מייל שקיבלתי בדוא"ל - ראו הוזהרתם

מייל שקיבלתי בדוא"ל - ראו הוזהרתם

אדונים נכבדים ! את המכתב הר"מ שלחתי לפני כשבועיים לערך לראש המועצה ולמר שלומי מלכה קב"ט הישוב . כשעה לאחר המכתב חזר אלי מר מלכה ואישר שכל מילה אשר כתבתי במכתב היא אמת לאמיתה ושהמצב אף יותר חמור מהמתואר . לטענתו אכן קיימות תקיפות מיניות רבות באלעד שלא מדווחות לאף גורם בשל עניין הרבנים להשתיק אולם המשטרה מודעת לכך ופועלת בעניין אך לא מספיק . הבוקר קראתי ב- YNET כי הנער התוקף בן ה-14 נתפס אתמול לאחר חקירה סמויה ממושכת והודה במעשים . מר מלכה הציע לאסוף קבוצת הורים אכפתית לפגישה משותפת איתו ועם קצין המשטרה החדש של אלעד ע"מ לעשות מעשה !! עוד טוען מר מלכה כי ההורים חייבים לשתף פעולה עם המשטרה כ"עיניים" בשטח לאתר כל מיני מופרעים למיניהם מאחר והמשטרה לבדה לא יכולה להתמודד עם היקף הבעיה . מר מלכה הביע נכונות רבה מאוד לטפל בנושא כאוב זה ואפילו דחק בי לארגן את קבוצת ההורים בהקדם האפשרי , ומכם אני מבקשת מאחר ואתם יושבים בראש תפוצת אימייל נרחבת להעביר בקשה זו לכל המנויים תחת כתובת זו על מנת לקיים פגישה בהקדם האפשרי . התעלמות מן הבעיה לא תפתור אותה , הילד שהותקף לפני שבועיים הינו חבר של בני הבכור ואני יודעת שהוא סובל מפגיעה נפשית חמורה וההורים שבורים וחבולים , מחר חלילה זה יכול להיות ילדו של כל אחד מאיתנו ואל לנו להגיע ליום בא נאמר מדוע לא פעלנו ככל יכולתנו בנידון . הנושא חייב לעלות לתודעה הציבורית כדי לגרום להרתעה מסוימת אצל התוקפים וכמובן להורים שישמרו על ילדיהם יותר מהרגיל . שוב , אבקש מאוד את עזרתכם בהפצת הדואר הנ"ל לכל רשימת התפוצה ומי שמעוניין להגיע לפגישה שיאשר במייל חוזר . בתודה מראש אורלי לוי -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- From: sagi [mailto:[email protected]] Sent: Tuesday, November 27, 2007 10:17 PM To: '[email protected]' Cc: '[email protected]'; ' [email protected]'; '[email protected]' Subject: תקיפות על רקע מיני באלעד מר צביקה כהן היקר ושאר המכותבים . חשבתי רבות לפני שהחלטתי להעלות על הכתב את אשר על ליבי והגעתי למסקנה שאין מנוס מלעשות זאת . תהיתי למי אוכל לפנות בעניין והגעתי למסקנה שלהגיע הכי גבוה שניתן אולי הכי יעזור . הנני תושבת אלעד בחמש השנים האחרונות ונמנית על הציבור הדתי לאומי שביישוב – לאחר לבטים רבים מאוד החלטנו לרכוש דירה באלעד למרות שפחדנו שהצביון החרדי של העיר אינו תואם את הלך חיינו . בסופו של דבר למען חינוך ילדינו בעיקר הגענו לכאן – רצינו יישוב קטן ואיכותי שישמש כחממה בתוך מחול השדים של מעגל האלימות במדינה . אולם לצערנו הרב לאחרונה אנחנו נתקלים בסיפורים מזעזעים על אלימות מינית ברחובות שמתרחשת חדשות לבקרים בין הבתים ולמרבה הפלא אף אחד לא מקים קול זעקה . התכיפות של מקרים אלו כל כך קרובה שאני תוהה אם זה לא הפך לדפוס שמשתיקים גורמים בעלי עניין . 2 ילדיי הבוגרים לומדים בבית הספר "נעם" והיום נתבשרנו שאחד מילדי כיתה ב' בסיום יום הלימודים בדרך לביתו הותקף ע"י נער חרדי בן 14 אשר ביצע בו מעשים מגונים חמורים שמפאת כבודכם לא אפרט את אשר תיארו לנו , נתבקשנו לדאוג שילדנו לא יחזרו לבד הביתה אלא בקבוצות או שההורים יבואו לקחתם . במקרה אחר אשר דובר בו רבות רק לאחר מספר מקרים של תקיפות בתוך הבתים (שבהן תקף נשים נשואות וגרושות ) נעצר חסיד ברסלב מרחוב רבי מאיר לאחר שאנס ילדה בת 9 בשנתה בתוך ביתה ושוחרר לאחר מספר ימים משמע שהוא עדיין מסתובב חופשי ברחובות העיר . לפי השמועות אדם זה נעצר באיחור רב מכיוון שרבנים באלעד אסרו על אחד העדים לגשת לזהותו במסדר זיהוי . במקרה אחר נער בן 13 פנה בצורה בוטה לאשה נשואה שישבה עם ילדיה בגן שעשועים בעיר ותיאר בקול רם תיאורים מיניים בוטים על מה יכול לעולל לה אילו רצה . בתחילה קיוויתי מאוד שמדובר בשמועות או בסתם רכילות אבל אט אט נפגשנו פנים מול פנים עם האנשים שעברו חוויות אלו והבנו שזו המציאות !!! הכיצד יתכן שסיפורים אלו לא מקימים קול זעקה אדיר – כיצד יתכן שהרבנים באלעד לא יוצאים עם פשקווילים חמורים להתריע על המצב . בכל עיתון שבועי מזהירים לשמור על כללי צניעות באוטובוס למהדרין ועל נושא זה אין אפילו אזכור ולו אחד . אני גרה מרחק של 2 דקות הליכה מבית הספר ואני לא נותנת לילדי לחזור לבד , שלא נדבר על שעות אחר הצהריים ילדיי כלואים בבית אני לא מוכנה שיסתובבו לבד בחוץ אם זה המצב . כמוני כל שכנותיי שחרדות מאוד למצב וזה יהיה פשע כפול מבחינתי לשבת ולשתוק – המצב כרגע רחוק מלהיות החממה שלה ייחלנו עבור ילדינו . גם אם עד כה לא נעשה דבר בעניין לפחות שתצא אזהרה לכלל ההורים שישמרו על ילדיהם – השתיקה הגורפת הינה בבחינת רצח נפשות ילדינו . לפנות למשטרה נראה לי לא רלוונטי כי כולנו ראינו את הכתבה בערוץ 10 על התקנים של השוטרים בעיר – כל שנותר הוא להרים עיננו קודם כל לאבינו שבשמיים שיחוס על עוללינו ולאחר מכן אליך כשליחו העומד בראש העיר לדאוג למודעות בציבור לנושא זה שאולי יוביל גם למניעת מקרים כגון אלו . כולי תקווה שתשים זאת בראש מענייך ותציל את ילדי העיר ממקרים דומים כאלו בעתיד . בכבוד רב אורלי לוי אלעד

