מכורה למחשב

מכורה למחשב

אני מכורה לאתר מסויים במחשב, ולקשר רגשי שיש לי עם מישהו באתר הזה. כל היום אני מחפשת אותו שם, בודקת בזכוכית מגד עם מי הוא מדבר ואיזה אייקונים שולח. אני פשוט מתענה וסובלת. האם מישהו מכיר תוכנה שיכולה לחסום רק אתר מסויים. האם מישהו יכול לספר איך להגמל ממערכת יחסים הרסנית ומכאיבה????

בתור התחלה

כדאי לך להבין שככל הנראה התמונה שיש בראשך על הבחור הזה היא דמיונית. משהו בתוכך מעצים אותו מעבר לפרופורציות הנכונות. משהו בתוכך מוכן לייחס לו חשיבות, הרבה מעבר למה שיש לו באמת. אני אמנם לא מכירה את הבחור ולא אותך, ולא יודעת מה טיב הקשר בינכם, והאם הוא מוגבל לוירטואליה בלבד. אבל אני מניחה שאת משוחחת גם אם אנשים אחרים ברשת, ולא בודקת בזכוכית מגדלת כל היום עם מי הם מדברים ואיזה אייקונים הם שולחים. אמרת שזוהי מערכת יחסים הרסנית ומכאיבה, ואני מסיקה מתוך זה שהבחור לא מקדיש לך את היחס או את תשומת הלב להם את זקוקה, ובכל זאת (ואולי דווקא בגלל זאת?)משהו בך ממשיך להיות כרוך אחריו, במקום פשוט להרפות ולשחרר. אני מאמינה (לא בטוחה, כמובן, פשוט מציעה שתבדקי את זה) שאת פשוט מאלילה אותו באיזשהו אופן. נסי להבין מהו ב א מ ת הדבר שאת מחפשת כשאת "מחפשת אותו". האם כשהוא התעניין בך (או מתעניין בך מעת לעת) זה גורם לך להרגיש, למשל, רצויה, חשובה, מוערכת, או מספק לך בטחון? אם תוכלי להבין מה הדבר שאת מחפשת, תוכלי לדעת שזה הדבר שחסר לך, ואותו את צריכה לפתח בחייך, מתוך עצמך, לא מתוך נסיונות למלא את הצורך הזה ממקורות חיצוניים, ובטח לא ממקורות חיצוניים הורסים (כהגדרתך) שכאלה. אם משהו ממה שכתבתי עד עכשיו מדבר אליך, אני אשמח לשמוע. בלי קשר לזה, אני מציעה לך להתייחס לעצמך יותר ברכות ובאהבה. אל תבקרי את עצמך בכזו נוקשות, גם אם את יושבת מול המחשב יום שלם ומחפשת אותו. במקום לבקר את עצמך ולחוש אשמה, נסי במקביל לעשות דברים קטנים שיגרמו לך להרגיש טוב ויפנקו אותך. (מה גורם לך להרגיש טוב עם עצמך? אולי כדאי שתעשי לך רשימה של כמה דברים?)נסי לעמוד מול המראה להסתכל לעצמך בעיניים ולאמר לעצמך שאת ראויה לאהבה בכל מקרה. כשאת מרגישה כ"כ אשמה, את הופכת את המצב הזה להיות מרכזי בחייך. אם תוותרי על האשמה, ותוסיפי לחייך, בקלילות ובלי מאמץ, כמה פינוקים קטנים ביום, וכמה חיוכים, את מורידה מחשיבותו של המצב הזה בחייך. וככל שתוסיפי בהדרגה יותר טוב לחייך, כך כל מצב הרסני יהפך לזניח. מחבקת אותך ושיהיה לך בהצלחה

בוחרת להתחיל..

