מערכת החינוך העירונית

מערכת החינוך העירונית

כל כמה זמן מפרסמים בתקשורת את תוצאות בחינות הבגרות- כמה עברו, איפה יש הכי הרבה זכאים לתעודת בגרות, וכדומה. היום מפורסם הנתון הבא: הישובים בהם יש הכי הרבה זכאים לתעודת בגרות- שוהם 76.3% מועצה איזורית עמק יזרעאל 75.9% מודיעין- מכבים רעות 75.7% מועצה איזורית גזר 74% מועצה איזורית משגב 72.4% רעננה 71% רמת השרון 70.3% אני מניח שזה מבוסס על התוצאות של המחזור הקודם שסיים את בחינות הבגרות והלימודים (שנתון 1987). מה דעתכם על זה? מוזר לי שכפר סבא לא הופיעה במקומות הראשונים... כבר כמה שנים ששוהם והמועצות האיזוריות מובילות בטבלה. נראה לי שזה בגלל שאלו ישובים קטנים קל להם יותר להשקיע בתלמיד "הקטן". מה דעתכם על מערכת החינוך העירונית? (נכון, אנחנו מדברים על זה פה כל כמה זמן... אבל עכשיו יש לנו עוד פעם סיבה להעלות את הנושא ולדבר עליו
)

קישור לכתבה בנושא...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3253073,00.html כפר סבא נמצאת במקום השביעי. רעננה והרצליה לפנינו. ואנחנו ממשיכים לפרסם שכפר סבא מובילה בארץ בתחום החינוך. זה עדיין נכון?

ברור...

ברעננה יש רעננים ובהרצליה יש הרצליונים, אז ברור שכפ"ס מובילה
רק פה יוצאים כפר סביונים
ד"א לגבי הפרסומים, אני מניח שכל עיר מפרסמת מה שנוח לה להראות, ללא קשר למציאות

ba r2 0 1 0

New member
זה לא העיריות מפרסמות. אלו

תוצאות נכונות ומדוייקות מפי משרד החינוך.

התכוונתי ל...

"ואנחנו ממשיכים לפרסם שכפר סבא מובילה בארץ בתחום החינוך. זה עדיין נכון?"

ba r2 0 1 0

New member
אההה

כן העירייה כפר הפכה את זה למסורת שהעיר מובילה בתחום החינוך... אז היא ממשיכה לנפנף בדגל....

ba r2 0 1 0

New member
ממ... אני מניח שכפ"ס נפגעה בערך כמו

שאר הערים (או מושבים וכו') מהקיצוצים בשעות הלימוד והמורים, ולכן אי אפשר להפיל את זה על זה... מה שכן כמו שאמרת, רואים הרבה מועצות איזוריות מובילות. אני מניח (אני לא יודע באמת.... רק מניח) שבגלל שיש שם פחות תושבים אז קיימים פחות תלמידים בכיתה, כלומר הצפיפות יותר קטנה, והמורה יכולה להשקיע יותר בכל תלמיד ותלמיד. בכלל ללמוד בכיתה קטנה זה אידיאלי יותר... אני חושב שמערכת החינוך העירונית בסדר גמור, ולמרות הכל... כפ"ס עדיין בין הראשונות... רעננה והרצליה שעקפו... אני חושב שפשוט יש להם יותר כסף להשקיע.... אבל זה לא תירוץ... לא יודע למה אני מנסה למצוא סיבות...

אותי מפתיע

שלא שמענו אף תגובה אגף החינוך בנושא. עוד מוזר, שלא שמענו את תגובת ועד ההורים, מצאו להם זמן נחמד לשתוק. ומוזר עוד יותר, שלא שמעתי ציוץ של בני הנוער, התלמידים, בנושא.

למעלה