מסך ירוק, מתנה לאחיין

ShimiHi

New member
מסך ירוק, מתנה לאחיין

הי,
אחיין שלי (בן 9) ביקש ליומולדת מסך ירוק.
הוא עושה סרטונים ביוטיוב, נראה לי שרוב הצופים הם חברים שלו . . .
הוא לא איזה "יוטיובר ידוע" ;)
מצאתי ב-ZAP ובעוד אתרים, מסכים ירוקים.מכמה חברות
ראיתי שיש מתקפלים ומסכים מנייר ומבד.
לא מצאתי המלצות ברשת, מה לקחת בחשבון ומה כדאי לקנות לו?
תודה!

IdoShkedi

New member
מתנצל מראש על הביאוס:

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא שמסך ירוק כמעט אף פעם לא נראה טוב בהפקה ביתית.
כדי שמסך טוב יצטלם טוב, צריך מתיחה מושלמת של הבד כדי למנוע קמטים, מצלמה איכותית עם חדות גבוהה בהפרדה בין הפיקסלים, ותאורה מושלמת כדי שהדמות והרקע ייראו חדים, מופרדים זה מזה, ובלי צללים או הבדלי בהירות. לשם כך דרושים לפחות 5 פנסי תאורה מקצועיים, וחדר גדול מספיק כדי להציב את הרקע, הדמות והפנסים במרחקים נכונים זה מזה. ואחרי כל זה עדיין דרושה התעסקות בתוכנת עריכה מקצועית כדי להעלים את המסך באופן משכנע.
&nbsp
אני לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל אני כותב מתוך נסיון כואב כצלם ועורך וידאו עם ציוד מקצועי והרבה שנות נסיון, שעדיין התקשה להשיג תוצאות טובות עם מסך ירוק ביתי.
כמובן שילד בן 9 שמצלם ליוטיוב לא זקוק לתוצאה מושלמת, ואולי יסתפק בהרבה פחות ממני. ועדיין, התחושה האישית שלי היא שמסך ירוק ביתי נותן תוצאה מאכזבת וההתעסקות סביבו טכנית ופחות מהנה ממה שנדמה.
&nbsp
אם אתם בסדר עם זה, הנה הדרישות מהמסך עצמו:
1. בד שלא מתקמט - לצערי אני לא יודע להמליץ על סוג בד ספציפי, כדאי לחפש בגוגל *באנגלית* טיפ בנושא.
2. גוון ירוק רווי (כלומר לא חיוור/דהוי), לא כהה מדי ולא בהיר מדי - צבע שמרגיש "זרחני". כמה שיותר קרוב לגוון הדיגיטלי R0 G255 B0:
http://bbsimg02.kakaku.k-img.com/images/bbs/001/070/1070483_m.jpg
3. מרקם חלק ככל הניתן - בד שלא רואים בו את החוטים האינדיבידואליים. לצערי את זה לא תוכל לראות בתמונות מוצרים באינטרנט, רק בחנות פיזית.
4. רצוי מתקן תלייה שמאפשר מתיחה לצדדים ולא רק מחזיק את הבד תלוי מלמעלה.
&nbsp
בהצלחה!

ShimiHi

New member
תודה עידו!

אני אחפש ברשת בד ירוק עם מתקן תליה, כמו שכתבת
ואסביר לאחיין את מה שכתבת, שלא יצפה לתוצאות של סצינה ממשחקי הכס . . . :)
תודה רבה!

למעלה