מעבר לספרד

mia2010

New member
מעבר לספרד

שלום, אני בעוד חצי שנה עוברת לגור במאלגה. רציתי לשאול איך כדי לשלוח חפצים אישיים לשם. האם יש מישהו שגר באיזור אולי? מה טיפים שאתם יכולים לתת? תודה מראש על כל התגובות.

MayFebruar

New member
היי, ברוכה הבאה לפורום

עד שתקבלי תשובה כאן את יכולה לשאול גם בפורום 'עוברים לאירופה'.

בהצלחה במעבר ואת מוזמנת להישאר איתנו בפורום.

Ccyclist

Well-known member
רק לא DHL. היחס של הסניף הספרדי מחפיר.

קניתי קאייק מארה"ב והשילוח לדירת הנופש שלי בקוסטה דל סול היה מחפיר. התשלום היה מראש דרך החנות ששלחה את המוצר אבל כששליח DHL ספרד הגיע לביתי הוא דרש אלף יורו במזומן דמי משלוח. האיש לא היה רמאי או גנב, היתה איזו בעיה במערכת של DHL והסניף הספרדי התייחס אלי כמו לפושע. התייאשתי מהם והתחלתי את תהליך הבירור מהצד האמריקני דרך החנות (שאישרה ששילמתי), דרכם ל DHL ארה"ב שגילו שמקור הבעיה בסריטה על טופס השילוח ואישרו ששילמתי - וגם אז היו כמה ימים בהם מבחינת DHL ארה"ב דמי המשלוח שולמו ע"י החנות ומחיר המשלוח היה בדולרים אבל מבחינת DHL ספרד עוד הייתי "חייב" להם את אותו הסכום וביורו (בעת שיורו היה $1.40). אפילו כשאמרתי להם לבדוק זאת מול המערכת של חברתם בארה"ב היו מספר ימים לפני שהצד הספרדי בחברה קיבל את קביעת הצד האמריקני. בסוף הקאייק הגיע בלי דרישות לדמי המשלוח אבל זה היה אחרי שבוע שלם של טירטורים וחוסר מוכנות בסיסית של מוקדני DHL ספרד לחשוב שיתכן שהלקוח צודק ונפלה איזו טעות.
&nbsp
יש מזה נקודת אור אחת בודדת: נאמר לי שבספרד אם אדם מתקשר למוקד טלפוני ומבקש מוקדן דובר אנגלית החובה היא להעביר אותו לאדם דובר אנגלית אם ישנו כזה במוקד (ובחברות גדולות תמיד יש).
&nbsp
כמו כן - אם את עוברת ל"אורבניזציה" בקוסטה דל סול ולא לעיר מאלגה עצמה קחי בחשבון שמדי פעם צריך להסביר את מיקומך ובספרדית לנהגי חברות השילוח. זה קורה לי מדי פעם.
&nbsp
Los edificios blancos ante el arroyo...

sausack

New member
מי שלא גר בגרמניה, לא יודע מה זה DHL זוועה

מצטער על מה שקרה לך, שנים רבות גרתי בספרד ו DHL פעלו חלק ומהיר.(אני מודה שרוב מה שקיבלתי מבחוץ היו מסמכים ורוב החפצים היו במשלוחים פנימיים, כך שאין לי מושג לגבי מכולות). בהמבורג זה איום ונורא, חצי מהדברים לא מגיעים בזמן, מה שמגיע לא תמיד עולה אליך הביתה (הם ממציאים ש"לא היית בבית"- פעם אחת אולי, פעם שניה נגיד, פעם שלישית זה שקר). אנחנו תמיד מתגעגעים ל DHL הספרדי. בגרמניה עדיף Hermes.

למעלה