מפוחית

ArtieBucco

New member
מפוחית

שלום ברצוני להתחיל לנגן על מפוחית. עכשיו יש כמה סוגים של מפוחיות - כרומטית, בלוז, טרמולו, דיאטונית,מינורית,אוקטבה ובנוסף לזה מה זה מפוחית סימן C? על מה נתחיל לנגן ובאיזה מחיר לקנות מפוחית

תודה

kobrik

New member
אני כותב לך על סמך מידע שקראתי בזמנו במגזין סאונד

שכחתי את השם של המגזין אבל ממה שהבנתי זה הסטנדרט של המפוחיות
זה בעצם נקרא: "מפוחית דיאטונית c מזור"...לדעתי עדיף להתייעץ עם נגני מפוחית!

מצטער על הדלות במידע...אני מקווה שיתנו לך מידע יותר אמין וטוב.

ImaginaryFriend

New member
אני גם לא מומחה

אז אל תקח את מה שאני אמר לך בתור תורה מסיני כן?
בגדול המפוחיות מתחלקות לשנים:
-מפוחית דיאטונית היא מפוחית בעלת סולם אחד: לצורך העיניין אם רשום עליה C זה אומר שהמפוחית בדו מז'ור והיא יכולה לנגם תווים רק בסולם דו מז'ור(C זה סימון של דו בשפות הלועזיות) באותה מידה זה יכול להיותF פה מז'ור, סי במול או כל סולם אחר.
-מפוחית כרומטית היא מפוחית שמאפשרת לך לנגן חצאי טונים(דיאזים ובמולים בהתאם לצורך של הסולם) בדרך כלל באמצעות כפתור שיש לה בצד והלחיצה עליו פותחת שורה אחרת של חורים. מה שאומר שאתה לא מוגבל לסולם מסויים (לצורך העיניין במפוחית דיאטונית אם אתה מנגן עכשיו בסולם מסויים ואחרי שניה עוברים לסולם אחר אז אתה צריך מפוחית אחרת שתתאים לסולם (או לנגן רק את התווים מאותו הסולם).
&nbsp
אומרים שהכי קל להתחיל באמת במפוחית דיאטונית בC. אבל אם אתה שואל אותי (אם אני הייתי מתחיל לנגן על מפוחית) הייתי הולך על כרומטית, נותנת לך יותר אופציות, ובגלל שהיא קצת יותר מסובכת, אחרי שתלמד עליה הדיאטונית תהיה לך ממש פשוטה, סך הכל אנחנו לא מדברים על כלי מורכב מדי.
אבל שוב זאת המלצה אישית שלי, אני לא נגן מפוחית, אבל זה מה שהייתי עושה אם הייתי מחליט ללכת על זה.
בהצלחה!
&nbsp

למעלה