מישהו התנסה בחברות שמספקות שירותי החזרי מס שבח?

parasomnia

New member
נתקלתי בחברה הזאת "מגיע לי החזרי מס שבח" אשר מציעה בדיקת זכאות להחזר מס שבח ללא עלות וללא התחייבות למי שמכר נכס ב 6 שנים האחרונות....
זה אמיתי? יש כזה דבר? או שזה סתם פישינג?
מכרתי נכס אני בספק אם מגיע לי החזר אבל בגלל שזה בחינם אני מתפתה לנסות מה דעתכם?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נתקלתי בחברה הזאת "מגיע לי החזרי מס שבח" אשר מציעה בדיקת זכאות להחזר מס שבח ללא עלות וללא התחייבות למי שמכר נכס ב 6 שנים האחרונות....
זה אמיתי? יש כזה דבר? או שזה סתם פישינג?
מכרתי נכס אני בספק אם מגיע לי החזר אבל בגלל שזה בחינם אני מתפתה לנסות מה דעתכם?
אל תדאג. הבדיקה הראשונית שלהם היא בחינם. אחרי כן, אם הם מצליחים לאתר משהו, המשך הייעוץ והטיפול כבר לא באים בחינם.
מה שכן, הם לא יכולים לבדוק שום דבר, ללא מס' זהות ותאריך הנפקה של תעודת הזהות.
לצורך הבדיקה הראשונית, הם לא מבקשים פרטי אשראי, ככה שאתה יכול (כנראה) ללכת לישון בשקט.

אצלנו לא פנו בנוגע להחזרי מס, אבל כן פנו (ויותר מפעם) בנוגע לתכניות חיסכון "עלומות".
יותר מפעם נתתי להם את פרטי הזהות הנחוצים, ובשני מקרים גם פגשנו (אשתי ואני) יועצים בפועל.
יש לציין, שיועץ של חברה אחת, טען שהוא ילווה אותנו לאורך כל הדרך וייעץ בנושא השקעות הכספים [עד שנחליט להשתמש בהם וייגמרו].
איני זוכר מה היה ההסבר שלו שהוא לא יגבה מאיתנו כספים עבור הייעוץ (אולי כי הוא מתפרנס מהחברות שמשקיעות את הכספים שלנו).
יש לציין, שעד היום הוא מגיע אלינו 3-4 פעמים בשנה וממליץ להעביר כספים מקרן כזו לאחרת (כי יותר משתלם).
והוא גם מסייע טלפונית כאשר מתקבלת מצידנו החלטה לממש כספים. הוא איש נעים הליכות ועד היום הוכיח את עצמו מאד.

ובמקרה אחר, פנו אלינו מחברה שמייעצת אילו תכניות ביטוח כן או לא כדאי לנו להמשיך ולשלם ואילו מכילות כפילויות ולוקות בחוסר כדאיות.
הבדיקה הראשונית הייתה בחינם, וגם מפגש עם יועצת שטענה שיש על מה לדבר מבחינת שינויים שיהיו כדאיים לנו היה בחינם.
לעומת זאת, כשהחלטנו ללכת עם זה הלאה, המומחית שהגיעה אלינו כן הודיעה שהייעוץ שלה לא יהיה בחינם וזה יעלה לנו X ש"ח אם רק אחד מאיתנו ירצה ייעוץ וזה יעלה 2X מינוס הנחה כלשהי, אם שנינו נבקש את שירותיה.
כשעשינו חשבון "כללי ללא בדיקת עומק", הגענו למסקנה, שתוך שנה וחצי או שנתיים, החיסכון של ביטוחי היתר יכסה את ההוצאה, ולכן השירות שלה משתלם, הלכנו עם זה הלאה. ההתרשמות לבסוף הייתה שההחלטה לנצל את שירותיה הייתה כדאית והיא אכן נתנה ייעוץ מקיף והשיבה על כל שאלה ששאלנו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ואני כן חייב להזהיר אותך ממשהו אחר.
לאחרונה מגיעות אלי הודעות לדוא"ל, שמחכה לי חבילה (מחברת שיגור כלשהי או בדואר ישראל), אבל יש לשלם תמורתה 20-30 ש"ח מכס.
לכן, עלי לאשר את כרטיס האשראי כולל 3 הספרות שמאחור. בדיקה מעמיקה תלמד אותך גם, שבכלל לא הזמנת שום משלוח מהארץ שהם מציינים...
אז ההודעות הללו הן לא מטעם שום חברת משלוחים וזהו אשכרה תרגיל פישינג כדי להמשיך ולגבות כספים בעזרת כת. האשראי.
כך גם קיבלנו הודעות שכרטיס אשראי כזה או אחר נחסם לשימוש און ליין, ושוב: כדי להשמישו יהיה עלינו לרשום את הפרטים ה"חסויים".
אז במקרים אלה, ההודעות הן לא מטעם דואר ישראל, לא מטעם חברת השיגור ולא מטעם חברות האשראי.
במקרים שכאלה חשוב שלא תעז לתת את הפרטים המבוקשים, כי זהו פישינג לשמו.
אז גם אם הלוגו נראה לך "נכון ותקין", פנייה לגוף ש"בשמו" נשלחה ההודעה תלמד אותך, שזה לא נשלח מהדוא"ל האמיתי שלהם וזו לא הודעה מטעמם.
גם דואר ישראל, גם חברת האשראי וגם חברת השיגור ש"מטעמה" נשלח המסר, משיבים די במהירות ומסבירים בנימוס רב, שהדוא"ל לא נשלח מטעמם וראוי שתיזהר.

