מישהו יודע מה לגבי קייטנות גני עיריה בשביתה

S r 35

New member
מישהו יודע מה לגבי קייטנות גני עיריה בשביתה

מה קורה מחר? ולמה השביתה הזו נוחתת עלינו עכשיו ??????? .... אתם יודעים אולי אם קייטנות גני העירייה פועלות בשביתה? מעבר לזה שאין לי סידור לניר והוא יצטרך לבלות איתי בעבודה - "כמה נפלא" לשנינו, אמורה להיות לו מחר הצגה במרכז הקונגרסים וחבל לי שהוא יפסיד. אם בכלל... ניסיתי לדבר עם החוכמולוגים בעירייה שלנו היום, אבל העירייה הייתה מושבתת אצלנו בגלל תשעה באב

dafgol

New member
אצלינו יהיו קייטנות גם אם תהיה שביתה

אין לי מושג איך זה בחיפה. שאלתי אתמול את הסייעת והיא אמרה שגם אם תוכרז שביתה , הקייטנה תתקיים כרגיל.

S r 35

New member
כן, גם אצלנו, תודה לאל ../images/Emo13.gif

מה חוצמזה, דפנה? מה שלומכם? רוצה מאוד להזמין אתכם אלינו - חשבתי שניפגש בקאמל ואח"כ תעלו אלינו, אבל לצערי זה לא יצא גם השבוע. הוזמנו בשישי בערב לאירוע משפחתי דביק - מהצד של הזוגי - מסוג האירועים, שלא בא ללכת אליהם, אבל אין ברירה ... אולי שבוע הבא? .... רוצה כבר לפגוש אתכם. רוצה לפגוש גם את הבנים. מזמן לא ראיתי אותם.

לולי72

New member
בתור עובדת במגזר הציבורי

אני שמחה שיש שביתה, לא בגלל כל הבלאגן, אלא בגלל שהשכר שלנו ואני מדברת על הקלדניות בבתי המשפט, מגיע לרצפה, לעובדי נקיון יש משכורת טובה יותר משלנו, אבל מה לעשות שלא כולנו יכולות להיות עובדות נקיון, או עובדות היי טק, אנחנו רוצות להתפרנס בכבוד, עובדות קשה, מול שופטים שלא תמיד מקשיבים לנו, כאשר הם מרוויחים כ - 30,000 ש"ח בעוד שאנחנו מרוויחות 3,500 ש"ח, יושבות 8 שעות ביום ולפעמים גם יותר מול מחשבים בלי להרים את הראש (אמנם לא כל יום זה ככה, אבל חלק ניכר מהזמן כן), לא תמיד אוכלות בצורה מסודרת ובסוף החודש התלוש עושה לנו "שחור" בעיניים, אז הגיע הזמן שגם אני אביא משכורת שאני אוכל להתגאות בה, ואני אפילו לא מדברת על משכורת ממוצעת של 7,000 ש"ח, אני גם מסתפקת בפחות, למשל ב - 5,000 ש"ח נטו, שלכל הדעות זו משכורת לא גבוהה, גם את זה אין לי והרבה פעמים אני עובדת שעות נוספות, נכון, אני עובדת בתנאים טובים, מקום ממוזג, מסיימת לרוב בשעה 14:30, יש לי הלוואות בתנאים נוחים, אבל אני רוצה להכניס קצת יותר לבנק, ולא לפחד להיכנס לבנק בגלל מינוס גדול, ותאמינו לי אני ממש לא מבזבזת על עצמי, בסה"כ יש לי ילדה אחת שבינתיים אין לה הרבה דרישות, מעצמי אני חוסכת ולה אני קונה, וזה עדין לא מספיק. אנחנו כמעט שלא יוצאים, מכרנו את הרכב כי החזקתו עלתה לנו יקר נורא ובמקום זה אני עושה טיפולים שגם עליהם אני משלמת, אמנם לא באופן פרטי, אבל משלמת מספיק ולכן אני חושבת שהשביתה מוצדקת רק שאני מקווה שיצא מזה משהו בסוף.

S r 35

New member
את צודקת אבל....