עניתי לך לפני החג במסר קצר, אבל אבחר להמשיך בשיחה זו דווקא כאן. כפי שציינתי מה שכתבת לי היה עוצמתי, מדוייק ועמוק, ואולי לעוד אנשים יהיה מה לקחת. תשובתייך , ובעיקר שאלותייך, פתחו ויצרו לי כמה כיווני חשיבה ובהירות חדשה. וברשותך, אשתפך ב"ממצאי": אז ככה- הקשר הוא בעיקרו וירטואלי ואלמנט "האללה"- מפה הכל התחיל. מדובר באדם המבוגר ממני בכמעט שני עשורים שחייו נראים (לפחות מפה) בדיוק כפי שהייתי מאחלת וחולמת לעצמי ולמשפחתי. (ולפחות ממה שנראה מפה, זה קצת מוטל בספק...) הקשר התחיל, מבחינתי, כי הרגשתי שאני רוצה ללמוד ממנו את "נוסחאות החיים להצלחה" (כי אני, אפפס, נפלתי פה ושם..). וכך זה התחיל. הוא כתב, אני התפעלתי, וכתבתי בחזרה שגם אני די נפלאה (שלא יחשוב חלילה שאני לא...), ושנינו התמכרנו די מהר למיילים אינסופיים על חיינו המופלאים. אבל אפפס, שנינו נשואים- והמיילים האלו הפכו לדבר העיקרי והמרכזי, והתחלתי לשאול חדשות לבקרים האם זה חוקי? ("כן" הוא אמר " אם אף אחד אינו נפגע..")...וכך במשך חודשים כתבנו, נפרדנו וחזרנו. אני חושבת שמה שחיפשתי בתחילה זה חיזוקים וערך עצמי. וקיבלתי (ולו רק מזה שאני כתבתי כמה שאני נפלאה...) בהמשך המכתבים נתנו לי כוח לחיות, לעשות, לחשוב על הבדיחה הבאה, חייתי כדי שאוכל לרוץ ולספר כמה היה נהדר. הרי הייתי חייבת לעשות את כל מה שכתבתי, כי אני כנה ונהדרת... גם הליבידו העדין שהלך ובער מבין השיטין תרם לדרייב, ליצירתיות, לשמחת החיים... אבל האשמה...כל הזמן שיסעה אותי- זה רע, זה בוגדני.. וכך הייתי מזגזגת את שנינו בין מותר לאסור. לאחרונה נפרדנו (שוב) לכמעט שלושה חודשים (נשבר השיא). נותרתי חלשה, חסרת משענות, ללא כוחה המתדלק של האהבה. (כן, כבר קראתי לזה כך בתוכי..) בכיתי המון. הוא במקביל הלך לפורום המשותף לשנינו ופיזר אייקוניו לכל עבר. (והלשון המופלאה, המיומנת כבר, מיהרה להניב תוצאות). ואני רואה ומתייסרת יותר. עכשיו חזרנו. "בלי מניירות רגשיות" - ביקשתי. אני עם כוונה לשמור על קשר מהוגן וממלא כוחות, (כי כל כך נחלשתי בפרידה, והדרייב, אליו התגעגעתי יותר מכל..) אבל הוא כבר לא מתמסר כמו פעם. אפילו הייתי אומרת, מכאיב לי בכוונה, בקור מקפיא. אני יודעת שאני צריכה להרפות ולשחרר. קודם כל מתוכי. קודם כל משאלת המליון דולר שנהפכה לעיקרית ואובססיבית "האם הוא עדיין אוהב אותי? ( או חלילה שקמה לי יורשת?..., או יותר חמור, שנמאס לו כבר ממני???) אני לא יודעת אם צריכה שוב לקום וללכת בדרמטיות ומכתבים קורעי לב. (נגמרו לי הניסוחים, ובטח גם הכבוד העצמי לדגלים צדקניים..) אבל צריכה להמשיך קדימה מתוכי. הערך העצמי?- גיליתי אותו. (זה לא יאומן, צ'מעי...אני די עלאכיפאק..שכנעתי את עצמי) והדרייב, הכוח לחיות, לעשות, ליצור לחייך? הוא בטח יגיע מתוך הערך העצמי והשמחה הפנימית שיש בתוכי. (הרי אני בעצמי כתבתי את המיילים המופלאים.. ) ויש לי משפחה שאפשר לאהוב אותה ,חינם, בלי להרגיש כל כך אשמה.. את עזרת לי מאוד להגיע לזה. וברכות, יש לומר. פעם ראשונה שאני לא מרגישה איזו חרב מדממת בתוכי, אלא איזה אור גדול. ואיתו? מה אני עושה איתו? ופה שאלת שני מליון הדולר. האם מי שעישן קופסה ליום יכול לעשן רק פה ושם? באהבה גדולה, שקמה.

