מי אמר שאפשר לנצח טרור בכוח?

שמאלני

New member
מי אמר שאפשר לנצח טרור בכוח?

תגידו לי איך בדיוק אפשר לנצח טרור בפועלה צבאית אני רוצה להבין. צה"ל יכנס לשטחים ואז מה,מה הוא יעשה שם. היום שמעתי ברשת ב´ את שר הפנים עוזי לנדאו ואני מצטט,"אם אנחנו כל הזמן נחסל זה לא יעזור אנחנו צריכים לעשות פעולה צבאית נרחבת ביותר שתחסל את הטרור הפלסטיני. זה כמו ביצה שמסביבה יש יתושים ואנחנו כל הזמן מחסלים יתוש ואז באים עוד 10. אנחנו צריכים ליבש את הביצה כדי שהיתושים לא יבאו יותר". האם אתם באמת חושבים שפעולה נרחבת נגד הטרור הפלסטיני יחסל את הטרור. אי אפשר לחסל את הטרור בכוח כבר ניסנו את זה בעבר. להזכיר לכם בשנות ה-80´ צה"ל נכנס ללבנון כדי להעיף את אש"פ ובמקומו קבלנו את חזבללה. חטפנו את מנהיג חזבללה עד היום הוא יושב בכלא שלנו,וקבלנו את חסן נסראללה. אז אנחנו נכנס לשטחים ואת מי נעצור את אחמד יאסין או אולי את ברגותי אך מה זה יעזור יש עוד אלפים של פלסטינים שמוכנים לתפוס את מקומם. ונגיד שנעצור גם עוד 4000 מחבלים אז במקומם יבואו 8000 כל אדם שני שם רוצה להיות מחבל. הפתרון היחיד למצב זה פתרון דיבורי לשבת ולדבר איתם צריכים להגיע איתם לאיזה הסכמה. אני מדבר לשבת אם הרשות הפלסטינית. כבר שומעים מהצד שלהם בכירים שמנסים לשכנע את ערפאת שיפעל נגד ארגוני הטרור.

shlomikli

New member
הכיצד נילחםם בטרור?

אני אומר שעלינו לאמץ את המודל של תורכיה: יש מדינות רבות שסבלו מטרור, אל מעטות סבלו מטרור מגוון כפי שסבלה ממנו טורקיה: טרור ימני, שמאלני, דתי והגרוע מכל טרור לאומי של מפלגת הפועלים הכורדית. על סוגי הגרילה העירונית לסוגיה (שמאלנית, ימנית ודתית) התגבר הצבא ע"י סדרה של פעולות קשות שכללו משפטים צבאיים וביצוע אכזרי שלהם, כולל משפטי בזק והוצאה מיידית להורג, לפני שהטרוריסטים יספיקו לקחת בני ערובה ולנהל מאבק מתוקשר. נגד הPKK (המחתרת הכורדית) היה קשה יותר לפעול: הם פעלו מתוך שטחים בסוריה ועראק בגיבויין של שתי הממשלות הללו. ב1998 נמאס לממשלת טורקיה. אולטימטום נשלח לנשיא אסד לסלק את עבדאללה אוצ´אלן, מנהיג התנועה מדמשק ולפרק את מחנות האימון של הטרוריסטים בצפון הסוריה ובבקעת הלבנון. אסד סירב, ובתגובה גייסה טורקיה 6 דיוויזיות מלאות והעמידה אותן על הגבול הסורי, שבמצב רגיל מוחזק ע"י כוחות דלילים (הצבא הסורי מרוכז ברובו נגדנו, ועוד חלקים נמצאים סביב הבירה מחשש מהומות פנים נגד שלטון המיעוט העלווי, בלבנון ועל גבול עראק). ניתן לאסד אולטימטום מיידי להענות לכל הדרישות או לסבול את התוצאות של פלישה בקנה מידה מלא (והכוונה היא להתקדם לעומק השטח הסורי). אסד שהיה איש פיקח, מילא את כל הדרישות, עד לאחרונה שבהן. אוצ´אלן נדד מארץ לארץ עד שנלכד ע"י הטורקים. הוא נשפט, ונידון למוות. פסק הדין לא מבוצע, משום שיש לטורקים אינטרס לא לקיימו (הם גם מצטיירים כרחמנים מול האיחוד האירופי, וגם יש להם קלף מיקוח נגד אנשי אוצ´אלן במקרה של חידוש המרד - אם יחודש המרד, ניתן להוציא אל הפועל את פסק הדין). היום טורקיה עדיין סובלת מטרור פה ושם, אבל במספרים נמוכים מאשר פה, למרות שנגדה פעלו ארגונים רבים בהרבה. אנחנו, לעומת זאת, חותמים על הסכמים עם הטרוריסטים. מעניין מי מבין שתי המדיות תזכה לראות את המאה ה22...

למעלה