תודה על העידכון שלחתי לך פרטית

ומאמי אני אפנה בשמל לעיתונים כמו ידיעות

אורות 3

New member
קראתי והזדעזעתי!

שלום רב! תמיד ידעתי שדברים כאלו קוראים גם אצלנו החרדים. מה שלא ידעתי הוא על היקף כזה של התופעה ועוד בעירנו אלעד. בתור תושב אלעד 4 שנים ובתור אב לילד אני מלא חרדות שדברים כאלו יקרו לילדיי. אותם אנסים ומטרידים חרדים שבמקום לתעב אותם ולהסגיר אותם למי שלא יהיה, באים ``הרבנים`` ומשתיקים תופעה שכזו. מטבע הדברים, כשמטאטים מעשים חמורים שכאלו אל מתחת לתודעה הציבורית, זה רק מזמין בקרב הציבור שלנו את המקרים הבאים לנשים חרדיות מוכות {כן, יש כאלו..} אלימות גופנית ומילולית ותקיפה מינית במשפחה. אין כמו השקט ההרסני הזה בשביל לשמש כר נרחב לאותם פסולת אנושית. רבנים שמעיזים להשתיק את אותם מקרים שצצים, לצערנו, חדשות לבקרים, כנראה לא חוו את סבל ההטרדה על גופם. בתור שכזה, אני חש כמה שזה גודל איתך ומלווה אותך בחייך. זה ממש לא נעלם. לגמרי לא. לדעתי: אנשים כאלו מצוה לפרסם שמם בכל מקום שהוא ולא לנסות להראות לכולם שהנה אנחנו מושלמים. ה``כאילו מושלמות`` הזו פוגעת ביקרים לנו ומי יודע היכן תהיה הפגיעה הבאה... לכן דוקא כחרדי שדואג לטוהר המחנה ונקיונו אני חושב שדי לנו כבר עם ההתעסקות המטורפת אחר תחבורה מהדרין, או אחר סלולרי כשר וכהנה רבות. מספיק להשקיע את הראש והמחשבה בטפל. נתמקד בדברים החשובים באמת, נמגר את התופעות הפסולות ולא לדאוג, זה בכלל לא יהרוס את השם הטוב של הציבור החרדי. זה רק ינקה את הפסולת הרקובה מקרבנו.

למעלה