מנהרת רוח בפראג

avihart

New member
מנהרת רוח בפראג

כפי שכבר הזכרתי לאלה שעדיין לא ביקרו במנהרת רוח, זה הולך כך. (במנהרה בפראג) הפעילות בכול פעם אורכת 2 דקות , בתחילה ניתכים בדפנות לאחר מספר דקות מבינים מה קורה והגוף בטבעיות מתחיל לעבוד . בסרטון זה תוכלו לראות את עידו (נכון ליום זה עם כ 30 צניחות ) ואותי (עם כ 60 צניחות ) לאחר מספר דקות בודד במנהרת הרוח . המדריכה היא רון כמובן והביצועים בזכותה בסרטון זה למשל תוכלו לראות את עדי זלבה אם ניסיון רב יותר אחרי מספר דקות אצלו זה ממש קל שימו לב הוא מתחיל בכך שהוא מפחיד את המדריך עם הידיים למעלה המדריך מבין שאם עדי לא תכף ומיד יטוס בישיבה הידיים יותכו עליו , ומיד מתחיל לעבוד . למי שלא ניסה מאוד מומלץ זהירות ממכר אבי

FlyingMoo

New member
../images/Emo91.gif שווה קריאה!

תודה על העדכונים, אחלה סרטונים!

Matan G

New member
טאנל

אחרי 75 דקות הדרכה בטאנל אני יודע שאם הייתה לי האפשרות לקחת יותר זמן בפנים (למכור כליה לפני), הייתי עושה את זה בכיף
לשם אני עוד אחזור זה בטוח...

Ron Miasnikov

New member
זהירות ../images/Emo18.gif

אכן מנהרה היא כלי מדהים, ומי שהציץ ונפגע לא ישוב להיות עוד צנחן שמסתפק רק בשמיים, אבל...
הייתי בכמה וכמה מנהרות, ויש הבדלים משמעותיים בינהם. כשבוחרים מנהרה חשוב לקחת בחשבון כמה דברים: 1. האם זוהי מנהרה חדשה? המנהרה בפראג רק נפתחה ויש שם ליקויים חמורים לטעמי - גם תפעולית וגם הדרכתית. אותם "tunnel rats" שאמורים לשמור על בטחון המעופפים ממש לא עושים את העבודה שלהם. הם יותר עסוקים ב"לגנוב" זמן אויר ולעוף בעצמם מאשר לשים לב מי עומד להתנגש בקיר. במנהרות אחרות שביקרתי, בעיקר אלה של רשת sky venture, המדריך לא נוגע בחניך אלא למעט תרגילים מתוכננים. כל פעם שמישהו מתעופף לאנשהו, הבחור מהנהרה כבר שם לפניו. כמעט לא רואים התרסקויות מסוג אלו שחוינו בפראג. היחה מצחיק, נכון, אבל בטוח - לא משהו. למעט בחור אחד שהיו לו כמה וכמה הצלות יפות של היתושים שלנו, האחרים ממש לא הרשימו ואפילו הרגיזו. תפעולית - חלוקת זמן לא נכונה ותכנון לא נכון גרמו להפסדים של שניות יקרות בין מעופף אחד למשנהו. חבל... 2. ניסיון של המדריכים - שוב, ראיתי לא מעט מדריכים. צריך לדעת שגם אם מישהו עף נהדר, זה לא אומר בהכרח שהוא מדריך מצוין. אם המדריך רק מחכה שהזמן יגמר כי נגמרים לו הרעיונות לתרגילים, או אם הוא רץ מהר מידי קדימה ולא יודע לשים לעצמו תמרור עצור זו בעיה. המנהרה היא תענוג יקר מאד! חשוב לברור בקפידה את המקום והמדריך. חשוב שתהיה כימיה, חשוב שיהיו תדריכים ותחקירים לפני ואחרי. חשוב להוציא מהמנהרה הרבה יותר ממה שאפשר להוציא באויר באותו פרק זמן. זו דעתי רון

למעלה