מסיכות רעשנים

צליליתה1

Well-known member
אם להאמין למה ששומעת בחדשות, אוטוטו נוכל לוותר על הזוועה הזאת, לפחות באוויר הצח.
ומסתבר, שהנזקים מעטיית מסיכה, שעוד לא ממש ברור אם היתה מועילה במניעת הדבקה, גדולים, הן מההיבט הסביבתי, רוב המסיכות החד פעמיות עשויות מחומר פלסטי לא מתכלה, גרוע יותר מהשקיות והבקבוקים, ויתרה מכך, מההיבט הבריאותי, מסתבר שאנחנו שואפים את החלקיקים.

אחת הנמוכות אמרה שהיא תצטער על ההתנהלות החדשה: כי היא התרגלה, בזמן הליכה, לנאום לעצמה בפרטיות מאחורי המסיכה (מי שמכיר אותה יודע שהיא ממש ממעטת לעטות מסיכה, בדרך כלל מסיעים את הוד נסיכותה מנקודה א ל-ב). אישית, אני לא מוצאת שום סיבה להצעטר.

נכון שאומרים שתוך 21 יום אנחנו רוכשים הרגל חדש?
אז לא אני. עדיין יוצאת בלי מסיכה, וכשרואה את האנשים סביבי נזכרת . אתמול חניתי בקניון, כשבאתי להכנס למעלית מישהו צרח: גברת! מסיכה!)

ובהזדמנות זו, רגע לפני סיום, האם אתם ממחזרים* מסיכות, או משתמשים רק בחדשות?

ותשובתי, אני ממחזרת, לא ממש מקמצנות (נזכרת בחד פעמיות שרכשתי לפני שנה, 4 מסיכות ב 10 שח. היום 50 בעשר שקל, ממש אין צורך להתקמצן) אלא מהחוסר התרגלות. כשאני שמה לב שאין לי מסיכה לא תמיד יש לי חדשה, אבל תמיד יש משהו זרוק באוטו או בתיק או בכיס.

*קראתי שיש מקומות שהציבו פחים יעודים למסיכות, כדי שאפשר יהיה לטפל כמו שצריך. לא שמעתי על יוזמה כזאת בארץ. אבל אני כן רואה מסיכות זרוקות בכל מקום. די מגעיל.

אבח"י

Well-known member
רק חדשות. קניתי ערימות בשלל צבעים וצורות. צריך שלא ישאר הרבה לגל הבא.

Zadig

Well-known member
לא הייתי מטריח את עצמי לעטות אילולי האלמנט הסקסי שזה מוסיף ללוק.
בעניני אקולוגיה, המדובר בעוד טרגדיה בין אלפי טרגדיות באותו ענין.
לפי חישובי המדענים הכדור ילך קפוט הרבה אחרי מותי, אז....לפחות עשיתי פעם לייק לגרטה

אם להאמין למה ששומעת בחדשות, אוטוטו נוכל לוותר על הזוועה הזאת, לפחות באוויר הצח.
ומסתבר, שהנזקים מעטיית מסיכה, שעוד לא ממש ברור אם היתה מועילה במניעת הדבקה, גדולים, הן מההיבט הסביבתי, רוב המסיכות החד פעמיות עשויות מחומר פלסטי לא מתכלה, גרוע יותר מהשקיות והבקבוקים, ויתרה מכך, מההיבט הבריאותי, מסתבר שאנחנו שואפים את החלקיקים.

אחת הנמוכות אמרה שהיא תצטער על ההתנהלות החדשה: כי היא התרגלה, בזמן הליכה, לנאום לעצמה בפרטיות מאחורי המסיכה (מי שמכיר אותה יודע שהיא ממש ממעטת לעטות מסיכה, בדרך כלל מסיעים את הוד נסיכותה מנקודה א ל-ב). אישית, אני לא מוצאת שום סיבה להצעטר.

נכון שאומרים שתוך 21 יום אנחנו רוכשים הרגל חדש?
אז לא אני. עדיין יוצאת בלי מסיכה, וכשרואה את האנשים סביבי נזכרת . אתמול חניתי בקניון, כשבאתי להכנס למעלית מישהו צרח: גברת! מסיכה!)

ובהזדמנות זו, רגע לפני סיום, האם אתם ממחזרים* מסיכות, או משתמשים רק בחדשות?

ותשובתי, אני ממחזרת, לא ממש מקמצנות (נזכרת בחד פעמיות שרכשתי לפני שנה, 4 מסיכות ב 10 שח. היום 50 בעשר שקל, ממש אין צורך להתקמצן) אלא מהחוסר התרגלות. כשאני שמה לב שאין לי מסיכה לא תמיד יש לי חדשה, אבל תמיד יש משהו זרוק באוטו או בתיק או בכיס.

*קראתי שיש מקומות שהציבו פחים יעודים למסיכות, כדי שאפשר יהיה לטפל כמו שצריך. לא שמעתי על יוזמה כזאת בארץ. אבל אני כן רואה מסיכות זרוקות בכל מקום. די מגעיל.
אני משתמשת במסיכה כשמונה שעות רצוף ואז מחליפה.
אם השתמשתי במסיכה לשעה, אני אשתמש בה שוב. בסוף היום אזרוק.

קלייטון.ש

Well-known member
אני גם אצטער כשיבטלו את המסכות, כי כבר מרגיש לי מביך לראות את פרצופם של אנשים זרים, ממש לראות את הפה והאף שלהם. כמו ששכחו ללבוש חולצה ורואים את הפטמות. ואם זו אשה, במיוחד צעירה, שעומדת לידי בפנים חשופות, בטח אחשוב שהיא רומזת לי משהו, שהיא רוצה איתי משהו אינטימי. אחרת למה מראה לי את הפה שלה?
גם לא ארגיש נוח בעצמי להחשף ככה בפני זרים. פה ואף הם איברים אינטימים שמראים רק לקרובים ביותר.

לגבי דיבור עצמי, אני שנים מדבר אל עצמי, למרות שאין ביננו כל כך הבנה והסכמה, אלא פשוט כי אנחנו זמינים זה לזה כל הזמן. שלמה ארצי כתב על זה משהו. לגבי החשש שאנשים יסתכלו עלי כאילו אני מוזר, קודם כל הם צודקים, אז שיסתכלו, אבל יש לזה כידוע פתרון פשוט: שמים אוזניות ומחברים לטלפון, ואז הסובבים אמורים לחשוב שאתה משוחח בטלפון. לא שאתה מעניין את הסובבים כמו שהיית רוצה לחשוב שאתה מעניין אותם. לדעתי 90% מאלה שנראים כאילו הם משוחחים בטלפון בעצם מדברים אל עצמם.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בימי קדם היינו סוגרים את החלונות באוטו ומנענעים בראש, כדי שיחשבו שיש לנו מזגן ורדיו.
מזכיר לי שבתחילת שנות השמונים לפני העידן הסלולרי היה מותקן לי ברכב מכשיר קשר מוטורולה שבמקום המיקרופון הרגיל הייתה מחוברת אליו שפופרת דמויית שפופרת טלפון רגילה של אותם זמנים.

לפעמים כשהייתי תקוע בפקק הייתי מרים את השפופרת וממלמל לתוכה לקנאתם של שאר הנהגים.

למעלה