מישהו מכיר "פיק ליין"?

lital_helmer

New member
מישהו מכיר "פיק ליין"?

אולי למישהו יש או מישהו מכיר את הפיק ליין שהוא מין צנתר כזה קבוע ביד שחוסך את הדקירות ומציאת הורידים (למי שאין - כמוני)? אשמח לקבל מידע מועיל. ליטל

לי היה משהו כזה

אצלי גם היתה בעיה כזו.. ועוד עם ABVD שזה טיפול ארוךךךך... אז שמו לי פורט-א-קאט שזה קטטר תת עורי שמכניסים בניתוח קצר (הרדמה מלאה). הקטטר "יושב על וריד" ובקצה שלו יש "קופסא" קטנה עם ממברנה חד כיוונית שדרכה מתחברים במקום לחפש כל פעם וריד חדש. בד"כ משתילים את זה באיזור בית החזה וזה כמובן גם מונע דליפה של חומרים במקרה שהמחט לא מוחדרת כמו שצריך לתוך הוריד. ואחרי כמה חודשים מסוף הטיפולים פשוט "שולפים" את זה החוצה בניתוח בהרדמה מקומית. לא שמעתי על "פיק ליין" אבל אני אשתדל לברר לך, מקווה שביום ראשון תהיה לי תשובה. שבת מנוחה לכולנו ציפור

naatz

New member
לי הציעו דבר דומה.

אישית בחרתי לוותר עליו. לא שהיו לי עודף של ורידים, אלא שפשוט העדפתי ליצור ניתוק בין הבוקר - עם כימו, לבין אחה"צ-ערב-לילה של חיים רגילים ושמירה על סדר יום קבוע, דומה לזה שלפני התחלת הטיפולים. יום טוב, naatz

naatz

New member
תודה ../images/Emo13.gif

אני משתתף סמוי. מדי פעם קופץ לבקר. אני נמצא כבר אחרי. שנה אחרי אפילו. וזהו להיום. naatz

יחפנות

New member
ליטלי מופלאה

חומד יום שבת היום ואם איני טועה , אז ביום חמישי קיבלת טיפול נוסף ..... איך המרגש ? לגבי הפיק ליין .... נכון כמו ציפור לילה , אני מכירה זאת בשם אחר , אבל הרעיון זהה . אם החדרת המחט היא מעיקה , אז הפורט , או הפיק ( במידה וזה זהה ) אכן תצמצם לך את מידת ההתמודדות עם חודרנות מחטית . וכאן השאלה היא איך נשמע לך לשאת את ההתקן התוך עורי . ואולי תישאלי את מי שהציע לך בדיוק איך זה נראה , כי אני יודעת שהפורט הוא קצת מידלדל חיצונית , ואולי הפיק ליין אין לו נוכחות חיצונית ( על פני העור ) מה שהכי חשוב לאחר שאת מקבלת את ההסברים , זה לעשות בדיקה עצמית לגבי התחושות הפנימיות , לפיק . גם אני סרבתי פורט מאותם סיבות שפורטו כאן . אבל במקום , למדתי לדבר אל הוורידים , ולעזור להשחיל את האינפוזיה ללא הרבה בעיות . ( כשהערפדית הנכונה היתה בסביבה .......חחחחחח ) כך שהחשיבות אינה האם פיק ליין הוא טוב או לא , אלא איך את חשה לגביו . אז ליטל ...... ממה שהציעו לך עד כה ...... איך זה נשמע ? מה רשימת הבעד ונגד שלך ? חיבוק אדיר יקרה ....... וסוף שבוע נעים . אני

lital_helmer

New member
לפי מה שאני יודעת

הפיק ליין שהציעו לי הוא הוא הדבר המיתדלדל שדיברה עליו יחפנית. זה כרוך בשני תפרים וצינורית שנשארת בחוץ וכל הזמן וצריך לטפל בה ולשטוף עם חומר מיוחד...שבשביל זה צריך לבקר בבית החולים פעם נוספת. אסור להרטיב את זה עם מים (מקלחת) וצריך למרוח משחות כל הזמן. מה שאני יודעת על עצמי הוא שלאחר שמצליחים למצוא לי וריד היד שורפת לי שבועיים לאחר הטיפול וכמובן שהוריד נהרס. אצלי הורידים עמוקים ולא ניתן למצוא אותם כמעט בכלל...והם מתמעטים. אז נראה לי שלא תהיה לי ברירה...אני מתחברת לצינור. ליטל

rubber duck

New member
היי ליטל ../images/Emo13.gif

מקווה שאת חשה בטוב
לכי עם התחושות שלך , אם שורף לך והבל גדול עדיף הפיק ליין או כל שם אחר שיש לזה אם אכאב נסבל ואת מעדיפה נוחות הרי שעדיף בלי בכל מקרה עשי את מה שטוב לך
שרון
וליחפשונת לגבי הערפדיות
הן עושות את זה מטוב לב ולא מרצון לפגוע
לי היתה אחת מדהימה שאפילו לא נרגשתי אותה מחדירה את הוונטפלון אחרות היו זוועה אמיתית

זה כמו היקמן אבל לכימו בלבד

ליטל.. ממה שהצלחתי להבין ממך, זה כמו צנתר היקמן, שחלק אחד שלו יושב בתוך הגוף וחלק שני פתוח וגלוי לחוץ. זה באמת לא נשמע סימפטי, וממה שאני יודעת על היקמן שזה מעלה את הסיכון לזיהומים בתקופה שגם ככה המערכת החיסונית מקבלת מנה אחת אפיים. אני אברר לך בכל מקרה, אבל תנסי לשאול על ה PORT-A-CATH שנמצא כולו תחת העור וחוסך את החיפוש והפגיעה בורידים האומללים של הידיים. לגבי מה שנעץ אמר/ה - אני יכולה להבין, אבל במקרים של טיפול שהוא גם ככה ארוך, אז ההבדל בין נצתר / קטטר לבין וריד אצלי היה שעתיים לפחות. אני בכל מקרה שמחה שמישהו הגיב חוץ ממני כדי להראות צד שלא חשבתי עליו. תודה נעץ ליטל - מה שתחליטי - שיהיה בהצלחה ולכולנו - שיהיה שבוע טוב, מלא שמחה ואהבה ציפור

למעלה