מיקום חדרי שינה

פריז21

New member
מיקום חדרי שינה

שלום, יש לנו בית בגודל של כ- 90 מ"ר ובו סלון, פינת אוכל, מטבח, אמבטיה שירותים ושני חדרי שינה (חדר שינה להורים ועוד חדר ילדים לשני הילדים שלנו). אנחנו רוצים להוסיף קומה של כ- 70 מ"ר ומתלבטים לגבי מיקום חדרי השינה. האפשרויות: 3 חדרי השינה למעלה ולמטה לבנות חדר עבודה +ממ"ד (במקום חדרי השינה הנוכחים) 2 חדרי ילדים למטה (אחד מהם ממ"ד) ולמעלה חדר הורים ענק עם חדר עבודה חדר הורים למטה + ממ"ד שישמש כחדר עבודה, למעלה חדרי ילדים מה ההמלצות שלכם? תודה!

תמר36

New member
אני נותנת את דעתי האישית...

אני הייתי מעלה את חדרי השינה למעלה, ולמטה הסלון, פינת אוכל, מטבח, שרותי אורחים וכו..... אני הייתי רוצה לישון כשאני יודעת מה קורה עם הילדים שלי והם לידי. שנית, לא עליינו פורצים לבתים!!!לא הייתי מוכנה שהילדים שלי יהיו קרובים לעניין ואני אשן לי בשקט למעלה (פרצו לנו הביתה ונכנסו לאחותי לחדר, התחושה לא הרפתה ממנה להרבה זמן). מה כבר יש לעשות בחדר שינה ענק למעלה? אתם תיראו שרק תעלו לישון שם וחבל שדחקתם את כל הית למטה ולמעלה השטח מתבזבז. שיהיה בהצלחה

איריסג

New member
גישה קצת אחרת...

לנו לא היתה התלבטות כי אנחנו בונים שטוח לגמרי. אבל - מנסיון של חברים: סיפור שהיה כך היה... חברה טובה שלנו בנתה את ביתה באופן ה"מקובל" - למטה שטחי אירוח ומטבח, למעלה חדרי שינה ומקלחות וכו'. האדריכלית (הגאונה שלה, חייבים לתת לה קרדיט. היא גם האדריכלית שלנו). הציעה לה לעשות מקלחון גם בשירותי אורחים בקומה התחתונה. והיא עשתה. כעבור כמה שנים - לא עלינו, היא שברה את הרגל ולא יכלה לעלות במדרגות. במשך כמה חודשים טובים (חודשיים או שלושה) היא ישנה למטה על הספה בסלון - ואילולא היה מקלחון למטה... היום היא אומרת שאם היא היתה יכולה היא היתה עושה חדר שינה של ההורים גם למטה. מה שאני מנסה להגיד זה שאני דווקא בעד להשאיר את יחידת ההורים למטה, ואת חדרי הילדים למעלה (זה גם בעניין הביטחון מפני פורצים). אנחנו לא נהיים צעירים מיום ליום, ואני מניחה שזה יהיה בית שאת לא מתכוונת לעזוב בעוד כמה שנים - אלא אולי להשאר בו לתמיד - ואז כשמתבגרים - הרבה יותר נוח שיש לך את הכל בקומה אחת - והחדרים למעלה, אחרי שהילדים יתבגרו - יהפכו לחדרי אורחים. ואם יש לך ילדים קטנים - מקסימום לשנים הראשונות תעשו מערכת אינטרקום בין החדרים שלהם לחדר שינה שלך. כשהם יהיו מתבגרים שישבו עם חברים עד השעות הקטנות, או ירצו פרטיות כשהחבר / חברה יבואו לישון - את תברכי על ההחלטה לעשות "הפרדת כוחות".

תמר36

New member
היי, ראשית גם אני בונה הכל על מפלס

אחד וזה הכי נוח. שנית, הבנתי שכן יהיו חדרים למטה (שניים) כך שאין בעיה. ושנית.... רובינו לא שוברים את הרגל.

איריסג

New member
אבל היא שאלה האם להשאיר בכלל חדרי

שינה למטה - האופציה היתה או להעלות את כל החדרים למעלה או לא... כיום יש שני חדרים למטה. השאלה נשאלה לגבי איך לתכנן את התוספת. בכל מקרה - נכון שרובנו לא שוברים רגל - אבל כולנו מזדקנים (נכון, לא נעים לחשוב על זה כשאנחנו יפים וצעירים, אבל מה לעשות... זה קורה לכל אחד) - ובגיל שהמדרגות כבר מתחילות ממש להציק (או לא עלינו, בגיל שפיזית אנחנו כבר לא יכולים לעלות) - זה ממש לא הגיל שבו היית רוצה להתחיל שיפוץ כזה מסיבי בבית.

ענתש

New member
מסכימה גם איך וגם עם תמר.

הייתי בהחלט מעלה את חדרי השינה כולן למעלה ולמטה עושה חדר עבודה + ממ"ד אבל מתכננת כך שבעתיד, במידה ותרצו, תוכלו לעשות בהשקעה מינימלית (לשבור קיר, להוסיף קיר) יחידת הורים למטה במנותק מהילדים. אני חושבת שיש גיל בו נשבר לעלות במדרגות (מצד שני נתקלתי במישהי אחת ממש מבוגרת שנשבעת שהעובדה שיש לה מדרגות בבית בדרך לחדר השינה זה מה ששומר אותה בחיים
).

bis fd

New member
אצלנו

כמעט הכל למטה לי חשוב שהבנות יהיו לידי ,אחת בגלל שיש לה נכות לא יכולה להיות למעלה אצריכה אותנו, השניה בת 4 וחצי ואני לא אתן לה להיות בקומנ לבד. אבל לבן יש יחידה בקומה השניה ,הוא בן 15 ,אולי בעוד כמה שנים תרצה הקטנה את היחדה שהוא כבר יעזוב את הקן

פריז21

New member
חשוב לנו מאוד נושא חדר העבודה

חשוב שיהיה מרווח ועדיף בקומת הקרקע. אם היה לנו שטח גדול, הייתי בונה במפלס אחד. ראשית, תודה על התגובות
אשמח לשמוע עוד תגובות תודה!

למעלה