מילווקי עם הפסד חמישי ברצף

Rapgamer

Well-known member
לא ראיתי את המשחק נגד טורונטו אז אין לי מה לסכם. אבל הנתונים היבשים מדאיגים- הפסד חמישי ברציפות כאשר הפסדים 3,4,5 הם נגד אוקלהומה וטורונטו פעמיים- כלומר קבוצות שאתה חייב לקטוע מולן רצף הפסדים.
מילווקי יורדת למאזן 16-13 שהוא התשיעי בטיבו בליגה. כן כן, 8 קבוצות עם מאזן טוב ממנה. כמה זה חריג? בעונה שעברה הם רשמו את ההפסד ה-13 שלהם כשטור הניצחונות עמד על 55.

בקיצור אין ספק שמשהו רע עובר על הבאקס. אפשר לתלות את זה בחסרונו של הולידיי אבל לדעתי הוא רק גורם אחד שלא משנה את התמונה הכללית. מדוע?
- הולידיי בכלל לא שיחק במילווקי בשנתיים האחרונות כשהיו קבוצת עונה רגילה אדירה.
- הולידיי נהדר ומשפר אותם בשני צדי המגרש אבל הוא לא איזה סופרסטאר ושיטת המשחק שלהם לא מתבססת עליו. הוא משפר אותם בשוליים אבל כרגע חסר במילווקי גרעין.

מה הדברים הנוספים שאני יכול להצביע שהשתנו?
1. הגנה. הבאקס היו קבוצת ההגנה הטובה בליגה בעונה שעברה כשספגו 102 נקודות ל-100 פוזשנים. מאז הבאבל וגם בעונה הנוכחית, הם ירדו משמעותית לרייטינג של 110, מקום13 בליגה. העקרונות ההגנתיים הכלליים שלהם יחסית דומים. אני חושב שרמת הביצוע ההגנתי ירדה, ואולי גם אינפלציית הכישרון בליגה מענישה יותר קבוצה עם עקרונות כמו מילווקי, שמתבססת על יחסית הרבה שלשות של היריבה.
בכל אופן מילווקי בהרכב מלא מחזיקה ב-5 שחקני חמישייה טובים בהגנה והיא תהיה חייבת למצוא את המוג'ו בהמשך כדי שיהיה לה סיכוי כלשהו לאיים על התואר.
2. familiarity של הליגה. מילווקי הייתה קבוצת עונה רגילה אדירה במשך עונה וחצי אבל בפלייאוף קבוצות למדו להאט אותה. אני חושב שגם העונה מיישמים נגדה עקרונות מסוימים שלמדו- למשל הגנת טרנזישן, מול מי להחליף בהגנה ומול מי לא, את מי להשאיר פנוי לזריקה וכו'.

זו ההתרשמות שלי בכל אופן. בטוח יש דברים שאני מפספס. עוד דעות?

נערך לאחרונה ב:

Krit123

Well-known member
לגבי הולידיי הייתי אומר שהחיסרון שלו יותר משמעותי, נכון שביחס לאיכויות שלו, הוא לא תמיד משפיע על התמונה הכללית כמו שאתה מצפה (ראינו את זה בניו אורלינס למשל), אבל הוא עדיין מהותי לכדורסל שלהם בפרט, ולאיכות הפרסונל בכלל. כמו שציינת עוד בעונה שעברה, להוציא את יאניס, זה סגל די חלש.

מסכים לגמרי לגבי ה-familiarity, הייתי אומר שבנוסף לכך שהליגה התרגלה אליהם, הם עדיין לא התרגלו אחד לשני. באד הולך על גיימפלן שנשחק רק ברמת ביצוע פחותה, בין השאר מכיוון שחלק מהשחקנים עדיין לא התאקלמו לשיטה או פשוט פחות בנויים לשחק בה. אני חושב שהם נצמדים מדי לסכמה, כבר בעונה שעברה אפשר היה לשים לב שהם נותנים ליריבות לזרוק מבחוץ מבלי לברור לפעמים, קצת כמו שקבוצות מכוונות לכמות מסוימת של שלשות בלי יותר מדי הבחנה למי זורק. עוד תוצאה של הכיסוי של לופז, העניק למיאמי runway לפלואטרים ומבטים מחצי מרחק. אני מתחיל לחשוב שלופז מיצה את עצמו בשיטה הזו.

