מישהו כאן היה בקוריאה?

itsikw

New member
מישהו כאן היה בקוריאה?

אשתי ואני שוקלים לנסוע בחגים הקרובים לקוריאה (הדרומית...). למישהו יש המלצות?

רזאי

New member
הייתי בסיאול, אחת הערים

המרתקות ביותר בעיני. זה לא היה טיול מאוד ארוך, אז לא חרגתי מהאטרקציות שכתוב עליהן בספרים.

anigodin

New member
מצטרף לשאלה - אהיה שם באוקטובר.

בן דודי היה שם לפני כשנתיים בדרכו ליפן והוא טוען שהוא נהנה שם יותר מאשר ביפן.
הוא 'הזהיר' אותי שאחרי שאהיה בקוריאה ובעיקר בסיאול אני צפוי להתאכזב מיפן (אהיה בקוריאה כתחנה בדרך ליפן).

נחיה ונראה.

רזאי

New member
לא מצליחה לדמיין אכזבה מיפן.

הייתי גם שם, ולכל אחת מהן הייתי חוזרת כבר מחר, אם הייתי יכולה.

anigodin

New member
אני נוסע ליפן באוקטובר בפעם השניה (ותהיה גם שלישית...)

כשהגעתי ליפן בספטבר 2013, לקח לי פחות מ-24 להבין שאני מאוהב.
אני לא חושב שהוא התכוון לאכזבה רבתי, הוא מודה שיפן עדיין אחד המקומות הכי נפלאים בהם הוא ביקר (והוא טייל לא מעט).
אבל הוא טוען שקוריאה זה יפן משודרגת במובנים מסוימים.
מכל הקריאה שקראתי על יפן וקוריאה הגעתי למסקנה שהתרבות הקוריאנית במובנים מסוימים מאוד מזכירה את התרבות היפנית. זה משהו שהקוריאנים לא יודו בו לעולם כי עמוק בפנים הם נוטרים טינה עמוקה ליפן על הכיבוש הארוך והאכזרי של קוריאה בידי יפן עד אחרי מלחמת העולם השניה.

רזאי

New member
אני מסכימה שיש דמיון.

אנחנו אמרנו שמצאנו בסיאול הרבה דמיון לטוקיו, ומצד שני מצאנו גם מקומות יותר "עממיים". לא כמו תאילנד, אבל היו גם הרבה מקומות לא הייטקיים ויותר זולים.
אשמח לדעת מהם השידרוגים שהוא מתכוון אליהם.

anigodin

New member
בעיקר מבחינה טכנולוגית.

הוא אמר שאחרי שהם נסעו בתחתית בסיאול, התחתית בטוקיו נראתה להם סתמית.

עוד הבדל שהוא דיבר עליו היה אופי האנשים וזה משהו ששמעתי מעוד אנשים.
הקוריאנים פחות עצורים מהיפנים ויותר פתוחים מהם. את זה שמעתי גם משני חברים, אחד שלמד בסין והיה לו שותף קוריאני במעונות שהיה מארגן מסיבות פרועות רוויות אלכוהול והשני שחי שנתיים בקוריאה ועבד שם ואמר שחלק גדול מכושר השתיה שלו נרכש בסיאול...

רזאי

New member
תמיד אמרנו שהקוראנים

הם הכי ישראלים באיזור מזרח אסיה
באמת אפשר להסתדר איתם הרבה יותר בקלות, והיו לנו הרבה יותר חברים קוראנים מאשר יפנים. מצד שני, יש לנו חבר יפני כבר 20 שנה, ועם קוראנים לא שמרנו על קשר כ"כ ארוך.
דווקא בשתיה לא ראיתי הבדל משמעותי, כולם שותים בצורה קיצונית.
התחתית בטוקיו הרבה יותר ישנה, ברור שהיא פחות מרשימה. גם התחתית בלונדון מעצבנת ממש.

jonbaum

New member
יש דמיון רב

אבל לא נכון להגיד שהתרבות הקוריאנית מזכירה את התרבות היפנית אלא ההפך.
התרבות היפנית מזכירה את התרבות הקוריאנית - לא לשכוח שלמעשה התרבות ה"סינית" שהגיעה ליפן הגיעה דרך קוריאה. לכן רוב ההשפעה ה"סינית" ביפן היא למעשה השפעה קוריאנית.
בקיצור, לשתי הארצות האלה יש הסטוריה ארוכה של השפעות הדדיות
ובקשר לטכנולוגיה שדיברו עליה כאן, התחתית של טוקיו היא "סתמית" (אגב, בדרך שבה הרכבות נוסעות בה בלי לרעוד כל הזמן היא ממש לא "סתמית") כי היא הרבה יותר ישנה מהתחתית של סיאול.

littlerunaway

New member
הייתי 4 שבועות, עם חברה.

אז אני לא יודעת אם אופי הטיול שלנו יתאים לכם.
גם עברו כמה שנים מאז ופרטים אני לא זוכרת יותר מדי.
אגב, באמצע, עשינו "הפסקה" של שבועיים מקוריאה ביפן, ואני לא חושבת שהתאכזבנו מאף אחת מהן.

למעלה