שקמה יקרה

תודה על דברייך הכנים, אין ספק שהקדשת לנושא המון מחשבה ושבחנת אותו מכל כך הרבה צדדים. אני אנסה לנסח את המחשבות הרבות שעוברות לי בראש בצורה ברורה. בתור התחלה, אמרת שזהו אדם, שחייו נראים בדיוק כפי שהיית מאחלת לך ולמשפחתך, אך לא ציינת מאילו בחינות. קצת חסרה ההבהרה הזו של -מה בדיוק הדברים שהיית מאחלת לך ולמשפחתך ומדוע את חושבת שלא תוכלי להשיג אותם. רצית ללמוד ממנו את "נוסחאות החיים להצלחה". מהי הצלחה בעיניך? לאיזו הצלחה את משתוקקת? מקצועית? כלכלית? חברתית? גם לא סיפרת איך המצב בזוגיות שלך- האם טובה? מספקת? האם את ובעלך חברים טובים? נסי לא להכניס שיפוטיות מוסרית לכל הבלבול שלך (האם זה מוסרי או לא? האם זו בגידה או לא? וכו'), אלא באמת להבין עם עצמך ככל שאת יכולה מה את באמת מפיקה מהקשר הזה? דיברת על כך שקיבלת מהקשר הזה סוג של אנרגיה שגרמה לך להרגיש "חיה", שגרמה לך ליצור, לעשות, לחייך. ואני חושבת ששאלת השאלות שאת צריכה להפנות לעצמך היא איך א ת יכולה לספק לעצמך את הדרייב הזה. אולי החיים שלך חסרים מדי בפעילויות שמרגשות אותך, שמלהיבות אותך, שגורמות לך להרגיש שאת ממצה את עצמך, שגורמות לך לחוש סיפוק, שמגרות אותך בכל הרמות- האינטלקטואלית, הרגשית, הפיזית, המינית? מה באמת חסר לך? נסי לחשוב על כמה שיותר דברים ולראות איזה מהם, כשאת חושבת עליו, עושה לך תחושה של שמחה והתלהבות. תחושה של צ מ י ח ה. תחושה נפלאה של אנרגיה שזורמת בגוף בחופשיות, בלי שום חסימה. לגבי מה לעשות עם האיש- אני לא חושבת שזו שאלה חשובה כל כך- על פי הבנתי טיפול בהתמכרות מכל סוג שהוא צריך להעשות ע"י התמקדות בכיוון של יצירת מחשבות והרגלים בונים חדשים ופיתוח תחושה אמיתית של אהבה עצמית וערך עצמי, והסרת ההתמקדות (ובכך הסרת החשיבות) מהדבר ממנו רוצים להגמל. לכן- תדברי אתו במייל או לא, תכתבי מכתבים דרמתיים או לא- כל זה לא באמת רלוונטי. רלוונטי שתביני שהקשר אתו הוא רק סימפטום לאיזשהו מחסור בתוכך. וכשהמחסור הזה יומר בתחושה הולכת וגדלה של שפע, ה"גמילה" כבר תיעשה מאליה, בלי מאמץ, פשוט לא יהיה לך צורך להיות בסיטואציה הזו יותר. החיבור לשפע הוא תהליך, ותהליך דורש את הזמן שלו. אל תכעסי על עצמך אם תמצאי את עצמך ממשיכה בקשר אתו (כאמור, זה לא חשוב). תביני שהדברים קורים בקצב שבו הם צריכים לקרות. אמרת שאת מרגישה אור גדול, וכדאי שתביני שיש בך חלק שחיפש את האור הזה כל הזמן, והוא ילך ויגדיל את האור הזה עם הזמן, והוא גם יביא את האור הזה לידי ביטוי במציאות שלך, על כל רבדיה. תהיי רכה וסבלנית עם עצמך. כאמור- השאלה היא לא מה את עושה איתו, אלא מה את עושה איתך. מברכת אותך בכל הטוב והשפע והיופי שבעולם

שוב אני...

