מכתב לכלתי היקרה מפז!!!

עציון

New member
מכתב לכלתי היקרה מפז!!!

לכלתי היקרה(המבוגרת יותר)! אני בטוח שכמו כלות אחרות גם את משחררת קיטור. כמה רע לך. כמה חמותך מרשעת. כמה היא מקנאית בך. כמה אני פסיבי-אקטיבי(מחקי את המיותר). אבל בכל זאת רוצה אני לומר לך כמה מילים לפני שבת ולפני שאת ומשפחתך מגיעים אלינו לשבת (הודעה שקיבלנו אך לפני שעה...). את כל כך חמודה. טובת לב. מחייכת תמיד שאת מגיעה אלינו- אם בכלל..משיגה -באמצעות הבן- כל מה שבא לך. את הילד-נכד, אני מוציא מהגן למרות עסוקי המרובים. אין לך כל בעיה להרים טל. לחמותך המרשעת ולבקש ממנה לשמור על הילד למרות שהיא בעלת עסק. אנחנו צריכים להיות כל הזמן נחמדים אליך. חלילה לנו מלפגוע ביקירתנו המופלאה. נכון , את אשה עובדת. בעלך- גם הוא עובד. וזה כבר מצדיק דברים שרבים לא היו מעלים בדעתם לבקש. אבל אנחנו שומרים על חיוך(מאולץ).כי הרי אם לא, הנקמה תהיה מה זה מתוקה. הכעל לא יראה אוכל. הנכד ישכח לבקר את הסבא והסבתא וכן הלאה. כאשר כל המשפחה נאספת, את היחידה (והמתוקה) לא מזיזה את התחת כדי לתת יד למארחת שזה עתה סגרה העסק ובכוחות אחרונים הגיעה הביתה. את משחקת את הפרימדונה עם הלק על האצבעות שלא ירד חלילה. אוי מתוקתי, מה אני מתלונן, עוד חצי שעה את אצלי בבית לכל השבת(למה לא?) ואני צריך לגמור הבישולים כדי שתבואי והכל יהיה מוכן. ואני צריך לסדר את הסנטר והלחיים כדי שהחיוך לא יהיה מלאכותי אלא מלכותי. בואי כלה, בואי כלה. אנחנו מחכים לך בקוצר רוח.

odeia

New member
אם זהו המצב באמת, אני מאמינה לך שזה

מאוד מרגיז. גם אני הייתי כועסת. הכי טוב לשבת לדבר עם בנכם, שידבר עם כלתכם ויסביר לה את המצב. אולי הבן שלכם צריך לא להסכים שהיא תבקש עזרה מכם, שהוא יקום לעזור ויקים גם אותה. אני מאמינה שהכל תלוי בבן שלכם, איך שהוא יעמיד את הדברים לכלתכם, ככה הם ייתנהלו. בהצלחה

amitmom

New member
חמה יקרה..כ"כ מצער לשמוע על דבר

שכזה. אני יכולה להגיד לך..שלא כל הכלות כאלו. ואני דווקא הייתי מדברת עם בנך ואומרת לו שאם הגברת לא זזה ולא נוקפת אצבע אז שיזוז הוא כי את לא משרתת של אף אחד. אגב ,חמותי טיפוס עצל. מבחינתה להזמין לארוחה זה להזמין לקפה ועוגה קנויה. כשאני הייתי בהריון חודש השלישי (בקטע של הבחילות וכל הכייף הזה) הגברת רצתה שאני יעזור לה להכין עוף לסדר פסח.כמובן ששמחתי לעזור לה אבל בסוף יצא שאני כל היום עמדתי על הרגלים, הקאתי את הנשמה בין בישול לצליה. אני הכלה "העצלה" הכינה את כל הסדר לבד. עזבי שבסוף אפילו לא ישבתי לשולחן הסדר כי הרגשי רע, ועזבי שהריח של האוכל גרם לי להקיא, ואפילו תעזבי שהגברת רצתה שאני אשטוף כלים בסוף הארוחה. אפילו מילת תודה אחת לא קיבלתי. ואני זאת שהכינה לה את כל האוכל ל20 אנשים בבית שלה, ואף אחד לא חשב אפילו לבדוק מה איתי כששכבתי בחדר השני מכווצת מכאבים. מוסר השכל..לא כול הכלות "יקרות" מפז. הרבה חיבוקים

כלה מפז יקירתי

אני באמת לא הבנתי אותך, איזה מן דבר זה שישבו שם 20 איש ואף אחד לא עזר לך, אני מאוד מצטערת לאמר לך אבל את מה זה "פראיירית" אני לא הייתי קמה אפילו לשניה ומצידי שלא יאכלו, ברצינות
ואיפה היה בעלך

amitmom

New member
אשת דייג...הכוונה היתה שהיו מוזמנים

20 אנשים לארוחת החג. הסדר היה בבית של חמותי והגברת הזמינה אותם כשהיה ברור שהיא מכינה את רוב האוכל אבל אני הכנתי את רובו ככולו. האורחים לא ידעו דבר כי את האוכל בישלתי בבוקר החג. בעלי רץ בין השולחן לביני כי כאב לי כל הגוף לאחר יום שלם על הרגלים. אני בד"כ נהנת לבשל ואפילו טובה בכך אבל ההריון גמר לי את הבריאות , הריח של האוכל הגעיל אותי, הסחרחורות איימו להפיל אותי לרצפה וההקאות התישו אותי. אגב, אני ממש לא פריארית..זו היתה נקודת המפנה. מאותה יום כבר הראתי לה מאיפה משתין הדג. הבעיה היא שאני התחתנתי צעירה ועל כל שטות שלה הייתי בוכה כמו מפגרת אבל השנים והגיל למדו אותי להיות מנוולת אליה.

