מנדלבליט מתנגד להחלטת הממשלה לשחרר

11 מיליארד ש"ח כמענק לציבור היושב תחת סגר ואבדן מקור הפרנסה בתואנה שאסור לממשלה לבצע כלכלת בחירות.
כלומר מנדלבליט פוגע באזרחי ישראל שהוצאו לחל"ת וחלקם שאיבדו את מקור פרנסתם בגלל הנחיות הממשלה למצב חרום הקורונה.

ai27

Well-known member
11 מיליארד ש"ח כמענק לציבור היושב תחת סגר ואבדן מקור הפרנסה בתואנה שאסור לממשלה לבצע כלכלת בחירות.
כלומר מנדלבליט פוגע באזרחי ישראל שהוצאו לחל"ת וחלקם שאיבדו את מקור פרנסתם בגלל הנחיות הממשלה למצב חרום הקורונה.
האם החוק אוסר על "כלכלת בחירות" (החלטה ממשלתית מגובה בהעברת חקיקה מתאימה בכנסת)?
לא.

הממשלה לא השעתה את פעולתה,
הכנסת לא השעתה את פעולתה.
והמגיפה לא עשתה "פוס" לרגל הבחירות
והן כפופות לחוק, לא להחלטת פקיד ממשלתי.

משמע,
שוב פעם היועמ"ש החליט שהוא "חוק מהלך",
וכל מה שלא מתאים לאג'נדה שלו - מבוטל.

Harrington

Well-known member
מנהל
אחת הבעיות שהממשלה טרם התמודדה איתן, מה הדין בתקופת ממשלת מעבר. מזמן היה צריך לטפל בזה ובהיעדר טיפול רשמי, מאחר ואין ואקום בעולם, המשפטנים נכנסים לוואקום וממלאים אותו (בין אם זה היועמ"ש ובין אם זה בג"צ).

בנד"ד מגוחך לחלוטין לאסור על התוכנית הכלכלית. זה אולי היה נכון אם היה מדובר בתוכנית ראשונה/ראשונית, כזו שטרם נראתה ואשר ברור לגביה שהיא נועדה נטו ככלכלת בחירות. אולם כידוע בשנה האחרונה מידי מספר חודשים הממשלה יצאה בתוכנית כזאת, לעידוד המשק והתגברות הציבור על המשבר. כלומר אין שום דבר חדש בתוכנית הזאת מבחינה זו והיא בס"ה הגיעה בדיוק בהתאם למועדים הצפויים וללא כל קשר לבחירות.

בנסיבות כאלו כאמור, מגוחך לאסור על התוכנית בטענה שמדובר בכלכלת בחירות, והדבר מהווה פגיעה חמורה בציבור הישראלי (ובסמכויות הממשלה).

אחת הבעיות שהממשלה טרם התמודדה איתן, מה הדין בתקופת ממשלת מעבר. מזמן היה צריך לטפל בזה ובהיעדר טיפול רשמי, מאחר ואין ואקום בעולם, המשפטנים נכנסים לוואקום וממלאים אותו (בין אם זה היועמ"ש ובין אם זה בג"צ).

בנד"ד מגוחך לחלוטין לאסור על התוכנית הכלכלית. זה אולי היה נכון אם היה מדובר בתוכנית ראשונה/ראשונית, כזו שטרם נראתה ואשר ברור לגביה שהיא נועדה נטו ככלכלת בחירות. אולם כידוע בשנה האחרונה מידי מספר חודשים הממשלה יצאה בתוכנית כזאת, לעידוד המשק והתגברות הציבור על המשבר. כלומר אין שום דבר חדש בתוכנית הזאת מבחינה זו והיא בס"ה הגיעה בדיוק בהתאם למועדים הצפויים וללא כל קשר לבחירות.

בנסיבות כאלו כאמור, מגוחך לאסור על התוכנית בטענה שמדובר בכלכלת בחירות, והדבר מהווה פגיעה חמורה בציבור הישראלי (ובסמכויות הממשלה).
""בנסיבות כאלו כאמור, מגוחך לאסור על התוכנית בטענה שמדובר בכלכלת בחירות, והדבר מהווה פגיעה חמורה בציבור הישראלי (ובסמכויות הממשלה).""
אז למה ראש הממשלה לא מורה לעצור אותו?

חוחיניו, תגיד לי למה לתת כסף למי שלא צריך? מי שבחלט מקבל שכר, וחלק מהאחרים כמוני למשל הכנסתם לא נפגעה, אז למה לא יתנו באמת רק למי שצריך? התרוץ בכפעם הקודמת היה שזה דחוף ולא יוכלו לדעת בדיוק מי צריך ומי לא, אבל עכשיו? מה עשו שם במשרדי הממשלה חוץ מלגרד את הביצים?

חוחיניו, תגיד לי למה לתת כסף למי שלא צריך? מי שבחלט מקבל שכר, וחלק מהאחרים כמוני למשל הכנסתם לא נפגעה, אז למה לא יתנו באמת רק למי שצריך? התרוץ בכפעם הקודמת היה שזה דחוף ולא יוכלו לדעת בדיוק מי צריך ומי לא, אבל עכשיו? מה עשו שם במשרדי הממשלה חוץ מלגרד את הביצים?
אני לא יכול להתווכח איתך על מה ומי שמקבלים את הסיוע.
הרי מנדלבליט לא אמר רגע תעצרו את המענק כי הוא לא מחולק נכון.
הוא בפירוש אמר לעצור את הסיוע כי זה כלכלת בחירות.
אני גם הבנתי מצפייה בערוץ פלשתין 13 שראיינו את מנכ"ל הביטוח הלאומי ומדבריו הבנתי שהביטוח הלאומי הוא זה שמחלק את הכסף לציבור לפי הנתונים שבידיו וגם שיש החלטת ממשלה מאפריל שנה שעברה להעניק את הסיוע עד ל 06.2021.
כך שלא יכול להיות שמנדלבליט לא יודע זאת ואני כמובן שוב פעם חושד בכשרים שמא מנדלבליט לא קורקטי בעניין הזה ויש לו סיבה טובה ללכלך ככה כי הוא השומר על הגבינה של השמאל אפילו שהיא כבר לא אכילה ורקובה עד העצם.

רוב הזמן נח

Well-known member
למה ביבי לא עשה את זה קודם? עכשיו זה יתפרש כשוחד בחירות. אין ספק שהוא תכנן את זה. גם יאשימו אחרים שאין כסף וגם הוא לא יצטרך לתת כסף. אבל מי שמבין יודע שיש אשם אחד שמנהל את כל העסק.

למעלה