מכתב לדובר משרד התחבורה...

Brendan

New member
מכתב לדובר משרד התחבורה...

15.01.2002 לכבוד: מר אבנר עובדיה דובר משרד התחבורה פקס: 02-6228695 דוא"ל: [email protected] הנדון: הודעת הדובר מיום ה-14 לחודש נובמבר של שנת 2001 1. בתאריך 14.11.01 פירסמתה הודעה לעיתונות על-פיה " משרד התחבורה יחל להנפיק ממחר תו חניה לנכה המודפס בשיטה חדשה המונעת אפשרות לזייף את התו או לצלמו" הודעה זו פורסמה במקביל הן בתיקשורת הכתובה והן באתר האינטרנט של משרדך. 2. בניסיון לערוך ברור טלפוני בנושא הנדון עוד בחודש נובמבר, הוברר לי כי משרדי הרישוי השונים אינם ערוכים להנפיק תוים חדשים אלה. כמו כן נאמר לי שאין להם מידע בנוגע לצפ"י העתידי של תהליך ההנפקה. 3. אתמול (14.01.02) פורסמה ידיעה ברדיו כי החל ממחר (15.01.02) יהיה אפשר להחליף את תו-החניה לנכים. מברור טלפוני מול משרד הרישוי בחולון נאמר לי כי את תהליך ההחלפה יש באפשרותי לבצע כבר היום ובכל אחד מסניפי משרד הרישוי בארץ. 4. מה רבה הייתה הפתעתי לאחר שהתייצבתי במשרד הרישוי בעיר פ"ת על-מנת להחליף את תו הנכה העומד לרשותי. פקידת הקבלה אמרה לי אין הם מחליפים תוים היות ואין להם את התוים החדשים. משיחה עם מנהלת הסניף הוברר לי כי סניף פ"ת לא מודע לתהליך החדש. ברור טלפוני משותף מול משרדי חולון העלה כי התו החדש ניתן רק לרכבים חדשים ורק בחולון בשלב זה (זאת כאמור בניגוד לאמור בהודעת הדובר ובניגוד למה שנאמר לי בשיחת הטלפון מול הגורמים במשרד הרישוי הראשי בחולון). 5. לצערי הרב, אני חש כי הודעתך לעיתונות הייתה הודעה מוקדמת מדי ותוכן ההודעה יש בו בכדי לבלבל את ציבור המוגבלים בניידות. היות וכך נוצר מצב של טירטור אנשים אלה למשרדי הרישוי. להזכירך, מדובר באוכלוסיה שיש לה קשיי ניידות. היות וכך והיות ועבר תקופה של 3 חודשים מיום פרסום ההודעה של הדובר, יש להוציא ללא דיחוי נוסף הודעה חדשה אשר תתקן את האמור בהודעה המקורית אשר פורסמה בתאריך 14.11.01 יש לכלול בהודעה זו את הצפ"י להתחלת תהליך ההנפקה. כמו כן יש לפרט את אופי ההנפקה ואת הסידורים הנידרשים על-מנת להחליף את התו. במקביל להודעה חדשה זו יש ליידע באופן ברור את כל בעלי התפקידים במשרדך ובמשרד הרישוי בדבר צפ"י זה וזאת על מנת- לייצור הומוגניות במידע הניתן לציבור. 6. לצערי ולנוכך האמור, יש כשל מערכתי במערך ההסברה של משרדך. עובדה זו מביאה לפירסום מידע לא נכון בנוגע לנושא זה ובכך מביא לטירטור האנשים. כמו כן, אני מסיק כי ישנו כשל תקשורתי בהעברת במידע בין האגפים השונים של משרדך. כשל זה מביא למצב של דיסאינפורמציה והטרוגניות הסברתית בקרב המשרדים השונים. 7. ברצוני לידע אותך כי למרות פנייתי בעבר בנושא מקום חניה לנכים במשרד הרישוי בעיר פ"ת, עדיין לא ניראה מקום חניה כזה בשטח. היות וכך, משרד הרישוי בעיר פ"ת פועל בניגוד לאמור בסעיף 8.22 לחלק ח´ לחוק התיכנון והבניה. במידה ונושא זה לא יתוקן בפרק זמן סביר, אפנה לבית המשפט על-מנת להוציא צו סגירה למשרד הרישוי בעיר פ"ת אשר פועל, כאמור, בניגוד לחוק. 8. לטיפולך ותגובתך המהירה אודה. בברכה, ברנדן דוא"ל: [email protected] העתק: משרד מבקר המדינה, נציבות תלונות הציבור. פקס: 02-6665204

Brendan

New member
תגובת דובר משרד התחבורה

לכבוד: מר ברנדן שלום רב, הנדון: תווי חניה לנכה מכתבך מיום 14 בינואר 2002 בתאריך 14.11.01 אכן פרסמתי הודעה לעיתונות כי משרד התחבורה יחל להנפיק תו חניה לנכה חדש, המודפס בשיטה חדשה. בהודעה נאמר כי משרד התחבורה ינפיק תווים חדשים וכלל לא נאמר כי המשרד קורא לציבור להגיע למשרדי הרישוי ולהחליף את התווים הישנים. גם בהודעה שפורסמה ברדיו נאמר כי הנכים יוכלו לקבל תווי חניה במשרדי הרישוי ולא נאמר כי ניתן להחליף את התווים הישנים כפי שציינת במכתבך. אכן הייתה בעיה מקומית בסניף הרישוי בפתח תקוה שפקידיו לא עודכנו כראוי על התווים החדשים והדבר סודר. מעבר לכך אין כל צורך להגיע למשרדי הרישוי להחליף את התווים הישנים והם יוחלפו במועד פקיעת התוקף שלהם. באשר לתווי חניה קבועים, משרד הרישוי יפרסם הודעה נפרדת בכל הנוגע לאופן לחלוקתם. תווים הדורשים החלפה או כאלה שנשחקו ניתן להחליפם בכל משרדי הרישוי. בברכה אבנר עובדיה דובר משרד התחבורה

Brendan

New member
אז מה אנחנו למדים מהתכתבות זו?

