מלחמה באמוניה

מלחמה באמוניה

מה הדרך הכי יעילה להתמודד עם רמת אמוניה גבוהה מהנדרש? החלפת מים? לא להאכיל יומיים?

Suikun

New member
אם יש אקווריום קטן

אם יש אקווריום קטן ודגים רגישים, עדיף פחות (בסביבות ה15) אם יש אקווריום גדול ודגים עמידים- לך על 20. בזהירות - עם אנטי כלור.

האקווריום כ-130 ליטר

הדגים די עמידים ומרוב שהם רגועים הם ממש מתקרבים ועוברים לי ליד כף היד כשאני במים. כמעט ליטפתי תכשיט אחד היום לגבי האנטי כלור: יש הרי 2 גישות שונות כשאחת מהן אומרת שאין צורך באנטי כלור והדגים יכולים להסתדר גם בלי . אני אישית שם אנטי כלור כל החלפה שניה. קצת בעייתי לחכות 5 שעות עד שממלאים את האקווריום (כל דלי מים= 45 דקות של המתנה עד שהאנטי כלור ישפיע) לגבי כמות ההחלפה: כל כמה זמן להחליף? כל יומיים?

Suikun

New member
אחלה

לחכות 45 דקות?! באיזה חומר אתה משתמש? אני מחכה עשר דקות.. תחליף כל יום 20 אחוז בערך במשך ארבעה ימים ותבדוק את האמוניה שוב..

glock X

New member
אקוואטן וניטריוויק

זה סוג של בקטריות פעילות שבאות כל סוג בבקבוק קטן, אחד כחול והשני אדום, צריך לעשות טיפול קודם עם האקוואטון לשפוך שש כפיות קטנות לאקוואריום של מטר נפח 150-200 ליטר לחכות שעה שעתיים ואז לשפוך את אותה כמות מהניטריוויק הבקטיריות שבנוזל מפרקות אמוניה וניטריט כמו שצריך ודואגות לאיזון בקטריאלי במים, וגם מונעות מהדגים ססטרס שנגרם כתוצאה מהעברתם לאק', שומרות על ממברנת המוקוס שבמוח אצל הדגים מפרקות מתכת במים ועוד, כל בקבוק של 40 מ"ל עולה בסביבות ה-19 שקלים אם יש לך אפשרות גם להוסיף צמחים חיים זה יעזור וכמו שנאמר כמובן להחליף בין 10-30 אחוז מהמים כל שבוע שבועיים , תקנה ערכת בדיקה למים ותראה כמה אחוז יש לך אמוניה. בהצלחה

למעלה