מישהו שאל עליו כאן לפני כמה ימים

סופהו 1

Well-known member
אכן, אדון סניור. את הסיפור שלו (למי שלא קרא בעיתון) נהג לספר כמעט לכל מי שנעצר לידו.
נעלם מהככר (עוד לפני ימי קורונה), היונים לא.
אולי נדד לככר אחרת.

איש תמים

קלייטון.ש

Well-known member
אני לא מכיר אותו אבל הסיפור מעניין. במיוחד הקטע שהוא איבד את כל רכושו במרדף אחרי איזה רעיון. אטם סירים או משהו. מחזיק את כל המלאי במחסן עם האוכל ליונים. נוגעת ללב שם התכונה של האטם שהוא מאפשר להוביל במכונית סירים מלאים במרק בערבי שבת וחג, כשנוסעים להתארח ומביאים משהו לשולחן, או כשהורים נוסעים להתארח לליל הסדר אצל הילדים, והאמא חייבת לעזור לבת בבישולים. זו תמיד בעיה כי מהטלטולים הכל נשפך ברכב. דווקא היה צריך להצליח הרעיון הזה אצל האמא היהודיה.
לא נראה שהכשלון הזה שבר אותו וזה מה שטוב.

צליליתה1

Well-known member
היה מספר סיפורי עזובית, כבר ממש לא זוכרת את הפרטים או אפילו את הקו המרכזי בעלילה
מקווה שלסיפור אין עדיין סוף עצוב, הכתבה מ 2018

קלייטון.ש

Well-known member
היה מספר סיפורי עזובית, כבר ממש לא זוכרת את הפרטים או אפילו את הקו המרכזי בעלילה
מקווה שלסיפור אין עדיין סוף עצוב, הכתבה מ 2018
לא יודע אם זה עצוב או שמח אבל החבר כתב בפייסבוק לפני שעתיים בפעם האחרונה.

סופהו 1

Well-known member
אני לא מכיר אותו אבל הסיפור מעניין. במיוחד הקטע שהוא איבד את כל רכושו במרדף אחרי איזה רעיון. אטם סירים או משהו. מחזיק את כל המלאי במחסן עם האוכל ליונים. נוגעת ללב שם התכונה של האטם שהוא מאפשר להוביל במכונית סירים מלאים במרק בערבי שבת וחג, כשנוסעים להתארח ומביאים משהו לשולחן, או כשהורים נוסעים להתארח לליל הסדר אצל הילדים, והאמא חייבת לעזור לבת בבישולים. זו תמיד בעיה כי מהטלטולים הכל נשפך ברכב. דווקא היה צריך להצליח הרעיון הזה אצל האמא היהודיה.
לא נראה שהכשלון הזה שבר אותו וזה מה שטוב.
זה אכן אטם לסירים. היו מי שרכשו.
היה צורך במישהו שידע לקדם, לפרסם..

מכירים אותו היטב. גם כאדון סניור בתפוז הישן וגם כמנגן ומפריח היונים.
לצערי כיום הוא כמעט לא מגיע.
תמיד צריך היה לקוות שאף יונה לא תחרבן עליך או שתדרוך על חריוניה, והיו מי שהתלוננו בעיריה.
עבר בזמנו לצומת זבוטינסקי/ביאליק אבל כנראה שגם שם לא הניחו לו.

אבח"י

Well-known member
זה אכן אטם לסירים. היו מי שרכשו.
היה צורך במישהו שידע לקדם, לפרסם..

תמיד צריך היה לקוות שאף יונה לא תחרבן עליך או שתדרוך על חריוניה, והיו מי שהתלוננו בעיריה.
עבר בזמנו לצומת זבוטינסקי/ביאליק אבל כנראה שגם שם לא הניחו לו.
אני יודע שהוא עבר בשלב מסוים לנגן ולהאכיל יונים מול הכיכר, ממש, מול העירייה, ליד קבוצת העצים שתחתם נחים זקנים רבים ומלוויהם. אבל גם שם הוא כבר לא נמצא. אולי לא מתאים לכרמל..

אבח"י

Well-known member
או שהיונים שהוא מגדל במרחב הציבורי לא מתאימים לאלו שגרים/עוברים שם.
הוא לא מגדל. העצים שם, ובגן הציבורי ליד, מככר אורדע לכיוון רח' בגין מספקים מחסה לסוגים רבים של ציפורים. היונים מצליחות היטב במקום בו אחרות נכשלות, אם כי, המאיאנות מתחילות לגרש אותן קצת, ואני מניח שהדררות צריכות עוד לאזור אומץ ולרדת לרחוב. הן לא יורדות אף פעם. אולי בגלל מבנה המקור שלהן שמתאים לבלוטים של השקמים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הוא לא מגדל. העצים שם, ובגן הציבורי ליד, מככר אורדע לכיוון רח' בגין מספקים מחסה לסוגים רבים של ציפורים. היונים מצליחות היטב במקום בו אחרות נכשלות.......
ברגע שהוא מאכיל אותן הוא בהחלט מגדל אותן.

אני סובל מהתופעה הזו עם חתולים, שכנה מאכילה במשך כמה שנים את חתולי השכונה וגרמה להתפוצצות אוכלוסיה של החתולים שגורמים נזקים לכל השכנים באזור.

סופהו 1

Well-known member
או שהיונים שהוא מגדל במרחב הציבורי לא מתאימים לאלו שגרים/עוברים שם.
יש ערים שיש בהן חוק האוסר האכלת יונים בשטח ציבורי, בדיוק כמו שאסור להאכיל חתולים בכל מקום שמתחשק.

אני מאמינה שמי שגר שם לא נהנה מכמויות היונים, האוכל המרוח על המדרכות והטינופת שנשארת אחרי שהן עפות ללינת לילה על העצים באיזור.

נערך לאחרונה ב:

צליליתה1

Well-known member
לא יודע אם זה עצוב או שמח אבל החבר כתב בפייסבוק לפני שעתיים בפעם האחרונה.

תודה, טוב לדעת.

לא ממש הכרתי אותו, מעבר לעיניני אטמים (ובהזדמנויות שונות יכולה לומר שמצטערת שאין לי כזה) ויונים, אבל כשמישהו מהעבר מתגלה כעדיין קיים, תמיד נגולה לי אבן קטנה

מלאכת מחשבת1

Well-known member
קניתי ממנו פעמיים את הסט.
בפעם הראשונה את הדגם עם הקפיץ, שהיה יקר לייצור ולא נוח לשימוש.
בפעם השנייה קניתי ממנו 10 יחידות מהדגם עם הגומייה וחילקתי לחברים.
בדיעבד המוצר לא היה שימושי כפי שציפה - להיות מאין סיר לחץ "לעניים"....
IMG_2278.JPG

למעלה