עוד משהו בקטנה, אני מאמין שלהרתעה יש משקל, בטח בעונה הרגילה. מילווקי, ברוחו של יאניס, היו כוח עולה. מה זה עולה, עולה לזיין לך את הצורה. בעונות האחרונות הוא היה מועמד לשחקן הטוב בעולם, אפילו יותר מכך. ההרגשה הייתה שאתה עומד מול all-time great בהתהוות, אולי רחוק ג'אמפר מלהיות goat candidate. אפשר היה לראות חוסר אונים, כאילו עומדים מול איזה כוח טבע. עכשיו הוא לחלוטין מרגיש אנושי, אפילו פגיע במידה מסוימת. גם התדמית של באד נפגעה כאמור, בהקשר הזה הולכים על הראש שלהם.

הפסד חמישי ברציפות למילוואקי - לראשונה מאז 2017. לא ראיתי, אבל נדמה שנורמן פאוול היה כוכב המשחק, עם 15 ברבע הראשון וריצת 17+ של טורונטו, שהסתדרה ללא קייל לאורי, שהחמיץ את המשחק הלילה + המחצית השניה של המשחק הקודם [שגם היה נגד מילוואקי, כך שזה 'סוויפ' בק-טו-בק מרשים של טורונטו, ומשהו שדי מזכיר לנו את מילוואקי של הפלייאוף, כפי שכתבתם... שבסדרות פשוט מאבדת את זה]. טורונטו עולה למאזן מושלם ובלתי-הגיוני בעליל של 0-15 [!!!] בשתי העונות האחרונות בלי לאורי. זה בפני עצמו שווה דיון. שחקן שיהיה פרי אייג'נט בסיום העונה ונשאלת השאלה האם זה הזמן להעביר את המפתחות, למרות שהם מאוד אוהבים. אגב, אם עוברים על המשחקים הללו, יש לא פחות מ-6 שחקנים שונים שהיו הקלעים המובילים באותם משחקים. נשים בצד את סטנלי ג'ונסון וכריס בושה, שהם קצת פחות חשובים [נקרא לזה "מזל" - למרות שהקבוצה ניצחה, כלומר לא איזה בלואאוט], 4 שחקנים מובילים - סיאקם, ואנבליט, פאוול, אנונובי - הובילו בתורות. זה לא שתגידו שסיאקם לקח 30 זריקות והתפוצץ עם 40 כל ערב בחסרונו של לאורי. בהחלט קבוצה מפותחת, עם כלים לעבוד איתם, ביום שאחרי.

או ג'י אנונובי נכנס לחמישייה בשני המשחקים האחרונים במקום ארון ביינס, שלא ממש מרשים כמו שחשבתי שיהיה. לא יודע אם שיקולי מצ'אפ נגד מילוואקי או לא. עד היום היה ספוט-סטארטר, אולי השינוי הוא גם להמשך הדרך. שחקן שכבר היום מצביעים על ההגנה שלו כג'יים צ'נג'ר, ואין סיבה שלא. זה הכדורסל היום. ווינג אתלטי עם יכולות הגנה זה ג'יים צ'נג'ר.

עוד נקודה לגבי המשחק, בהקשר של יאניס: טורונטו כאמור ברחה ליתרון גדול ברבע הראשון ולא הסתכלה לאחור, אבל כשבכל זאת כשההפרש ירד ל-10 ברבע האחרון, סיאקם לקח את יאניס לסל והוציא ממנו עבירה. נשמע שהוא שיחק עליו. ברגע שהגענו למיינדסט שמשחקים על יאניס ולא בורחים ממנו, יש כאן בעיה. זה כבר לא רק איבוד הרתעה קבוצתי, זה לשים פצצה בהר הבית. כמובן שיאניס עדיין שחקן גדול ואני לא טוען שהוא נקודה חלשה או משהו, והם יהיו בסדר גמור, רק אומר, סיאקם, שיצא לי לשחק נגדו [ונגדם] לא מזמן, לא רואה בעיניים כבר תקופה, וזה יפה לראות אחרי פתיחה די חלשה. בכנות, לא איבדתי אמון, ידעתי שיהיו בסדר.

