מסלולי השקעות שונים

daley17

New member
מסלולי השקעות שונים

שלום לכולם,
הייתי רוצה להתייעץ עם חברי הפורום השונים. אמנם הפורום נקרא השקעות נדל"ן, אבל בטוח שיש פה אנשים עם ידע מקיף בהשקעות שונות (לא רק נדל"ן)
ובעלי ידע רב יותר מאשר קיים אצלי.

חזרתי לא מזמן מחו"ל ואני מחפש דירה לגור בה מה ניתן לעשות עם 250-300 אלף ש"ח כיום בישראל?
כרגע הכסף די שוכב בבנק בלי לעשות אחוזים גבוהים.

אני הצלחתי לחשוב על 5 מסלולים:
1) לקנות דירה בפריפריה (נניח ב"ש) בלי משכנתא, להשכיר אותה ולעשות מזה רווח - במקביל לשכור דירה באזור המרכז ולהתחיל לחסוך מחדש.
2) לקנות דירה יפה בסביבות 1.25 מיליון ולגור בה (אפשר למצוא במצליח, חדרה ואולי אפילו רחובות. להחזיר משכנתא גדולה ב20-25 שנה הבאים)
3) לקנות בית מוזנח באזורים ישנים בנתניה או רחובות, עם גינה גדולה - סביבות מיליון ש"ח. ניתן להשכיר יחידת דיור על השטח וזה גם יכול להחזיר קצת מהמשכנתא
4) לקנות דירת גג באזור לוד-רמלה. עלות 700-800 אלף ש"ח. אפשר לגור במפלס אחד ואחרי שיפוץ של בערך 50 אלף ש"ח להשכיר את המפלס השני ב1500 ש"ח בערך.
5) להשקיע את כל הכסף בתיק השקעות ולהשכיר דירה באזור המרכז

אשמח לשמוע דעות אם יש לכם.
המון תודה :)

alexav

New member
יש הרבה שיקולים

השאלה מה אתה רוצה? אני במקומך עדיין לא הייתי קונה נכס למגורים (כל עוד אין משפחה וילדים), אלא הייתי ממנף את ההון העצמי ככל הניתן. לכן הייתי הולך על האופציה הראשונה:
1) ב300K אתה לא יכול לקנות דירה אפילו בפרפריה ללא משכנתא. המחירים מתחילים מ400K ומעלה.
אם אין לך עדיין נכסים בארץ, עם ההון העצמי הזה הייתי שוקל לקנות שתי דירות בפרפריה: הראשונה במימון של 70-75%, הון עצמי 100K, והשנייה - במימון של 50% - לשים הון עצמי נותר של 200K. קח בחשבון שבקניית דירה שניה תצטרך לשלם מס רכישה של 5%.

כמובן, יש כאן מיליון שיקולים נוספים.

בהצלחה!

אני תוהה עם לא עדיף להשקיע בכיל

עכשיו כיל נסחרת קצת פחות מ- 30 ש"ח למניה,
בעבר המחיר היה כפול. רק בקיץ האחרון המניה עלתה 45-50 ש"ח.
המניה משלמת דיוידנד כל רבעון, כל פעם סכום אחר,
אבל התשואה שם (בסביבות 8-10% לשנה) גדולה מהתשואה על הדירות (4-5%), וגם אין צורך לשפץ, למצוא שוכרים ולתקן כל מיני קילקולים כמו נזילות בצינור מים. נכון אין פחת והמס גדול יותר.
נגיד המניה תשאר עוד הרבה זמן ב- 30 ש"ח, אז ישנה התשואה,
ואם היא תעלה בבורסה? אפשר למכור ולקנות בכסף דירה.

daley17

ברוך השב !
ראשית , חסרים עוד כמה פרמטרים לדעתי
ע"מ לתת המלצה כזו או אחרת לגבי ההשקעה.
שנית , נשוי ? ילדים ? מה עם משפחה ?

השקעות בנדלן.

אתחיל ואומר שמבחינתי סעיף 2 אינו נחשב להשקעה מבחינתי ואחר וקודם כל הוא משמש אותך למגורים.
השקעה = תשואה מההשקעה, במקרה הזה אני לא רואה תשואה מהנכס אלא אולי במכירה שתתרחש בעתיד תעשה רווח על ההשקעה.

לגבי האופציות האחרות אתה צריך להחליט איזו סוג משקיע אתה, כזה שמשקיע סכומים גדולים או כזה שמעדיף נכסים במחירים נמוכים יותר.

לרוב התשואה על נכס במחיר נמוך הוא גבוה יותר אך לא בהכרח.

אם אתה לא ממש יודע אם אתה בנוי לסוג השקעות כמו שציינת בנדלן אולי כדאי לך להתחיל במשהו סולידי וקרוב אליך כדי שתוכל ללמוד מההשקעה הזו ולדעת אם זה מתאים לך או לא ואז להתרחק מבחינה גאוגרפית.

אם אתה חושב שזה לא מתאים לך תמיד תוכל להשקיע בבורסה או בכל נתיב השקעה אחר ולצאת מהנדלן.

לכל השקעה יש את העלויות וההוצאות שלהן מבחינת מיסוי וכדומה, השאלה מה אתה רוצה?

למעלה