מי שמבין פטוואה

Big L Corleone

New member
מי שמבין פטוואה

בשיר driver a של בוג'ו בנטון, מה הנהג לוקח בשביל בוג'ו באוטו? סמים למכירה? יש מישהו שיכול לתת תרגום בקצרה של השיר? :) תודה

bigwill

New member
אהה.. אז ככה.

מה שאני כן יכול להגיד לך שבוג'ו השקיע את החסכונות שלו בדבר הזה XD "All mi life savings a ride pon this בקשר לשאלה שלך על סמים: Yuh can, drink a beer but don't yuh dare bun a spliff Di scent a di marijuana mek yuh life uplift בוג'ו מזהיר
את הנהג לא להדליק ספליפים בנסיעה (אבל בירה מותר?) בקיצור אין לי מושג. אבל מה שכן, בוג'ו גם זורק משפט למשתמטים: Soldier mi love and mi nuh respect coward חיובי המפקד באנטון

אגב לשורה הראשונה ישמצב שיש כפל משמעות

מצד אחד לא כדאי לו להדליק ספליף בגלל כל המחסומים המשטרתיים על הדרך. מצד שני אולי בוג'ו לא רוצה שישימו יד על הסחורה שעוברת, מה שנקרא שהחתול לא ישמור כמו שצריך על השמנת, מה שפחות הגיוני אגב. הג'מייקנים לא נוטים לעשות עניין מסקליף קטן.....

smadicris

New member
תשובה driver A

דרייבר זה שיר שמספר בצורה מבריקה סיפור של ג'מייקני פשוט שרוצה לעשות כסף (to hussle some money במילים נוחות יותר) ומפקיד בידי נהג משלוח של גאנג'ה (אריזונה) תוך כדי מתן הוראות מפורטות מה מותר ומה אסור לעשות במשימות מעין אלו (אסור לסוע מהר, אסור לעשן ג'וינט אבל מותר בירה למשל..) המשלוח מיועד לקניון אלבה (רשת ידועה של קניונים). תוך כדי השיר הוא מתאר את החיים שלו וכמה הם תלויים בהצלחה של הנהג להעביר בשבילו את מה שצריך, מזהיר אותו מ"מודיעים", נותן תיאור של מציאות והוויה יארדית לגמרי. ליריקס לא פחות ממעולות! מי שמבין מבין. קצת קשה לתרגם מילה במילה כל מיני ביטויים וסלנגים לעברית... לגבי החיילים ומשתמטים... כמובן שלא מדובר פה בצבא... סולג'ה (soldier) בג'מייקה מבטא יחסי אמון \חברות\עבודה (בין אם חוקית או לא...) בין אנשים מאותו הקרו. ביג טיון. bless

Big L Corleone

New member
פשש כבוד, תודה על התגובות

עכשיו באמת אני נזכר שאריזונה זה סוג של גנג'ה

למעלה