והשאלות שלך, בוחרת לצמוח, לא קלות... (ואיפה למדת לשאול ככה?) ואיך שמת לי את שניהם, את בעלי ואותו בנשימה אחת...ואת בטח יכולה לנחש מי לוקח ת'קופה... בעלי, איש טוב. כן, גם חבר טוב. אוהב אותי ורוצה בטובתי ושמחתי. אבא טוב לילדים, דואג לפרטים הקטנים של החיים, (שאני בטיסותי המרחביות לעיתים מפספסת..) התאהבתי בו, פעם מזמן, כשפעם ראשונה פגשתי איזה אי של יציבות ושלווה בעיניו הירוקות והטובות. משהו שבצעירותו ובסעירותי לא פגשתי מעולם, וכמהתי לכך. אבל לשאלתך האם מעבר לכך גירה אותי אי פעם באמת אינטלקטואלית, רגשית, פיזית, (טוב לא נחמיר לו גם עם המינית..), התשובה מעולם לא הייתה כן צלול ומוחלט. אפרוריות קבועה ומשמימה מלווה אותו תמיד, לפחות בעיני. וההוא? אני חייבת לומר כשקראתי את השורות שלך, הבנתי עד כמה הוא מגרה ומרגש אותי בכל הרבדים שציינת, ועד כמה הייתי זקוקה לכך. מאז שקראתי את דברייך אני מרגישה במין סוג של היי, כמו נרקומן שנזכר בכמה שמחה גורם לו הסם.., במין "אנרגיה מתפרצת חסרת חסימות" כפי שהגדרת. אבל מה איתי?, את מבקשת ממני להתמקד. לא יודעת. רוצה שיהיה לי טוב לאורך זמן. ואיתו אני יודעת כבר, שהאשמה תמיד מקלקלת לי בסוף. אני לא אצליח להחזיק מעמד ולהנות מהשמחה הזו בלב שלם תמיד. טוב רק להיום, כמו שאומרים המתמכרים, בא לי לקחת את השמחה הז, בלי לעשות כלום אמיתי ביחס אליו, רק להרגיש אותה עמוק בתוכי בלי אשמה. ואת, תגידי, מאיפה בחרת לצמוח?

היי שיקמונת

אני לא שואלת שאלות שלא שאלתי את עצמי ... ואיפה למדתי לשאול? שאלה מצויינת
קשה לי לענות על זה, כנראה שאיפשהו הצורך בהפניית שאלות נוקבות כלפי עצמי, מתוך נסיון להבין את עצמי ואת מה שמפעיל אותי, הוא חלק חשוב ומהותי בי. שאלת מאיפה בחרתי לצמוח. אז כדי לסכם את זה בכמה מילים, הבנתי באיזשהו שלב שיש בי שתי נטיות סותרות- האחת נטיה להרס עצמי, והשניה נטיה לצמיחה והתפתחות. ומבין שתי הנטיות האלה, אני משתדלת למקד את תשומת לבי בשניה... שיהיה ערב נפלא

אז עכשיו תורי..

לאחל לך ולברך אותך בכל הטוב והשפע והיופי שבעולם, עם צמיחה,לבלוב, פריחה ו.. פירות טעימים בכל שנה מחדש.. ברכות ובאהבה, ערב טוב גם לך.

MaryJane1

New member
אוי

שכחתי שאת כתבת פה:( סליחה סליחה סליחה לא התכוונתי לזה ככה. סעמק יצאתי דפוקה רצח.. ממש שכחתי שכתבת את זה פה. טוב שמעו יש לי בעיה אני קשה לי להיכנס לפה זה כואב לי מידי. את מוזמנת לכתוב פה יותר.....:/ וואי:(

MaryJane1

New member
המממממממממממ

אחרי ניסיון עם מישו מבוגר אחרי קטילה מחברה בצורת:מה זה החרא הזה תרחקי משם מהר אחרי שהבנתי שהייתי קצת עיוורת.. לא הייתי לי ברירה אלא לעוף מהדבר הזה שנקרא מערכת יחסים הרסנית אחחחחחחחחחחחחחחחח אם רק הייתי יכולה למחוק דברים מהזיכרון

למעלה