצעים על כל הפנים...הלחיים והסנטר היו מלאים שפצעים מוגלתיים...שום איפור לא הסתיר את זה...והתביישתי לצאת מהבית... האופציה היחידה שהציעו לי היא רק רואקוטן...ואני הייתי נורא נורא נורא נגד...כי תמיד קל ונוח להגיד שזה עובד על כולם...אבל בפועל, אני מכירה אישית מישהי ששתתה 4 פעמים רואקוטן למשך 8 חודשים בכל פעם..והפצעים חזרו...וגם תוך כדי הטיפול העור אדום,מתקלף, יש סכנה לכשל בכבד והרס רקמת שריר...מי צריך את זה? ואז, בערך אחרי חודשיים של קיץ שלא ראיתי אחת מהמכרות שלי שסבלה מאקנה קשה מאוד...ראיתי אותה שוב בתחילת שנת הלימודים. הפנים שלה היו חלקות! אבל ממש חלקות! מיד הבנתי שלא מדובר ברואקוטן והתחלתי לברר מה היא עשתה,וזהו...היא סיפרה לי על קוסמטיקאית שהצילה לה את הפנים,שעובדת רק עם חומרים טבעיים ובאמת עוזרת. באותו שבוע כבר הייתי אצלה בטיפול...ותשמעי...היום אני חודש אחרי...יש עדיין פצעונים פה ושם..אבל המצב הולך ומשתפר עם כל טיפול...והיא הצילה לי את הפנים... אני לא רוצה לפרסם פה אף אחת,זו ממש לא המטרה של ההודעה...פשוט אני כל כך מבינה את חוסר הביטחון שבחורה מרגישה כשיש אקנה על כל הפנים... בקיצור,אם תחליטי שזו לא פרסומת,ותרצי שאני אספר לך קצת יותר תשלחי לי מסר אישי ואם לא,אז בהצלחה...ותדעי שרואקוטן זו לא האופציה היחידה

ענו לך, אבל מוסיפה עוד כמה דברים...

אני מאוד מזדהה איתך, גם אני סבלתי מאקנה בצעירותי ולקחתי מינוציקלין - עשית בחכמה שהפסקת. על מנת לדעת האם יש לך בעיות הורמונליות, אפשר לבצע בדיקת דם פשוטה שכל רופא עור יכול לרשום לך. באם הבעיה היא הורמונלית אפשר לפתור את הבעיה ע"י גלולות ואם לא, יש פתרונות רפואיים אחרים כמו ראוקוטן שנחשבת לתרופה חזקה, אבל מניסיוני ומניסיון רבים אחרים, תופעות הלוואי שלה קיימות רק בתקופת הטיפול והן זניחות לעומת אלו שכרוכות בנטילה ממושכת של אנטיביוטיקה. במהלך נטילת הראוקוטן מבצעים בדיקות דם סדירות ובמקרה של הסטייה הכי קטנה מפסיקים את הטיפול, כך שלדעתי אין לך מה לחשוש. טיפול קוסמטי כמו שנוכחת בעצמך, מסייע לפצעים שקיימים אבל לא מונע הופעת חדשים... אז ההמלצה שלי היא לפנות לרופא עור רציני שיבדוק מה מקור האקנה וירשום טיפול מתאים. אל תחששי מהרואקוטן, יש רופא ישראלי בשם ד"ר פם שכתב ספר על אקנה וראוקוטן, אני ממליצה לך לקרוא.

ממליצה לך להקשיב לעצת של הקוסמטיקאת

בהיותה מקצועית ומנוסה מאוד בטיפולי אקנה עצתי להקשיב ולייסם את מה שהיא ממליצה ללא שום חשש .

למעלה