מספר שאלות חשובות !!!

TaZ girl 18

New member
מספר שאלות חשובות !!! ../images/Emo13.gif

שלום ומזל טוב על פתיחת הפורום החשוב
וחג שמח לכולם
אז ככה.. יש לי ארנבון בן שנתיים, יש לי כמה שאלות לגביו ואשמח לקבל תשובות: 1. הוא שוקל 4 קילו האם זה בסדר? הוא לא ננסי..
2. הכופתיות שהוא אוכל בדר"כ כידוע (או לא..) אינן כשרות לפסח וכרגע הוא אוכל אספסת וירקות. האם זה בסדר? או שהכופתיות מאוד חשובות לו וצריך לתת לו בכל זאת...?! או שיש תחליף...?
ד"א הוא מאוד מאוד אוהב מאפים..לחם וכד' האם זה בסדר לתת לו מדיי פעם? או שזה מסוכן?? 3. בעניין המצע של הכלוב- נסורת הוא לא אוהב-הוא מעיף אותה לכל עבר וזה מלכלך את כל האזור אז נכון לתקופה האחרונה עברנו לעיתונים גרוסים ולמעיין אבנים כאלה שראיתי שהם מתאימים גם לחתולים ומצוייר על האריזה גם תוכי (?!). עם האבנים האלו- שאמורים לשמש כמצע מצויין כך ע"פ דבריו של מוכר בחנות החיות הוא לא מסתדר גם כן..זה לא נוח לו בכלל וזה לא סופג בצורה יעילה וסתם מלכלך
אז שוב נותרו רק העיתונים ..רק כידוע הם אינם סופגים לאורך זמן... אז רציתי לשאול אם יש מצע אחר..נוח ויעיל יותר
4. הבנתי גם שישנן שיטות לנסות לאלף אותו לכל מיני דברים -האם זה באמת אפשרי
האם זוהי חיה שזוכרת ויכולה להיות ממושמעת -במידה כזו או אחרת
נכון להיום (הוא אצלנו משהיה גור) יש דברים שהוא עושה שזה ממש מפליא..כמו למשל שקוראים לו הוא בא
אבל איך אפשר להגביר את זה
אם בכלל... 5.האם זה נכון שסירוס מונע השתנה על כל מקום-כסימון טריטוריה
הסירוס לארנבים חשוב כמו לכלבים? כי הרי הוא לא מתסתובב עם בני מינו ולא בחוץ...אז עדיין יש טעם
(שאלה לעתיד הרחוק יותר) לפעמים שאני אוסרת עליו לעשות כל מיני דברים כמו לטפס על דברים מסוכנים וכד' או שמנסים להוציא לו דברים מהכלוב הוא משתין כאילו כאות אזהרה..איך אפשר למנוע את זה
מצטערת אם הפצצתי בשאלות...
אלו שאלות שמאוד חשובות לי ואני מקווה שאקבל מענה עליהן
תודה מראש ופסח שמח וכשר

תשובות

הי יש לך וטרינר שמטפל בו? נראה שאת צריכה מעט ליווי מקצועי, והפורום מעט מוגבל ביכולת הזאת... בקצרה מה שכן יכול לעזור (וניתן לנסות גם בפורום ארנבונים או בעלי חיים וחיות בית): המשקל פחות חשוב מהמבנה הגופני. צריך לראות אם הוא שמן או רזה.. לא אמור להזיק לו בלי הכופתיות לשבוע, אבל למה לא לתת לו אותן? הוא לא יהודי או משהו? אני לא מבין מספיק בנושא המצע - נסי לשאול בחנויות או בפורומים אחרים. כנ"ל לגבי אילוף סרוס יכול לעזור והוא לא פרוצדורה מסובכת. ההשתנה יכולה להיות גם מלחץ, ואת זה זה לא יפתור. אחו ליות שמגיבות לא טוב לסטרס. מקוה שעזרתי קצת ארז

למעלה