מס' שאלות

BlackUnicorn

New member
מס' שאלות

התחלתי להתעניין השבוע בעצי בונסאי לאחר שביקרתי בבנק שלי וראיתי עץ בונסאי יפהפה (וגוסס.. :/ ) אצל הפקידה. נזכרתי פתאום שהם קיימים אחרי שלא נתקלתי בכאלו שנים רבות. גם בתור ילדה אהבתי אותם מאוד. אני רוצה לקנות לאמי עץ כזה בהפתעה ואולי גם לעצמי (או להפך.. נראה :) ). הבעיה היא שאצלי אין לי כל כך איך או איפה למקם אותו בגלל בעיית שמש, אבל נראה כבר. העץ אמור להיות בגודל קטן (אמור להתאים כדקורציה לסביבת עבודה). חיפשתי בקישורים, מאמרים וכו' ולא מצאתי תשובות - 1. מה טווח המחירים לעצים כאלו? אם אפשר לדעת באופן כללי + מחיר ממוצע לעץ פורטולוקריה / בוגנביליה / רגלנית אפריקאית (לפי תמונות שראיתי, אלו מוצאים חן בעיניי ביותר)? 2. מה הכוונה לעץ שנמצא במצב "אימון"? 3. איפה יש משתלות המוכרות לכם באיזור הוד השרון? נא לא לשלוח אותי עד רשפון ושות'. תודה!

סן תאי

New member
מס' תשובות

יש לי תחושה שהדבר שאת מחפשת וראית אצל פקידת הבנק הוא לא בונסאי אלא משהו מהעציצונים החמודים בעיצובים בסיסיים אותם ניתן למצוא מזנים שונים: פורטולקריה, הדס, זית, רימון ננסי ועוד. הם קיימים בהרבה מהמשתלות ומחיריהם נעים בין 20 ל- 150 ש"ח בהתאם לגודל, סוג העציץ וכיוצ"ב. בונסאי, או בונסאי 'באימון' (דהיינו בשלבי עיצוב) המחירים גבוהים יותר ואותם תמצאי רק במשתלות בונסאי (כל המשתלות בקישורי הפורום). קחי בחשבון שרובם זקוקים לשפע של אור טבעי וחשיפה לקרינת שמש ישירה לפחות שעות ספורות ביום כך שאינם מתאימים לרוב סביבות העבודה.

BlackUnicorn

New member
תשובות

א. יכול להיות. מה ההבדל תכל'ס בין ה"עציצון החמוד" לבין בונסאי של ממש? הרי אם אתה אומר שהם מזנים זהים (ראיתי שאת השמות שציינת יש גם בבונסאי) - אזי מה מבדיל אותם מבונסאי? ב. נכנסתי לקישורי הפורום, פעמיים, אין שם שום רשימה של משתלות... :S ג. בחדר העבודה של אמי יש חלון גדול הפונה לכיוון צפון-מערב. יש שם שמש מס' שעות, וגם אם לא - היא חובבת צמחייה כך שאני סומכת על כך שהיא תוכל להתמודד ולשים אותו באיזור אחר, אם יידרש.

BlackUnicorn

New member
תשובות

קודם כל - תודה על הקישורים. שים לב שהקישורים של המשתלות מופיעים אך ורק בגירסה הישנה של הפורומים, בהם כבר רק מיעוט משתמש, ואינם מופיעים בגירסה החדשה. כדאי לא להתעצל ולתת את הקישורים מראש כשאתם ממליצים להסתכל עליהם, או לחלופין להעביר אותם לגירסה החדשה.. חבל שאנשים יפספסו כמוני וישגעו אתכם
שנית - קראתי את המאמר, פעמיים, אני אדם משכיל, ועדיין איני מבינה מה ההבדל המהותי בין בונסאי לבין "כל עץ קטן בעציץ", מלבד עניינים הקשורים בשינויים גנטיים שאינם נעשים בבונסאי ומלבד הטיפול היומיומי שנדרש בבונסאי. אם כן - מהו ההבדל המהותי לאדם שאין לו רצון להתעמק בבונסאי? האם יש סיבה לאדם כזה, שמתעניין יותר במראה היפה של הבונסאי (או של - "עצים קטנים בעציץ") - לקחת דווקא בונסאי ולא "עץ קטן בעציץ"?

סן תאי

New member
הבהרות

כל הקישורים מופיעים גם בגירסה החדשה, כולל קישורי משתלות, שימי לב שיש קטגוריות שונות לקישורים. בקצרה, ההבדל המהותי הוא שבונסאי צריך שיהיה לו מראה משכנע של עץ עתיק ומיוחד כפי שעץ כזה נראה בטבע רק במימדים קטנים. סתם עץ בעציץ יכול להיות מאוד יפה ונעים לעין אך חסר מאפיינים של עץ עתיק ומיוחד ולפיכך הוא אינו בונסאי. תהליך היצירה של עץ קטן עם מאפיינים של עץ עתיק הוא ארוך ודורש ידע רב ומיומנות. לשאלתך, אדם שאין לו עניין ספציפי בבונסאי, אין שום סיבה שירכוש דווקא בונסאי. אם עץ פשוט בעציץ מתאים לצרכיו - אין צורך להשקיע דווקא בבונסאי.

BlackUnicorn

New member
תודה. כנראה שאלך על "עץ קטן בעציץ"... ../images/Emo8.gif

לגבי הקישורים - הצדק עימך, סליחה על הבלאגן.

למעלה