שביתה היא לא בהכרח הפתרון לבעיה. רוב השביתות הן הפגנת שרירים של ההסתדרות ואף אחד לא מרוויח מהן בסופו של דבר: הן נעשות על גבו של הציבור הרחב, מסבות נזק כלכלי למשק והעובדים שאמורים להרוויח מהן מרוויחים, אולי - וגם זה לא בטוח - איזושהי עצם קטנה שהיא פתרון לטווח קצר מאוד ... עד השביתה הבאה. במגזר הפרטי המצב אפילו רע יותר כי שם הכל פרוץ ועייני שדיבר אתמול, במסיבת העתונאים, על התקדמות במגזר הפרטי פשוט הצחיק אותי. הפתרון, לדעתי, הוא ברמת החקיקה
: עד שלא יסדירו כאן הסדרים וחוקים שמגנים על העובד ומבטיחים לו משכורת ותנאים הולמים המצב לא ישתנה. אלא שאצלנו, לצערי, בניגוד למדינות נורמאליות ומתוקנות נראה לי שכל השחקנים המשתתפים במשחק: הממשלה, משרד האוצר, וכן... גם ההסתדרות נהנים מהמשחק הזה ומנציחים את המצב. עדן - ברמה האישית מאחלת לך, באמת, הטבה בתנאים.

../images/Emo45.gifעדן מסכימה עם כל מילה שלך,רק חבל שלא תמיד

עוזרות השביתות הללו,וזה ממש טפשי שזה עולה למדינה מילארד ש"ח ביום ומצד שני לא משלמים כמו שצריך לעובדים,והציעו 15 ש"ח,שיתביישו להם,,,, העיקר ח"כ מקבל גם משכורת וגם פנסיה,, אני מוכנה להציע מועמדות עם הראש שלי,למה לא בעצם?? ואז אוכל להגשים גם חלום דומה כמו דפנוש היקרה שציינה,,,,,,, יום טוב,,,חם לי לאללה,,,מחר נלך לבריכה,,,אי אפשר בגלל ליאם עדיין,, אילנה

frige

New member
עדן, מסכימה איתך בקשר למשכורות שלכם

אבל תני לי ברשותך הערה קטנה משכורת של 5000 ש"ח נטו, לשעות העבודה שלכם היא בהחלט משכורת מכובדת. הלוואי ובאמת תגיעו לזה.
שרית

S r 35

New member
ועוד דבר ...

על האינטרסים שלכם במגזר הציבורי לפחות יש מי שמגן. במגזר הפרטי הכל פרוץ. אנשים עובדים שם לפעמים במשכורות רעב, בלי תנאים מינימליים ואפילו לצאת לשביתה הם לא יכולים כי אין להם הסתדרות שתגן עליהם. השבתה - כמו זו שהייתה כשלא שולמו משכורות לעובדים ברשויות המקומיות מוצדקת בעיני כי הלנת שכר היא פשע שאין לו מקום בשום מקום ובשום חברה. אבל העלאות שכר והטבת תנאים???? מוצדקות ככל שתהיינה, לא על חשבון הגב שלי, כציבור בבקשה!

S r 35

New member
השביתה הסתיימה

... והיה ברור מראש שמה שישיגו הוא 5% תוספת לשכר, ולא יותר ... אז בשביל מה כל זה היה צריך לקרות אתמול? רק כדי שעייני יזכיר לכולם שהוא כאן, חי ובועט עד השביתה הבאה? ... אפשר היה להגיע להסדר "הנפלא" הזה גם בשקט בלי כל הרעש והצלצולים של השביתה. נראה לי שההסתדרות היא גוף ארכאי והשביתה היא כלי נשק מיושן. צריך למצוא פתרונות אחרים, טובים יותר, לבעיות עבודה ושכר. מרגיז

לולי72

New member
עכשיו אני יכולה להיות רגוע ולהתפרע

כי בשנה וחצי הבאות אני אקבל חצי שקל תוספת כל חצי שנה, איזה כיף
. אתן באות להתפרע איתי? ושרית - זה גם מה שאני אומרת - יגידו לי 5000 ש"ח נטו, אני רצה בשמחה, לא מבקשת יותר (בינתיים).

S r 35

New member
על זה בדיוק אני מדברת

בשביל החצי שקל הזה המשק הפסיד אתמול מיליוני שקלים. לא חבל? ... לא חבל ש כ ו ל נ ו - כולל, אתם העובדים במגזר הציבורי שלמענם התחוללה כל השביתה הזו - היינו כלי במשחק ציני ששרת את המטרות הפוליטיות של עייני, ראש ההסתדרות? זו דעתי בנדון וניפגש בשביתה הבאה.

למעלה