מס הכנסה על רווחים מכספים שהתקבלו בירושה:

arn1956

Member
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

אשתי קיבלה כסף + ניירות ערך בירושה לתוך חשבון בנק נפרד שלה (לי אין קשר לחשבון).
יש רווחים על ניירות ערך אלו והיא רוצה לממש אותם.
היא כבר בפנסיה ואני עדיין לא. אני מרויח הרבה יותר ממנה וגם כשאהיה בפנסיה ארויח יותר.
1. האם הרווחים שלה יצורפו להכנסותי ואצטרך לשלם מס על הכנסותי + הרווחים שלה מניירות הערך הממומשים?
2. האם הרווחים שלה יצורפו להכנסותיה (שהן הרבה יותר נמוכות מתקרת הפטור) ועל זה נצטרך לשלם מס?
3. האם נצטרך לשלם 25% מס על הרווחים (ללא קשר להכנסותינו?

שאלה דומה רציתי לשאול על בית (של הורים של אשתי) שהתקבל בירושה, נמכר, הכסף שהתקבל הושקע בשוק ההון ועשה רווחים (כל הכסף שהושקע התקבל אך ורק מבית שהיא קיבלה בירושה ומכרה אותו)

(צריך לציין שמבחינתנו האופציה השניה היא הטובה ביותר).

roheshbon

Member
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

אשתי קיבלה כסף + ניירות ערך בירושה לתוך חשבון בנק נפרד שלה (לי אין קשר לחשבון).
יש רווחים על ניירות ערך אלו והיא רוצה לממש אותם.
היא כבר בפנסיה ואני עדיין לא. אני מרויח הרבה יותר ממנה וגם כשאהיה בפנסיה ארויח יותר.
1. האם הרווחים שלה יצורפו להכנסותי ואצטרך לשלם מס על הכנסותי + הרווחים שלה מניירות הערך הממומשים?
2. האם הרווחים שלה יצורפו להכנסותיה (שהן הרבה יותר נמוכות מתקרת הפטור) ועל זה נצטרך לשלם מס?
3. האם נצטרך לשלם 25% מס על הרווחים (ללא קשר להכנסותינו?

שאלה דומה רציתי לשאול על בית (של הורים של אשתי) שהתקבל בירושה, נמכר, הכסף שהתקבל הושקע בשוק ההון ועשה רווחים (כל הכסף שהושקע התקבל אך ורק מבית שהיא קיבלה בירושה ומכרה אותו)

(צריך לציין שמבחינתנו האופציה השניה היא הטובה ביותר).
1+2) שמגישים דוח למס הכנסה כברירת מחדל מס הכנסה משייך את הרווחים הפסיביים לבן הזוג עם ההכנסה הגבוהה יותר.
אני לא יודע לענות לגופה של שאלה האם ניתן לשייך במקרה של ירושה את הרווחים ליורש שהוא בעל ההכנסה הנמוכה יותר (נראה לי שלא) אבל אם זה אפשרי תצטרך יחד עם הדוח להוסיף בקשה שהרווחים שהתקבלו בירושה ימוסו אצל האישה כדי "לנטרל" את ברירת המחדל.
3) מעל גיל 60 מס רווח הון הוא לפי מדרגות מס שוליות (החל מ-10%) ולא יותר מ-25%.

k-don

Well-known member
1+2) שמגישים דוח למס הכנסה כברירת מחדל מס הכנסה משייך את הרווחים הפסיביים לבן הזוג עם ההכנסה הגבוהה יותר.
אני לא יודע לענות לגופה של שאלה האם ניתן לשייך במקרה של ירושה את הרווחים ליורש שהוא בעל ההכנסה הנמוכה יותר (נראה לי שלא) אבל אם זה אפשרי תצטרך יחד עם הדוח להוסיף בקשה שהרווחים שהתקבלו בירושה ימוסו אצל האישה כדי "לנטרל" את ברירת המחדל.
3) מעל גיל 60 מס רווח הון הוא לפי מדרגות מס שוליות (החל מ-10%) ולא יותר מ-25%.
האם ומתי יש אפשרות לנטרל ברירת מחדל של הצמדת הרווחים משוק ההון למי שמרויח יותר?
או מצד שני, האם יש אפשרות לפצל את הרווחים בין שני בני הזוג?
מקרים רלוונטים לנושא:
1. לאחד מבני הזוג אין הכנסה ולכן יש לו הרבה נקודות זיכוי עודפות
2. מעל גיל 60 הצמדת חלק מההכנסה משוק ההון למי שלא מקבל פנסיה, יכולה לתת זיכוי מס נוסף
3. אם אחד מבני הזוג מוכר כנכה/עיוור

פשוט במקרה של ההורים שלי התשובה לכל 3 השאלות היא כן!!!
בנוסף הם גם היו תושבי עיר פיתוח וגם הפנסיה היתה פטורה ממס עקב קצבה מזכה.

למעלה