מעבר?!

shir007

New member
מעבר?!

שוקלים חזרה לישראל אחרי הרבה שנים בארה״ב.
איך יודעים איזה בתי ספר טובים (יסודי וחטיבה כרגע. תיכון לעתיד..)?
אנחנו גמישים באיזור המגורים אך מעדיפים להשאר באיזור המרכז (ת״א, רמה״ש, הרצליה וכד׳ למרות שיש מחשבות גם על בנימינה ומכמורת).
אשמח לקבל עצות כי אין לי מושג איפה להתחיל... הבי״ס יכול להיות ציבורי או פרטי (למרות שהבנתי שגם בפרטי צריך לגור באיזור) וגם הבנתי שאפילו אם אנחנו גרים באיזור הרישום והבית ספר מלא עלולים לא לקבל אותנו?!
תודה

shir007

New member
ראיתי את זה, תודה

הייתי שמחה לקבל מידע מניסיון אישי.

רזאי

New member
אני לא מהאזור הרלבנטי,

אבל לדעתי את צריכה להבהיר מהו בי"ס טוב בעיניך. כל אחד שם דגשים במקומות אחרים.
אני מסכימה שהמיצב לא באמת משקף. אני שלחתי ואשלח את הילדים שלי לבי"ס שהוציא בו ציון 70. לדעתי זה אחד מבתי הספר היותר טובים שיש בארץ, והמיצב ממש לא מסכים איתי.

shir007

New member
בבי״ס טוב לדעתי

מכבדים את הילדים (וכמובן שגם את צוות ביה״ס), מחזקים את החלשים (חברתית ולימודית), הורים מעורבים, לומדים גם דברים שלא בתוכנית הלימודים וכו.

בהצלחה ותודה. :)

costaet

New member
סתם שאלה

למה את חושבת שהבית ספר שלך טוב?

מדי פעם עולות הטענות שיש בתי ספר שמלמדים את הילדים רק את הנושאים שקשורים למיצב, לכן יש להם ציון גבוה במיצב אבל לא בהרכח שהילדים יודעים טוב את הנושאים לרוחב.
מצב שני, נגיד והבית ספר מלמד מה שנראה לו לנכון ולאו דווקא רק מה שנבחן במיצב, אבל מקבל ציון נמוך במיצב, זאת אומרת שבבית הזה בהכרח הילדים לא יודעים טוב הנושאים שנבחנו במיצב.

אז בבית ספר הראשון, אולי יודעים את הנושאים לרוחב ואולי לא, אבל לפחות את מה שנבחנים אליו הם יודעים. מנגד, בבית הספר השני, גם, אולי יודעים את הנושאים לרוחב ואולי, אבל בהכרח לא יודעים טוב מה שמכוסה במיצב.

אני מסכים שאי אפשר להגיד שבית ספר א' עם ציון 70 הוא בדיוק אותו דבר כמו בית ספר ב' שגם לו יש 70. אבל אני אישית חושב שבבית ספר עם ציון 80 התלמידים בהרכח יודעים את החומר יותר טוב מבית ספר עם ציון 70. יכול להיות שיש הבדלים בהיבט חברתי\חינוכי אחר, אבל מבחנת החומר זה חד משמעי שאם יש הבדל גדול של 10 נקודות בממוצע בהחלט יש הבדל גם בידע התלמידים.

רזאי

New member
בית הספר טוב בעיני,

לא רק בגלל שלא לומדים בו לקראת המיצב.
הוא טוב גם בגלל שלא מנשירים תלמידים חלשים, ולא אומרים להם להשאר בבית ביום של המבחן (קורה בהרבה בתי ספר). נותנים להם הרגשה שהם שווים, תומכים בהם ומתגברים אותם. במקביל תומכים ומתגברים גם את החזקים. שני ילדים שלי למדו שם- אחד כזה, ואחד כזה. כל אחד מהם קיבל את מה שהוא היה צריך.
בנוסף יש שם 0 סובלנות לאלימות.

costaet

New member
אוקי..

אז למה הוא הכי טוב בארץ?

בכל בית ספר שאני למדתי בהם, לא היו מנשירים ילדים חלשים או מבקשים מהם להשאר בבית, ולפחות לחטיבה יש ציון של 85 ולא השאירו שם אף אחד בבית, ועדיין לא הייתי אומר שחטיבת הביניים שלי היא הכי טובה בארץ, למרות שהיא בסך הכל הייתה בסדר.

אבל שוב אני חוזר למיצב, איך את יודעת שבבית הספר הזה "לא לומדים לקראת מיצב" וש70 זה ציון סביר אם לא למודים בכוונה לקראת הבחינות האלו. כמו שאמרתי, בבית ספר עם ציון גבוה יש ספק האם לומדים מכוון לקראת הבחינה או לא, אבל בבית ספר עם ציון נמוך אין ספק שהילדים לא יודעים את החומר.

אני בתהליך בחירת שכונה לרכישת בית בארה"ב והקריטריון העיקרי הוא כמובן בתי הספר, אני מסכים שלא כל בית ספר עם ציון גבוה הוא בית ספר טוב, אבל אני אישית חושב שכל בית ספר עם ציון נמוך הוא לא טוב לכן אני לא רץ אחרי בתי הספר שיש להם ציון קרוב למושלם, אבל אני בהחלט פוסל בית ספר שנמצאים במתחת 80%-85% כי שם פשוט ברור שהילדים לא יודעים את החומר.

רזאי

New member
לא אמרתי הכי טוב בארץ

אני למדתי בבי"ס שהנשירו בו. אם לא היית תלמיד מצוין לא יכולת להמשיך בו. לא היו בו מגמות בגרות קלות כמו גאוגרפיה, זה היה ממש בית חרושת לציונים.
עכשיו נכנסתי לראות את הציונים שבו, והם באמת 9 ו 10. לא הייתי רוצה לשלוח לשם את הילדים שלי.
עכשיו אנחנו עומדים לחזור לישראל אחרי שנתיים בארה"ב. המורות בתיכון שומרות איתנו על קשר, ותמיד שמחות לעזור להשלים חומר שנלמד בישראל ולא בארה"ב. חשוב לכולם שהילד ישתלב בקלות ויצליח במבחני הבגרות. היחס האישי עושה את ההבדל.
גם אני בחרתי מקום מגורים בארה"ב לפי ציוני בתי הספר. בישראל בחרתי מקום מגורים לפני שהתפרסמו תוצאות מיצבים. אולי אם הייתי מחפשת עכשיו מקום לקנות בו בית, הייתי קובעת את תוצאות המיצב כקריטריון. מכיוון שאני כבר מכירה את ביה"ס, ויודעת שהוא מביא את הילדים להשגים גבוהים, הציון נראה לי זניח.

אין כאן מספיק מגיבים בשביל זה.

חפשי קבוצות של הביה"ס ושל הורים ברשתות חברתיות ואולי שם ידעו יותר.
לא הייתי רושם ילדים רק בגלל דעה של מישהי בפורום.

תיכון מוצלח

תלוי אם הילד בראש מדעי או לא
הייתי בוחרת אזור מגורים דווקא לפי תיכון - יותר משמעותי ל"עתיד"
בתי ספר יסודיים רובם בסדר, וגם אלו שקצת פחות לא אמורים לעצור ילד מוצלח.
בהרצליה יש את הנדסאים שהוא מאוד מומלץ לילדים מדעיים
ברעננה אוסטרובסקי

למעלה