מעבירה לפה דיון מהקומונה - פרקט.

ענתש

New member
מעבירה לפה דיון מהקומונה - פרקט.

איריסג - אשמח אם תעתיקי מה שכתבת שם לפה. הודעה מעולה וחבל שתלך לאיבוד (כי בקומונה אי אפשר לחפש ובפורום גם בעתיד יוכלו לעשות חיפוש ולמצוא).

איריסג

New member
הנה ... מה שכתבתי על פרקט

בגדול יש 3 סוגים של פרקט: לימינציה, שזה הפרקט הסינטטתי - הוא למעשה "ציור" של העץ, שמודבק על לוח MDF או חומר כלשהוא סינטטתי, מצופה כמובן בכמה שכבות של לכה וכו'. יש בזה כל מיני רמות של איכות, והמחירים בהתאם - זה יכול להתחיל מכמה עשרות בודדות של ש"ח למטר ולהגיע גם עד 140-150 ש"ח למטר ללימינציה האיכותי. החיסרון בלימנציה, מעבר לכך שהתחושה שלו היא קצת שונה כשעומדים עליו (הוא פחות נעים לטעמי מעץ) היא שאי אפשר לחדש אותו. אומנם הם מבטיחים שהפרקט הסינטטתי האיכותי יחזיק מעמד כמה שנים טובות (לפעמים מדברים על 10 שנים) אבל כאשר הוא מתבלה, או אם משהו חד נופל עליו ויש עליו "קרע" בתמונה - חייבים להחליף. הסוג השני הוא הפרקט מעץ תלת שכבתי. פה זה כבר עץ אמיתי, שכל לוח בנוי למעשה מ 3 שכבות במין שתי וערב או משהו כזה, ומצופה בכמה וכמה שכבות של לכה או שמן. פה זה כבר עניין של סוג העץ, והאיכות שלו כמובן - וזה יכול להתחיל בערך מ 150 ש"ח למ"ר (ללא התקנה) ועד... השמיים הם הגבול, ראינו גם תלת שכבתי ב 500 ש"ח למטר. הסוג השלישי הוא מה שנקרא קורות גלריה - זה ממש בול עץ, שחתוך לקורות מלאות בעובי של 6-7 סנטימטר. זה למשל העץ שמשתמשים בו כשעושים גלריה בצימרים - מניחים אותו ישר על יסודות פלדה, והוא יכול לשאת משקלים עצומים. את שני הסוגים של העץ האמיתי, אפשר , אם רוצים, לחדש כעבור כמה שנים - מגיע איש מקצוע, משייף את הפרקט, צובע אותו מחדש ומחדש את שכבות הלכה. בעיננו, יש קסם בפרקט שחוק - זה מוסיף לחמימות שלו. הבעיה המרכזית כאן היא המחיר - זה מתחיל מ 500-600 ש"ח למטר... ויש כמובן את הדק - זה פרקט מעץ מלא למשטחי חוץ - האורן הוא נפוץ וזול יחסית , מחירו כ 50 דולר למטר (כולל הרכבה), אבל הוא מתיישם בעיני לא ממש יפה. אנחנו נעשה כנראה דק איפאה בחוץ - זה עץ חזק יותר, וזה עולה בסביבות 90-100 דולר למטר. אין לי חברה מומלצת להגיד לך - כי עוד לא הגענו למסקנה סופית מי יהיה הספק שלנו. יש בלי סוף... אני חושבת שבמקרה הזה באמת חשוב לעבוד עם מישהוא אמין ומוכר שאת מקבלת עליו המלצות מאנשים שאת מכירה, כי בסופו של דבר - המחירים מאד דומים. וכאמור - כל זה מה שלמדתי בשיטוט בין אינספור חנויות לפרקטים. זה לא שאני איזו מומחית גדולה....

annavi

New member
בהצלחה ומזל טוב לפורום החדש

איך בדיוק נפלתי על מידע כזה, אני בתחילת הדרך לחפש פרקט לחדרי השינה. בטוח שלמדתי משהו מההסבר, תודה :)

למעלה