מניחה לפניכם

משתפרת1

Well-known member
כי יש להם גם קורונה.
בן הדוד שלנו עם מחלות רקע (עישן שנים רבות המון סיגריות ליום, הריאות שלו היו גמורות) חלה ומת. השיקול הוא שתוחלת החיים שלו (שהתקצרה בגלל העישון) התקצרה עוד יותר בגלל הקורונה. לחולה סופני שנדבק בקורונה סיכוי קלוש להחלים ממנה. הקורונה ממיתה אותו חודש, חצי שנה, שנתיים לפני הזמן שהיה צפוי לו לפי תוחלת החיים של אנשים במצבו.
בואי נדבר על מצב היפוטתי: אם חלילה מירית הררי היתה נדבקת לפני חודשיים בקורונה ונפטרת לפני חודש וחצי, לא לפני שבוע וחצי-שבועים, היא כנראה היתה נספרת בין הנפטרים מקורונה. ענין של השקפה.

Harrington

Well-known member
מנהל
כי יש להם גם קורונה.
בן הדוד שלנו עם מחלות רקע (עישן שנים רבות המון סיגריות ליום, הריאות שלו היו גמורות) חלה ומת. השיקול הוא שתוחלת החיים שלו (שהתקצרה בגלל העישון) התקצרה עוד יותר בגלל הקורונה. לחולה סופני שנדבק בקורונה סיכוי קלוש להחלים ממנה. הקורונה ממיתה אותו חודש, חצי שנה, שנתיים לפני הזמן שהיה צפוי לו לפי תוחלת החיים של אנשים במצבו.
בואי נדבר על מצב היפוטתי: אם חלילה מירית הררי היתה נדבקת לפני חודשיים בקורונה ונפטרת לפני חודש וחצי, לא לפני שבוע וחצי-שבועים, היא כנראה היתה נספרת בין הנפטרים מקורונה. ענין של השקפה.
יוזכר כי על-פי פרופ' רן בליצר, אדם שבהחלט בקי בנתונים, רובם המוחלט של נפטרי הקורונה מוגדרים ככאלה שמחלות הרקע שלהם לא היו הורגות אותם בחצי השנה ממועד פטירתם. בנסיבות כאלו אכן הם בהחלט ראויים להיקרא 'נפטרים מקורונה', גם אם היו להם מחלות קשות אחרות ללא קשר לנגיף.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כי יש להם גם קורונה.
מעניין שאיך שלא נסובב את זה בסוף תמיד נגיע למירית הררי ז"ל.
תראי, אני גם בטוח שמירית הררי הייתה באמת אישה משכמה ומעלה ואות ומופת. אחת שהסתכלה למחלה בלבן של העיניים.
אבל בכל זאת היה לי מוזר שכתבת: "אם חלילה"....
היא הרי נפטרה כבר, אז מה "חלילה"?

משתפרת1

Well-known member
מעניין שאיך שלא נסובב את זה בסוף תמיד נגיע למירית הררי ז"ל.
תראי, אני גם בטוח שמירית הררי הייתה באמת אישה משכמה ומעלה ואות ומופת. אחת שהסתכלה למחלה בלבן של העיניים.
אבל בכל זאת היה לי מוזר שכתבת: "אם חלילה"....
היא הרי נפטרה כבר, אז מה "חלילה"?
ה"חלילה" מתיחס להקדמת המוות שלה.
במקרה של בן הדוד שלנו אני חותמת בוודאות שהקורונה הרגה אותו. אולי לא היה מגיע לגיל 90 (או לתוחלת חיים מלאה), אך כפי שתפקד- היו לו כמה שנים טובת להמשיך ולהיות עוגן למשפחתו המצומצמת והמורחבת. במקרה דומה לשל מירית כשאדם ממש בימיו האחרונים נדבק בקורונה ומת, סיבת המוות אכן נתונה לפרשנות. אינני מאמינה שיש בין הנפטרים מקורונה רבים במצב הזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
א. ערד ניר. נו באמת. לא בדיוק העיתונאי (ככל שתואר זה מתאים לו) האמין ביותר במערכת.
ב. מי שקצת, טיפ-טיפה, מכיר את המערכת, יודע שאין לדברים כל שחר. זה פשוט לא יכול לעבור את הפיקוח הקיים בנושא הן בבתי החולים עצמם והן מצד משרד הבריאות.
ג. אמנם יש מחלוקת מסוימת כיצד לנתח את המספרים בתחום. זאת מחלוקת מקצועית לגיטימית לחלוטין, שמתקיימת ברוב מדינות העולם בנושא זה. מכאן ועד לכל תיאוריות הקונספירציה שמועלות בנושא, לרבות התזה החביבה שמר ניר בנה כאן, יש עדיין חתיכת מרחק.

למעלה