מי מבין בתוכי ג'אקו?

מי מבין בתוכי ג'אקו?

היי, קניתי לפני שבוע גוזל ג'אקו חמוד כבן חודשיים. עדיין לא גמול ואני מאכילה אותו דייסה 3 פעמים ביום.
ברצוני לדעת מה המין שלו, בטרם אקרא לו בשם. הבנתי שבשביל זה צריך לעשות לו בדיקת דם.
אך מדוע אנשים כועסים ואומרים שאין צורך לדעת מה המין אם אינני מגדלת אותו לצורך ריבוי? לדעתי זה ממש לא כיף לגדל בע"ח כשאינך יודע עליו כלום, ובייחוד מה מינו. האם אני טועה?
רציתי גם שתהיה לו טבעת ברגל. אך האם זה מאוחר כבר לשים לו? ואיפה בכלל עושים את זה?
אשמח לקבל קצת מושגים מאנשים בעלי ניסיון

אlרית

New member
היי

מין - באמת לא חשוב, אבל אם בכל זאת - צריך לקחת בדיקת דם ולשלוח למעבדה, יש 3 כאלה. האחת בארץ, אחת בדרום אפריקה ואחת בספרד. רק אדם מיומן יכול להוציא דם, רצוי וטרינר. מאיפה את?
לפי מבנה הראש שלו, התוכי נראה לי זכר. כמובן שהוודאות היא רק בבדיקת דם כאמור.
טבעת - אבוד לך. אפשר עד 3 שבועות בערך, כרגע מאוחר מדי. אפשר לשים טבעת פתוחה, אבל זה מסוכן כי זה לא מקובע ועלול לצבוט עד כדי נזק קבוע לרגל. התוכי יכול לחיות מעולה בלי טבעת.

אני מאיזור המרכז. בררתי והבנתי שיש מרפאה אקזוטית בשכונת נווה שרת, ת"א. של ד"ר עדי גנץ. מכירה?
הם אמרו שהם לוקחים דם ואכן מעבירים למעבדה ומקבלים תשובה תוך כמה ימים..
לגבי הטבעת, כנראה שבאמת זה אבוד.
יש עניין לשים צ'יפ כמו לכלב? או שזה לא קריטי אצל תוכים..

בדיקת דם לתוכי לזיהוי מין

ד"ר עדי גאנץ הנו מומחה לתוכים וחיות אקזוטיות והוא בהחלט מקצועי ומומלץ.
כמו כן ממליץ על שיבוב התוכי בשבב.

בהצלחה,

בדיקות מין בגוזל ג'אקו

בדיקות מין בתוכים ניתן לעשות ב-2 דרכים:
א. בדיקת PCR- לוקחים דגימת דם מהתוכי(וריד טרזלי ברגל או מציפורן קטומה) ושולחים למעבדה. המעבדה על פי תצורת ה DNA בדם התוכי יכולה לקבוע את זוויג (מין התוכי).
ב. אנדוסקופ- בתוכים המיועדים לעבודה ,ניתן לבצע בדיקת מין תחת הרדמה מקומית על ידי החדרת סיב אופטי (אנדוסקופ) לבטן התוכי , בעזרת הסיב האופטי (האנדוסקופ) ניתן לזהות איברי הרבייה ובנוסף ניתן להעריך את אייכותם ומצבם של איברי הרבייה .
- טבעת: אני אישית מאוד לא ממליץ על הטבעת רגל התוכי בטבעת. היו לי מספר מקרים שהגיעו אלי תוכים בוגרים, בעיקר מסוג ג'אקו עם טבעת הדוקה מדי לרגל שכמעט וגרמה לנמק וקטיעת הרגל.
באם רוצים לסמן את התוכי, ניתן לשבב אותו בשבב אלקטרוני המוחדר לשריר בית החזה- פרוצדורה פשוטה וכמעט ללא כאב. באופן הזה, גם אם מוצאים את התוכי דשאבד/נגנס, לא ניתן להעלים את סימונו כפי שניתן לעשות עם טבעת.

בהצלחה,

למעלה