Rapgamer

Well-known member
הפסד חמישי ברציפות למילוואקי - לראשונה מאז 2017. לא ראיתי, אבל נדמה שנורמן פאוול היה כוכב המשחק, עם 15 ברבע הראשון וריצת 17+ של טורונטו, שהסתדרה ללא קייל לאורי, שהחמיץ את המשחק הלילה + המחצית השניה של המשחק הקודם [שגם היה נגד מילוואקי, כך שזה 'סוויפ' בק-טו-בק מרשים של טורונטו, ומשהו שדי מזכיר לנו את מילוואקי של הפלייאוף, כפי שכתבתם... שבסדרות פשוט מאבדת את זה]. טורונטו עולה למאזן מושלם ובלתי-הגיוני בעליל של 0-15 [!!!] בשתי העונות האחרונות בלי לאורי. זה בפני עצמו שווה דיון. שחקן שיהיה פרי אייג'נט בסיום העונה ונשאלת השאלה האם זה הזמן להעביר את המפתחות, למרות שהם מאוד אוהבים. אגב, אם עוברים על המשחקים הללו, יש לא פחות מ-6 שחקנים שונים שהיו הקלעים המובילים באותם משחקים. נשים בצד את סטנלי ג'ונסון וכריס בושה, שהם קצת פחות חשובים [נקרא לזה "מזל" - למרות שהקבוצה ניצחה, כלומר לא איזה בלואאוט], 4 שחקנים מובילים - סיאקם, ואנבליט, פאוול, אנונובי - הובילו בתורות. זה לא שתגידו שסיאקם לקח 30 זריקות והתפוצץ עם 40 כל ערב בחסרונו של לאורי. בהחלט קבוצה מפותחת, עם כלים לעבוד איתם, ביום שאחרי.

או ג'י אנונובי נכנס לחמישייה בשני המשחקים האחרונים במקום ארון ביינס, שלא ממש מרשים כמו שחשבתי שיהיה. לא יודע אם שיקולי מצ'אפ נגד מילוואקי או לא. עד היום היה ספוט-סטארטר, אולי השינוי הוא גם להמשך הדרך. שחקן שכבר היום מצביעים על ההגנה שלו כג'יים צ'נג'ר, ואין סיבה שלא. זה הכדורסל היום. ווינג אתלטי עם יכולות הגנה זה ג'יים צ'נג'ר.

עוד נקודה לגבי המשחק, בהקשר של יאניס: טורונטו כאמור ברחה ליתרון גדול ברבע הראשון ולא הסתכלה לאחור, אבל כשבכל זאת כשההפרש ירד ל-10 ברבע האחרון, סיאקם לקח את יאניס לסל והוציא ממנו עבירה. נשמע שהוא שיחק עליו. ברגע שהגענו למיינדסט שמשחקים על יאניס ולא בורחים ממנו, יש כאן בעיה. זה כבר לא רק איבוד הרתעה קבוצתי, זה לשים פצצה בהר הבית. כמובן שיאניס עדיין שחקן גדול ואני לא טוען שהוא נקודה חלשה או משהו, והם יהיו בסדר גמור, רק אומר, סיאקם, שיצא לי לשחק נגדו [ונגדם] לא מזמן, לא רואה בעיניים כבר תקופה, וזה יפה לראות אחרי פתיחה די חלשה. בכנות, לא איבדתי אמון, ידעתי שיהיו בסדר.
נתון מפתיע לגבי לאורי. אני לא מייחס לו חשיבות רבה. לאורי השחקן הכי טוב שלהם (לפחות היה עד העונה), גם נתוני פלוס/מינוס ו-real plus minus למיניהם ממקמים אותו תמיד גבוה. הוא מהרכזים המובילים בליגה בנתון הזה כבר הרבה שנים.
הערה קטנה- אנונובי פותח בחמישייה של הראפטורס באופן קבוע. מי שפתח "במקום" ביינס זה דאנדרה במברי.

למעלה