מילוי דוח שנתי עבור פנסיונר נכה

1337just

New member
שלום,
אני עוזר לקרוב שלי במילוי דוח שנתי עבור שנת 2020, הוא פנסיונר נכה 100% לצמיתות, רוצה למלא דוח שנתי בשבילו ואשתו (חישוב מאוחד) ויש לי כמה שאלות:

1) בשנה קודמת הוא נעזר ברו"ח על מנת למלא את הדוח, הבנתי שזו הוצאה מוכרת, היכן צריך לרשום אותה בדוח השנתי?

2) בשנת 2020, הוא משך מקופ"ג לתגמולים כספים פטורים שהופקדו לפני 2008, האם צריך לציין זאת בדוח השנתי?, אם כן איפה? והאם לצרף מסמך כלשהו למס הכנסה מהחברה שמנהלת את הקופ"ג? אם כן, איזה מסמך לבקש?

3) יש לו רווחי הון מבנק אחד, כלומר יצורף טופס 867 אחד, אך הרווחים הם גם מרווחי הון ודיבידנדים בארץ וגם רווח מדיבדנדים מחו"ל.
אני יודע שבשביל הדיבדנדים מחו"ל צריך למלא טופס 1324 ובשביל כלל הרווחים הוא צריך למלא טופס 1322.

השאלה היא, האם יש צורך למלא 1322 אחד עבור רוון ההון והדיבידנים בארץ ו1322נוסף עבור הדיבידנדים מחו"ל?.
אני שואל כי בטופס 1322, צריך לסמן "נכס בחו"ל: כן\לא" ובהערה לשדה הזה רשום:
"נכס בחו"ל - על מנת לקבל זיכוי בשל מיסי חוץ, לפי סעיפים 204/203 לפקודה, יש למלא טופס נפרד עבור כל מכירות ני"ע הזכאיות להקלה וכן נספח ד לדו"ח השנתי."

4) הוא כאמור נכה, ולכן מקבל קצבה של גמלת נכות מעבודה וקצבת ניידות מביטוח לאומי, אשתו מקבלת קצבת זקנה, האם צריך לציין את גובה הקצבאות בדוח השנתי? ואם כן, האם צריך לצרף אישור מסויים מביטוח לאומי?

5) כמו כן, הוא מקבל גם קצבת ניצולי שואה ממשרד האוצר, האם צריך לציין את זה בדוח השנתי ואם כן, האם צריך לצרף אישור כלשהו?

6) הפנסיה שלו פטורה ממס בגלל הנכות, האם יש צורך לכתוב בסעיף 042 שנוכה 0 ש"ח ושצורף טופס 106?

7) ברשימת המעבידים: פנסיונר אמור לרשום משהו? בעיסוק עיקרי לרשום פנסיונר?

תודה רבה על העזרה!

roheshbon

Member
1) הייתי מפחית את שדה 109 בגובה ההוצאות ומצרף נספח:
הכנסות פטורות נכה 100% XXX
הוצאות:
.... XXX
סה"כ שדה 109 XXX

2) תבקש אישור שנתי למס הכנסה ותצרף.
3) אם תגיש את הדוח באופן מקוון הטפסים הרלבנטיים יעלו שתציין שיש דיבדינדים, אפשר להיעזר במוקד רשות המסים 02-5656400
4) רושמים אותם בסעיף 40
5) ראה סעיף 4
6) כן
7) כן

1337just

New member
1) הייתי מפחית את שדה 109 בגובה ההוצאות ומצרף נספח:
הכנסות פטורות נכה 100% XXX
הוצאות:
.... XXX
סה"כ שדה 109 XXX
הרי אנחנו רוצים לקבל החזר בגובה הוצאת המס מהתשלום לרו"ח ב2018 (כלומר החזר על המע"מ ששולם), אם אעשה כפי שאתה מציע, לא יתקבל כל החזר, כי ההכנסה הפטורה מיגיעה אישית עולה על גובה תקרת ההכנסה הפטורה שלא מיגיעה אישית.
האם יש דרך נוספת לעשות זאת?

2) תבקש אישור שנתי למס הכנסה ותצרף.
האם צריך לרשום את הסכום הזה גם בשדה 109? האם ההכנסה הזו נחשבת כ"מקורות אחרים"? (ראה מטה)
1623228517086.png
3) אם תגיש את הדוח באופן מקוון הטפסים הרלבנטיים יעלו שתציין שיש דיבדינדים, אפשר להיעזר במוקד רשות המסים 02-5656400
מה שנפתח זו האפשרות להוסיף טפסי רווחי הון, השאלה אם צריך טופס 1322 אחד לרווחים מישראל ואחד נוסף לרווחים מחול? במספר הם לא זמינים לצערי.

תודה שוב על הכל

נערך לאחרונה ב:

roheshbon

Member
1) רק עוסק מעמ יכול לקזז החזר של המע"מ.
2) טופס אחד של 1322
3) פדיון קופ"ג אינם הכנסות אלה הרווחים הנצברו ככול שיש כאלה, באישור למס של הקופה יהיה רשום באיזה שדה ב-1301 הם צריכים להירשם.

1337just

New member
1) רק עוסק מעמ יכול לקזז החזר של המע"מ.
אז אני מניח שרק הסכום ששולם ללא מע"מ מוכר כהוצאה מוכרת?
בכל מקרה, האם ישנה דרך לנכות את הסכום המוכר מהרווחי הון ולא מההכנסות? (שהרי הן פטורות)

2) טופס אחד של 1322
האם יש לסמן שההכנסות הן לא נכס בחו"ל אם כך? (הרי הדיבדינדים הן מני"ע זרים ושאר הרווחים שמצויינים בטופס, חלקם ישראלים וחלקם מני"ע זרים גם כן)

כמו כן, בטופס 1324, יש צורך למלא בשדה 439: "סך המכירות מרווח הון מני"ע סחירים (כפי שנרשם בטופס 1322".
והרי בטופס 867 מהבנק אין הפרדה בין סך המכירות מני"עז לבין סך המכירות מני"ע ישראלים, זה רשום כסכום אחד ללא פירוט.
כיצד ניתן לדעת לדעת אם כן מה סך המכירות מני"עז? האם יש להשאיר שדה זה ריק?

מודה לך שוב על העזרה בנושא סבוך זה.

נערך לאחרונה ב:

roheshbon

Member
אז אני מניח שרק הסכום ששולם ללא מע"מ מוכר כהוצאה מוכרת?
בכל מקרה, האם ישנה דרך לנכות את הסכום המוכר מהרווחי הון ולא מההכנסות? (שהרי הן פטורות)

האם יש לסמן שההכנסות הן לא נכס בחו"ל אם כך? (הרי הדיבדינדים הן מני"ע זרים ושאר הרווחים שמצויינים בטופס, חלקם ישראלים וחלקם מני"ע זרים גם כן)

כמו כן, בטופס 1324, יש צורך למלא בשדה 439: "סך המכירות מרווח הון מני"ע סחירים (כפי שנרשם בטופס 1322".
והרי בטופס 867 מהבנק אין הפרדה בין סך המכירות מני"עז לבין סך המכירות מני"ע ישראלים, זה רשום כסכום אחד ללא פירוט.
כיצד ניתן לדעת לדעת אם כן מה סך המכירות מני"עז? האם יש להשאיר שדה זה ריק?

מודה לך שוב על העזרה בנושא סבוך זה.
כל הסכום ששולם כהוצאה.
לגבי היתר קשה לי לענות בלי לראות בעין את מה שאתה מתאר , הכי טוב לפנות למוקד הרשות ולבקש עזרה 02-5656400

למעלה