יש, לכאורה, פער בין כוונותיו של דובר משרד התחבורה לבין דבריו הבאים לידי ביטוי בהודעותיו לעיתונות. מההודעה לעיתונות ניתן להסיק, לכאורה, ש-"משרד התחבורה יחל להנפיק ממחר תו חניה לנכה המודפס בשיטה חדשה המונעת אפשרות לזייף את התו או לצלמו." אומנם לא רשום בהודעת הדובר שיש לפנות אל משרדי הרישוי אך לא ברור, לכאורה, שתהליך ההחלפה נעשה אוטומטית לתו זמני או שבנוגע לתו קבוע יפורסם, לכאורה, הודעה ניפרדת. הפער מקבל גם ביטוי במידע אשר מתקבל ונימסר במשרדי הרישוי השונים.

Brendan , משרד התחבורה

כנראה, יוצא בהנחה שאיננו קוראים עיתונים,או איננו גולשים באינטרנט. איננו שמים לב להודעות הדובר? לכן , יכולים לזלזל בנו כמו שאר משרדי המ....!|

swfm , אין למי לדבר.

או נכון יותר. יד ימין איננה יודעת מה יד שמאל עושה
הודעת הדובר פורסמה מזמן. נכון לאתמול, לא ניתן לקבל תג במשרדי הרישוי. אלא,לרכב חדש בלבד. זו הטעיה בפרסום? רוצים טוב ויוצא ????? תלך תבוא ????? בטוחה שאתה מכיר את זה.

צלף

New member
כבר אפשר להשיג מזויפים - מעונינים../images/Emo35.gif

w w w . n e w s - i s r a e l . n e t עורך ראשי: רמי יצהר תו חנייה חדש לנכים זיוף תווי החנייה של הנכים הפך תעשייה בישראל. אלפי בעלי מכוניות נושאים תווים, מדבקות ורישיונות מזויפים. אפילו בתווים של נכי צה"ל יש מסחר ער. על מנת להאבק בתופעה מוצאים מעכשיו תווי נכה חדשים. מודפסים ועם קוד כזה או אחר. האם זה יפתור את הבעיה במדינת הקומבינה הגדולה בעולם? מה פתאום? כבר ניתן להשיג מזויפים. ישנם אנשים שעוברים ממכונית למכונית ורושמים את הפרטים של הנכים כדי שניתן יהיה לזייף. הפתרון היחיד לבעיה: שלא יהיו נכים.

swfm

New member
היום קיבלתי מהם תו חדש

עם סמל המדינה בהולוגרמה, סמל משרד הרישוי ובר-קוד. הוא אפילו "מנוילן" ותמצית החוק מודפסת מאחור. אגב, הרכב לא חדש, הייתה לי סיבה אחרת לבקש את התו החדש.

Brendan

New member
לנגיד בנק ישראל יש בעיות נגישות..

ד"ר קליין מתקשה להגיע לעבודה שלו בשל כמה ימי שלג בשנה. אז מה הפתרון? פשוט מאוד, קונים לא ג´יפ בעשרות אלפי שקלים. ד"ר קליין, רוצה להאזין לבעיות הנגישות שלי ושל חבריי הנכים

Brendan

New member
נגיד בנק ישראל ד"ר דוד קליין....

טלפון: 02-6552701 פקס: 02-6528419

Brendan

New member
מכתב לנגיד בנק ישראל ד"ר קליין דוד

16.01.02 לכבוד: ד"ר דוד קליין נגיד בנק ישראל פקס: 02-6528419 ד.נ. הנדון: פתרון בעיות נגישות 1. ברצוני לברך אותך ואת משרדך עבור מציאת פתרון מהיר לבעית הנגישות למשרדך בימי חורף מושלגים. רכישת רכב השטח, בעלות של עשרות אלפי שקלים, היינו רעיון מבריק אשר משקף יכולת יצירתית מעולה במציאת פתרון לבעיות קשות. 2. לאור הפגנת יצרתיות נדירה זו, אבקש לקבל את הפרטים של הוגה הרעיון וזאת על-מנת שתיהיה לי ולחברי הנכים את האפשרות לקבל רעיונות דומים שיש בהם על-מנת לפתור את בעיות הנגישות שלנו למבני ציבור שונים. כמו כן, נשמח לקבל רעיונות מבריקים לפתרון מצוקת הנכים בישראל. 3. בטוח אני שביכולת עובדי משרדך להעלות רעיונות חדישים ומקוריים לפתרון הניידות והנגישות של ציבור הנכים בישראל וזאת, כאמור, לאור הפגנת יכולתכם המהירה לפתרון הניידות שלך בימים מושלגים. 4. אשמח לשיתוף פעולה בנושא הנידון. 5. לתגובתך וטיפולך אודה. בכבוד רב, ברנדן

הג´יפ עולה כ-200,000 ש"ח

ולא עשרות אלפי שקלים. זו הודעתי האחרונה בפורומי "זכויות לבעלי מוגבלויות" בניהול גב´ אתי אברהמי.

למעלה