מכינה

v i o L e T

New member
מכינה

שלום! אני לא יודעת אם זה המקום לשאול פשוט זה לא מצאתי איפה. השתחררתי לפני חצי שנה ועכשיו אני מתחילה לחפש כיוון אז חשבתי לעשות מכינה במשהו. הקטע שאין לי מושג איפה איך, מה צריך לעשות מה זה אומר שאני עושה? עלויות וכ'ו? כמה זמן זה? ומה זה נותן לי בכלל? מישהו יכול לעזור לי? תודה ,:)

מה המטרה שלך במכינה?

יש שני סוגים עיקריים של מכינות: 1. מכינה לבגרויות - מכינה שבמסגרתה לומדים למספר של בגרויות על מנת להשלים או לשפר, מספר מכללות מציאות את האופציה הזו ביניהן מכללת לוינסקי. הרעיון הוא לשפר באופן מרוכז, לרוב המכינה נמשכת מספטמבר - אוקטובר ועד לבגרויות הקיץ. 2. מכינה אוניברסיטאית - לרוב היא ספציפית לפקולטה או מקצוע אותו מעוניינים ללמוד. במכינה לומדים מספר מקצועות והציון בהם מחליף את תעודת הבגרות כולה בהרשמה לאוניברסיטה (מכינות אוניברסיטאיות ברוב המקרים קבילות גם באוניברסיטאות האחרות. העלויות משתנות, מה שחשוב להבין הוא למה בדיוק את צריכה את המכינה הזו. אם מדובר על שיפור בגרות אחד או שניים יכול להיות שבכלל שווה לך לעשות את זה עצמאית או עם קורסים בודדים ואם את לא צריכה לשפר בגרויות הרי שנפתרה הבעיה - אין צורך במכינה.

v i o L e T

New member
הבנתי! תודה רבה על העזרה

אז עכשיו לעוד שאלה. איך יודעים איפה שווה ללמוד מה? נניח כלכלה באוניבריטה XY ופסיכולוגיה באוניברסיטה XX כי הרי המון מקומות מלמדים מקוצות דומים שונים אבל הבנתי שיש מקומות (בעיקר במכללות) שלא בכל מכללה בתואר "תופס" בכל מקום. ובכלל איך מחליטים מה ללמוד? זו בחירה קשה! איך יודעים שהכיוון שאני רוצה זה באמת מה שמתאים לי?

הבחירה אכן קשה

ואי אפשר בחיים לדעת שמה שאת רוצה הוא מה שיתאים לך - גם אם מכון הערכה כזה או אחר יגיד לך משהו אחר הפתרון הטוב ביותר הוא להכנס לאתרים של האוניברסיטאות והמכללות ולקרוא על כל מקצוע ומקצוע והחליט מה מתאים לך, בהמשך תוכלי להגיע לימים פתוחים (לקראת ההרשמה לשנה הבאה) ולהתרשם באופן יותר אישי באשר ליוקרת התואר - באופן טבעי בהרבה מן המקרים תואר אונירסיטאי מוגדר ונתפס כאיכותי יותר מאשר תואר במכללה אך בשורה התחתונה - את היא זו שעושה את התואר ובסופו של דבר האדם עצמו יכול להצליח עם התואר ויכול שלא לעשות כלום איתו - ברוב המקרים זה יהיה תלוי רק בו. באשר לתואר שהוא לא באמת מה שהוא - בעיקר במכללות הקטנות קיימת בעיה שהתארים שהם נותנים - למרות שהם מתמחים לכאורה בדבר מסויים הם תארים כלליים, לכן לפני ההרשמה פשוט מבררים את שם וסוג התואר אותו מקבלים בסיום הלימודים והכי חשוב - שיהיה בהצלחה!

למעלה