מישהו פה יכול

מישהו פה יכול

להעלות את הכתבה שהיה היום אם יצחק שום במעריב פשוט בפון כבר אי אפשר לראות את זה תודה מראש.

אץ קוצץ

New member
שום: אני שוקל לשלוח בדואר העתק של המדליה

שום: אני שוקל לשלוח בדואר העתק של המדליה שבה זכינו לכמה אנשים מאמן מחזיקת הגביע הטרייה מאושר עד הגג ומדבר על הרגע שאחרי. הוא מחייך לעבר כל אלה שירדו לחייו, לא מבין מה הקשר בין גודל התקציב להצלחות, מפרגן לשפיגל ומקווה שכוכביו לא ירצו לעזוב לאירופה יניב טוכמן | 15/5/2008 9:19 הטלפון הסלולרי של יצחק שום טירטר בלי הפסקה אחרי המשחק שלשום (ג'). פעם שיחה נכנסת, פעם הודעה קולית. ראש עיריית כפ"ס, יהודה בן חמו, היה בין ראשוני המברכים. שומי נהנה מכל רגע. בשלב מסוים אגלי הזיעה שזלגו מהמצח מנעו מהעיניים לראות את הטקסטים, והוא ביקש מהבת הקטנה שרון, שהגיעה בדיוק עם רעייתו, להקריא לו את הכתוב. היו שם הודעות מהחברים שעבדו איתו ביוון ובבולגריה, ואפילו ממשפחה רחוקה באוקראינה. גם החבר ריצ'ארד נילסן לא שכח לברך את האיש שהביא לבית"ר ירושלים גביע ראשון אחרי 19 שנה עקרות. אם אחרי ההפסד למ.ס. אשדוד, ענה שום בחוסר סבלנות לשאלות העיתונאים, הרי שבתום משחק ההפסד בשבת לבני יהודה הוא כלל לא רצה לדבר. הניצחון על הפועל ת"א, שעשתה לו את המוות כשאימן שם רק לא מזמן, הוציא ממנו את הכל החוצה. מכתב של אחד מאתרי האינטרנט הוא ביקש למסור ד"ש רותח לעורך שלו, שיורד לחייו כבר תקופה ארוכה. לכתב אחר הוא אמר שיגיד לאחד מכותבי הטורים בעיתון שלו שהוא יכול לאכול את הלב. "יש אולי שניים-שלושה אנשים שיורדים לי לחיים‭,"‬ הסביר באותו רגע את הטירוף שאחז בו. "אני יודע שהכל ממניעים אישיים ולכן אני כבר לא מתרגש מזה, אבל יש גבול. בא מאמן שמביא גביע אחרי 19 שנה, ובעזרת השם גם אליפות, וכל מה שיש לכתוב עליו זו ביקורת? זה נשמע לך הגיוני? עברתי את השלב שאני צריך להוכיח משהו למישהו. היום אני צריך להוכיח רק לעצמי, וברוך השם, עשיתי את זה. אני באמת שוקל לשלוח בדואר העתק של המדליה שבה זכינו לכמה אנשים, כדי שכל בוקר כשהם יקומו מהשינה יכאב להם הלב לראות שבית"ר זכתה בגביע כשאני המאמן שלה‭."‬ "מה קשור תקציב להצלחה או לכישלון?" מה שהכי הרתיח את שום זו ההתעסקות במשך כל השנה בתקציב של בית"ר. "אף אחד לא יודע מה התקציב האמיתי של בית"ר ובטח לא תקציב שכר השחקנים‭,"‬ הוא יורה ליד אוטובוס הקבוצה, שכבר מחמם את המנוע לקראת היציאה לחגיגות בירושלים. "צ'לסי הפסידה בגביע לקבוצה שתקציבה הוא עשירית משלה, אז מה קשור עכשיו תקציב להצלחה או לכישלון? חסרות דוגמאות? הפועל כפ"ס לא לקחה אליפות כשתקציבה עשירית מהתקציב של מכבי והפועל ת"א‭"?‬. שום ממשיך בשוונג: "קשה לפרגן לבית"ר וזה לא מובן לי. לי קל להגיד את הדברים כי אני לא ירושלמי. אני בא מבחוץ ורואה מה קורה בעיניים מפוכחות. הרחוב דווקא מפרגן לבית"ר, אבל התקשורת לא. דרך אגב, גם השחקנים מרגישים את זה. קח את הסיפור על הפצועים שלנו. ירדו עלינו רצח, כי לא שיתפתי שחקנים באשדוד. תראה כמה זמן עבר מאז המשחק באשדוד, ובכל זאת נאלצנו להעלות בגביע לכר הדשא שחקנים רק אחרי שקיבלו זריקות. אלברמן, אלבארס, טל וזנדברג לא היו יכולים לשחק במשחק הזה בלי זריקות שקיבלו. מה, זה כיף גדול לקבל זריקות‭."?‬ גם ההתעסקות של חלק מאנשי התקשורת בנחיצות של גיורא שפיגל, מוציאה אותו מדעתו. השניים מחליפים צ'פחות לפני ששפיגל עוזב את איצטדיון ר"ג לטובת חבר שהגיע לבקרו מחו"ל, ושום מרגיש צורך לדבר על האיש שהחליט בדיוק לפני שנה להביא דווקא אותו לבית"ר. "גיורא הוא חלק בלתי נפרד ממני ושיתוף הפעולה בינינו הוא מצוין. אני נהנה מאד להיות איתו ואני בטוח שהוא ימשיך. אבל מה זה משנה מה אני מרגיש. הרי גם בעניין הזה יש לכם מה להגיד. גיורא לא צריך לתת דין וחשבון לאף עיתונאי, אלא רק לגאידמק ולארזי. מאיפה אתם יודעים מה הוא עושה בבית"ר או מה הוא צריך לעשות? "תגיד לי, אתה מאמין שבספרד יש מישהו בתקשורת שיכול לפתוח את הפה על מיאטוביץ‭,'‬ המנהל הטכני של ריאל מדריד? מה, הוא מגיע לאימונים שם? אין פה טיפה של כבוד בסיסי. מלכתחילה כתבו שגיורא הוא יועץ. מה זה יועץ? יועץ זה לייעץ. אז גיורא מייעץ לארקדי, לארזי וגם לי. מה רוצים, שהוא יעביר את האימונים? אנשים איבדו פה פרופורציות‭."‬ "בית"ר לא נופלת מהרבה מועדונים באירופה" סיכומים הוא לא היה מוכן לעשות שעה קלה אחרי הגמר, בטח לא לפני המשחק בשבת מול מכבי נתניה, אבל כבר היום ברור לו שהמשימה האמיתית היא מוקדמות ליגת האלופות. "אני רק מקווה שנוכל להשאיר את כל השחקנים שאנחנו רוצים. ברור שיהיו שינויים ונתחזק, אבל זה לא נורמלי שאנחנו צריכים להיערך למשימה הבאה מבלי שאנחנו יודעים מה יהיה הסגל שלנו. הסיפור הזה של סעיף היציאה לחו"ל הוא מטרד לא קטן. אני משקיע בשיחות עם שחקנים ומסביר להם שבית"ר ירושלים לא נופלת היום מהרבה מועדונים באירופה, אבל אם תהיה למישהו הצעה טובה, הוא יילך, ולכן זה סוג של קרב אבוד‭."

למעלה