ואגב, מהדואר קיבלתי גם "הודעות SMS" שמחכה לי בסניף חבילה שמספרה הוא כזה וכזה. אבל מספר החבילה אינו מספר אמיתי של חבילה אלא קישור.
הקישור גם הוא מכניס אותך לאתר מזוייף שרוצה ממך את פרטי האשראי כדי לשחרר את החבילה ממכס. גם כאן זה כמובן תרגיל של פישינג.

parasomnia

New member
היי ראשית תודה רבה על ההודעה המופרטת עזרת לי מאוד!
בנושא החזרי המס חשוב לציין שלאחר שדיברתי עם החברה מסתבר שאתה משלם כסף רק במידה וקיבלת החזר כספי! במידה ולא הצליחו להחזיר לך כסף עלות הבדיקה עליהם! חשוב לי לציין שהם נשמעו לי אמינים מאוד, צעירים שרוצים להצליח.... החלטתי ללכת על זה כמובן שאעדכן בהמשך איך הלך ובתוצאות!

לגבי נושא הפישינג:
איזה קטע שאתה מעלה את הנושא, היום קיבלתי הודעה כזאת מהדואר שנראת כמו פישינג! שלפי דעתי היא באמת כזו למרות שנכנסתי לדואר והחבילה ומספר החבילה באמת נכונים נראה כי הקישור שמופיע הוא לא של דואר ישראל וסבירות גבוהה מאוד שבמידה ואלחץ עליו אכנס לאתר שיודיע לי שאני צריך לשלם מכס או איזה שטות אחרת כדי לשחרר את החבילה ( חשוב לציין שיש מקרים שבאמת צריך לשלם מכס כדי לשחרר את המוצר מהמכס אבל זה לא המצב )

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היי ראשית תודה רבה על ההודעה המופרטת עזרת לי מאוד!
בנושא החזרי המס חשוב לציין שלאחר שדיברתי עם החברה מסתבר שאתה משלם כסף רק במידה וקיבלת החזר כספי! במידה ולא הצליחו להחזיר לך כסף עלות הבדיקה עליהם! חשוב לי לציין שהם נשמעו לי אמינים מאוד, צעירים שרוצים להצליח.... החלטתי ללכת על זה כמובן שאעדכן בהמשך איך הלך ובתוצאות!

לגבי נושא הפישינג:
איזה קטע שאתה מעלה את הנושא, היום קיבלתי הודעה כזאת מהדואר שנראת כמו פישינג! שלפי דעתי היא באמת כזו למרות שנכנסתי לדואר והחבילה ומספר החבילה באמת נכונים נראה כי הקישור שמופיע הוא לא של דואר ישראל וסבירות גבוהה מאוד שבמידה ואלחץ עליו אכנס לאתר שיודיע לי שאני צריך לשלם מכס או איזה שטות אחרת כדי לשחרר את החבילה ( חשוב לציין שיש מקרים שבאמת צריך לשלם מכס כדי לשחרר את המוצר מהמכס אבל זה לא המצב )
לגבי הדואר? אני כל הזמן מקבל מסרונים על חבילות שהגיעו וזה בסדר. תמיד רשום ג- ומספר.ג = חבילה גדולה. מספר = מס' החבילה. כאן רשומה כתובת אתר ואתה מתחיל למלא פרטי כ. אשראי. זה לא אותו דבר. ראה: [החבילה שלך RS0203920686Y זמינה כעת. ow.ly/MoAo30rJ7N6] .. וכעת.. תקליק על הקישור. יופיע לך מסך אזהרה אדום. אבל ביום הקבלה המסך עוד לא היה אדום.... 1622435023420.png

arn1956

Member
אם אתה מוסר למישהו את תעודת הזהות שלך זה לא מסוכן? הוא לא יכול לפנות למשל לחשבונך בבנק ולבצע בו פעולות?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם אתה מוסר למישהו את תעודת הזהות שלך זה לא מסוכן? הוא לא יכול לפנות למשל לחשבונך בבנק ולבצע בו פעולות?
כשאתה בא לבנק ופותח חשבון הם גם דורשים לצלם את תעודת הזהות. ואם יש לך חשבון בבנק, יש עוד דרישות: מס' חשבון ומענה לשאלה שרשומה אצלם (שם הנעורים של האם, המורה הראשונה או כאלה).

למעלה