מסטיקים

AndreaCorr ©

New member
מסטיקים

אני לועסת כ1-2 חבילות מסטיקים ליום (Must, החבילות מכילות כל אחת 28 גרם). זו בהחלט נחשבת כמות גדולה יחסית, אני יודעת. השאלה היא האם טמון בכך איזשהו נזק לשיניים, ללסת או בכלל? תודה.

מאסטיקציה

1-2 חבילות מסטיקים ביום זה באמת די הרבה מסטיקים. כידוע, ההבדל בין מסטיק לבין אוכל רגיל הוא, שאת המסטיקים לא בולעים. לעומת זאת, כן בולעים את חומרי הטעם שבו (בגלל זה הוא נעשה תפל). במקרה שאת מתארת, מדובר בעיקר על ממתיקים מלאכותיים, חומרי צבע, טעם וריח. אלו חומרים שללא ספק אינם טובים לבריאות! בנוסף, הלעיסה המתמדת מפעילה כל הזמן את שרירי הלעיסה- שרירי המאסטיקציה (בחיי, ככה זה נקרא). עד כמה שידוע לי, הפעלה ממושכת של שרירים אלה עלולה לגרום ל"התכווצות שרירים". ואז מן הסתם תרגישי בכאב. בכל אופן, השאלה הגדולה היא, למה בכלל את לועסת כל כך הרבה מסטיקים?? האם את כל הזמן רעבה? כל הזמן עצבנית? משעמם לך בפה? זהו הגורם שבו כדאי לטפל.

AndreaCorr ©

New member
אני צריכה משהו בפה כל הזמן

שיהיה לי עם מה להתעסק. אני תמיד נוהגת לנשוך עטים, לכסוס ציפורניים, בעבר גם עישנתי, וגם אוכלת הרבה לצערי. מסטיק זו תעסוקה נפלאה לפה. אני מבינה שיש בזה בעייתיות, ואני צריכה לנסות להגמל קצת מההרגל הזה... תודה על התשובה!

פסיכולוגיה בגרוש

לפי מה שתיארת, פרויד כנראה היה אומר שיש לך "פיקסציה אוראלית". מה שלי נשמע הוא, שאת פשוט עצבנית. אם תלמדי להירגע, כנראה לא תזדקקי לכל העיסוקים הבעייתיים האלה. לא שזה קל להירגע, אבל זה שווה מאמץ...

גלית35

New member
סליחה על ההתפרצות -אבל אם אני../images/Emo20.gif

לא טועה, טעם המסטיק נהיה תפל בגלל שהמוח מתרגל לטעם.

dannabanana

New member
../images/Emo108.gifלא נראה לי....

נסי ללעוס מסטיק עד שיפוג טעמו... תוציאי אותו מהפה וחכי זמן מסויים... לעסי אותו שוב, לא נראה לי שיהיה לו טעם.

Alice Lankri

New member
ראיתי את זה פתאום והייתי חייבת להגי

תעשו ניסוי קטן... תלעסו מסטיק המון המון עד שייעלם לו הטעם. ואז תוסיפו קצת סוכר לפה ותמשיכו ללעוס. תראו שהטעם יחזור לגמרי. מבחינה הגיונית זה לא צריך לקרות - הרי הוספתם רק סוכר ולכן הייתם צריכים להרגיש רק סוכר. למעשה המנגנונים האלו של הטעם לא ברורים לגמרי... האמת היא שגלית צודקת והסברה היא שבאמת יש קשר אל המוח.

למעלה