מינהל עסקים

מינהל עסקים

שלום, אני מעוניינת ללמוד מינהל עסקים, עשיתי כמה מבדקי התאמה למקצוע ובכולם בלטה ההתאמה שלי לעסוק בתחומי הניהול. שאלתי היא כזו: כעיקרון אני ממש לא מתחברת לתחום המתמטיקה. עוד מאז התיכון הייתי גרועה ממש בתחום. שאלתי היא האם בלימודי מינהל עסקים תחום המתמטיקה בולט מאוד? האם לי כלא מחבבת המקצוע יש בכלל מה לחפש בתחום הלימודי הזה? אני יודעת שלא אעסוק בשום תחום שקשור למתמטיקה, ואני מתארת לעמי כשבוגרת מינהל עסקים אוכל להשתלב עבודה בהרבה תחומים, השאלה היא איך יהיו לי הלימודים? האם יהיה הרבה מתמטיקה ואני פשוט אמאס במקצוע? כל מי שלומד/לומד מינהל עסקים - אשמח לשמוע תגובות מנסיון. תודה.

0 אור 0

New member
לימודי ניהול הם בתחום של מדעי החברה

ולא בתחום של מדעים, לכן מטבע הדברים אין דגש מהותי על מתמטיקה (זה דרך אגב הבדל מהותי לעומת לימודי הנדסת תעשיה וניהול שדורשים יותר העמקה ברקע של חקר ביצועים וכד') יחד עם זה, אם את לומדת לתואר ראשון אז יתכן שיהיו דרישות מעבר לתחום הניהולי - אני לא מכירה באופן ספציפי, כדאי לבדוק תוכנית לימודים במוסדות האלבנטיים לגבך. לגבי השתלבות בעבודה: בדרך כלל מקובל ללמוד תחום כלשהו לתואר ראשון ולהשלים מינהל עסקים לתואר שני. ללא תואר שני מעט בעייתי למצוא עבודה איכותית ומקדמת.

galy1963

New member
התאמה לתפקידי ניהול

השאלה המרכזית היא באילו תפקידי ניהול את רוצה לעסוק. תחום הניהול הוא רחב ומגוון מאוד. כדי לנהל לאו דווקא חייבים ללמוד מנהל עסקים. יכול להיות שעדיף לך ללמוד תואר בתחום שבו את רוצה לעסוק, ולהתקדם בו לתפקידי ניהול.

למעלה