מעבר מרשת 10mb לרשת 100mb - שאלות

מעבר מרשת 10mb לרשת 100mb - שאלות

יש לי בבית רשת 10mb. היא בנויה משני hubים של 10 ובערך 8 מחשבים. אם אני מחליף את ההאב המרכזי להאב של 10/100, האם הוא אוטמטית יידע להעביר 100 כשיהיה אפשר ו 10 כשאי יהיה אפשר? אני שוקל לשים את ה switch של Planet. הערות?

אמיר ט

New member
הערות

דבר ראשון תברר שהחוטים ברשת שלך הם CATEGORY 5 כלומר 8 גידים. שנית, האב הוא לא האמצעי הכי נוח להעביר 100 מגהביט, עדיף בהרבה SWITCH גם מבחינת ביצועים של איכות ומהירות. בקשר לשאלה שלך, האב יודע לבד לעבוד ב 100 מגהביט, רק תשים לב שרשום עליו שהוא AutoSensing כלומר מזהה לבד את מהירות הרשת. אמיר.

OK....

אין לי בעיית חיווט - החוטים כולם CAT5, ובכלל כל הרשת מסודרת (הכל עובד דרך קירות ושקעים, מאד מושקע :) ). יש סוויצ´ים שהם לא AutoSensing? אלון.

carmonle

New member
שאלה באותו נושא - רשת של 3 מחשבים

ב-1 יש כרטיס 10MB וב-2 10/100MB. ה-HUB הוא 10. מלבד HUB שאני צריך להחליף וכרטיס רשת האם אני צריך להחליף גם את הכבלים. כיום אני משתמש ב-4 גידים. מה האפשרויות שלי להגביר את מהירות הרשת הפנימית (המחשב הראשי עם חיבור ADSL עובד תחת חלונות 2000PRO והשניים האחרים 98 גירסא א´ ואין לי כוונה להחליף מאחר ומשמשים בני נוער) ערן

siftach

New member
קצת סדר

אל תתבלבל ממה שכתבו פה. אין קשר בין מספר הגידים למהירות, וכבל CAT 5 לא חייב להיות 8 גידים, יש גם 4. ואתה בטח לא צריך סוויץ´ לרשת של 8 מחשבים. לגבי ההאב: כמרומז משמו, האב 10/100 יודע לעשות סוויץ´ אוטומטי בין 10 ל-100. כדאי להחליף את כל הכרטיסים לכרטיסים של 100 (כרטיס פשוט וטוב המשתמש בצ´יפסט Realtek 8139 צריך לעלות בסביבות 60-90 ש"ח) וכדאי להחליף גם את הרכזת השניה, וכך תהנה מרשת של 100 בכל הבית.

אבאשל

New member
לא לבלבל את הילד...

HUB 10/100 יעבוד יפה מאד ויספיק לרשת של 8 מחשבים. אבל הוא יעבוד 100 אך ורק אם הכרטיסים הם 10/100, כרטיס 100 לא ידבר אתו !!! לא יודע למה אמרו לך לא לקנות כרטיסים 3com - יש לי 300 כאלו ואין לי תקלות.... הם גם עובדים יותר טוב מאינטל ב 100 full-duplex. יום נפלא

AZUZTECH

New member
מעבר מרשת 10 לרשת 100

קודם כל המייל הוא סתמי אז חבל לנסות לגבי הרשת אם אתה מערב 2 סוגי רשתות של 10 ושל 100 המערכת שלך תעבוד על 10 ע"מ לעבוד על רשת 100 אתה חייב שכל הרשת והתשתית כולל הרכזות והסוויצים יהיו 10/100 או 100 בלבד ללא שימוש בכרטיסי רשת 10

gadi_f

New member
מה נסגר?

מה השטות הזאת של 100 מגה צריך 8 גידים?!!?!?!? 8 גידים צריך בשביל 1 ג´יגה... כדי שכל הרשת תהיה על 100 צריך שכל הרכזות יהיו על 100 (או שאתה מעדיף שחלק יעבדו ככה וחלק ככה) האב יספיק לך לגמרי כדי לעבוד על 100 מגה ולא, אתה לא צריך שכל כרטיסי הרשת שלך יהיו בעלי אותה המהירות וגם שהרשת שלך לא תהיה על המהירות של הכרטיס בעל המהירות הכי נמוכה,אתה יכול להשאיר מחשב או שניים עם הכרטיס הישן בלי להחליף לאחד של 100 ולהגדיר ברכזת שהפורט עליו מחובר אותו מחשב יעבוד על 10 ושאר המחשבים יעבדו על 100

בואו נסכם פה את כל הסיפור....

1. ידוע שאין שום צורך ל 8 גידים בשביל 100, והקשר בין CAT5 ל 8 גידים לא קיים. גם לא אמרתי שקיים אחד כזה. 2. ידוע שבשביל שכל הרשת תעבוד על 100 צריך שכל הכרטיסים וכל הרכזות יהיה 100. אני שאלתי מה יקרה אם חלק יהיו 10 וחלק יהיו 100 - האם בין המחשבים שיעבדו על 100 יהיה 100, ורק במחשבים שיעבדו על 10 יהיה 10, או שכל המערכת תורד ל 10. 3. ידוע שאין צורך ב switch ל 8 מחשבים, אבל מצאתי switch 10/100 של 8 שעולה כמו האב של 8 10/100, אז לא חבל סתם? ולשאלה שאף אחד לא ענה לי עדיין - יש switch 10/100 שהוא לא AutoSensing? אלון.

philips

New member
אנסה לעזור...

1. אני באמת תוהה לגבי נושא ה CAT5 והגידים...מאיפה הגיע הרעיון הזה? לגבי 2... עדיף שכל התשתיות והכרטיסים יאפשרו 100 ואז לא תהיה בעייה אכן אין צורך ב SWITCH לשמונה מחשבים , אך אם יש לך כסף...אפשרי בהחלט. אני חושב שרוב המוחלט של ה SWITCH מטבעם הינו AUTO-SENSING אבל בהחלט שווה לבדוק בפרוספקט המצורף...באתר של החברה... ההגיון (שלי) אומר כך: (יכול להיות שאני טועה ואף אבדוק את דבריי...) אני יודע ש SWITCH מאפשר עבודה עם רשת במהירות 100 ורשת במהירות 10 , ומאפשר כיוון מהירות אוטומטי לכל PORT באופן ספציפי - מכיון שהרי מדובר בקשר של 1 על 1 בין הפורט במתג לבין הכרטיס... לגבי HUB איני סגור אבל אני חושב שב HUB מהדור הישן ואולי גם בחדשים , מהירות הרשת תרד ל 10. SWITCH הרי מחלק את הרשת למקטעים נפרדים ו HUB הוא רשת אחת.

למעלה