maya1001

New member
תגובה חמה לחמות

קראתי את המכתב לכלתך.. אני חייבת לציין שפתאום חשבתי אולי המכתב נוגע אלי , אולי גם אני מגיעה ומתנהגת כמו נסיכה אצל חמותי, אולי גם אני יושבת ולא מזיזה את התחת שלי לארגן ולפנות בתום הארוחה (כהגדרתך..) אבל.. תאמיני לי שלגבי חמותי דפוס התנהגות שכזה הוא עבודת חקר יסודית של 5 שנות נישואין ועוד 7 שנות חברות עם בנה-בעלי!!! אחרי שהתאמצתי, קניתי, פינקתי, עזרתי, הגשתי, פיניתי, שטפתי, חייכתי, הבנתי, הקשבתי ועוד ועוד.. חטפתי ובגדול!!! היא לעולם לא תעריך ולא תדע לשמוח בשמחת בנה על האושר בנישואינו, תמיד יש לה על מה להעביר ביקורת, אף פעם אין מצידה פרגון-מילה טובה, או סתם לשבת ולפטפט בכייף. לא פעם אני הופכת לאוויר שם ותאמיני לי אני לא כ"כ רזה שלא רואים אותי.. ועכשיו נוסף לכל תחושותי גם נוספה לי הילדה שהיא בתו של בנה ובכל זאת ילדיה של בתה מעננינים/חשובים/מיוחדים וכו.. מהבת שלי צריך להתעלם, אין צורך לפנק אותה במתנת תשומת לב כזו או אחרת, היא יכולה לשבת בסל-קל חצי שעה והיא תסתכל לעברה ותציץ בה בערך חצי דקה ותעבור לעניינים חשובים דהיינו הנכדים האחרים.. בעלי ואני קוראים למפגשים של ביתי וסבתה: "עקיצה בשישים שניות" אז חמה יקרה לא התברכת בכלה ואני לא התברכתי בחמות ולכן כנראה שאמשיך לשבת עם פרצוף חמוץ ועקום ולא אזיז את התחת שלי כי אין בשביל מי ואין בשביל מה.. וכמו שאמרה לי גיסתי: "את מתנשאת"!!! אולי זה הפתרון.. (לצערי!!) שבת שלום! MAYA1001

limor 2

New member
איזו שנאה באוויר ! זה לא בריא !

חם יקר ! אם אתה כ"כ סובל אתה יכול להפסיק. אם אתה מרגיש מנוצל אתה יכול להגיד שאתה לא ממשיך ב"מטלותיך". עדיף לא לעשות מאשר לעשות ולהיות ממורמר ומלא שנאה.

ציפי ג

New member
חם יקר

מכירה את הסיטואציה, ומקרוב. אחת שאני מכירה, הגיעה עם אחד מילדיה בדיוק לסיטואציה כזו. כל שבת היה לחץ כל חג היה קרנבל. ולא בגלל הכלה, אלא בגלל הבן. השיא הגיע בשנה שעברה בפסח, כאשר הבן הודיע לאמו חגיגית שהוא לא בא לליל הסדר. האם נרעשה. שלושה ימים ולילות היא בכתה. לאחר הקטרזיס, אמרתי לה - הגיע הזמן שתעמדי על שלך. הוא לא רוצה לבא? שלא יבוא. כל שבת זה בלאגן? שלא יבוא לשבת. הוא לא רוצה לשלוח את הנכדים? שלא ישלח. אחת לכמה זמן תצלצלי, תשאלי אם אפשר לקפוץ (שעה ורבע נסיעה, אבל מה זה חשוב) את תשחקי עם הילדים ותהני, ושהוא יעשה חשבון נפש. בהתחלה הוא חגג את נצחונו. אמו באה אליו, ולא הוא אליה, היא לא הראתה לו פנים כועסות, אלא פנים צוחקות. אבל באיזה שהוא שלב, הוא שם לב שהיא גם הפסיקה להיות אמא שלו. היא לא מצלצלת לשמוע איך הוא מרגיש כשהוא חולה, היא לא דואגת לשלומה של אשתו כשהוא במילואים ועוד. פתאום הוא התחיל להופיע ביוזמתו, לקפיצות קטנות של עשר דקות פה עשר דקות שם (שעה ורבע, וזה מאוד חשוב). פתאום הוא ביקש אם אפשר לבא לשבת. פתאום הוא הפשיר. לפעמים כשרוצים יותר מדי, זה גורם לצד השני להתרחק. תנו להם להתרחק מכם, הם עוד עשויים להפתיע אתכם, ובגדול.

אם לא עוותת את מעשיה ..../images/Emo10.gif

ואתה דובר אמת מלכתחילה: אזי, אני מ ש ת ת פ ת בצעריך על כלה (כבדה) כזאת. מה שאתה מספר מזכיר את גיסתי היקרה והשמנה שאם חלילה תזיז את התחת אז יעופו לה כמה גרמים וזה מסוכן, אבל אצל אמא שלה היא עובדת כמו שפחה, ולעומת זאת אצל חמותה המבוגרת היא לא מזזה אצבע ומחכה שישרתו אותה. נו מה לעשות? אבל ככה בנינו מבלי שאף אחת תשמע: אני כזאת חולמת להיות. ובנתיים רק חולמת אני מגיעה נסיכה וחוזרת הביתה לכלוכית.

הגנובה

New member
אל תשכחי את הHAPPY END

של לכלוכית... כל אחד בסופו של דבר חי עם מה שליבו הכתיב לו.... אז - תתעודדי!!

למעלה