מפקד היהודים בא"י 1839 - מקוון

מפקד היהודים בא"י 1839 - מקוון../images/Emo70.gif

היי! אם אתם זוכרים (וגם אם לא) - לפני כמה זמן נדון כאן נושא המפקד שנעשה בא"י בשנת 1839, ע"י סר משה מונטיפיורי. המפקד נערך והודפס בספר. עכשיו, הסתבר לי במקרה, שיש גירסה מקוונת שלו, בה ניתן לחפש (חיפוש פשוט במסמך, אמנם, אבל זה גם משהו
). המסמך הוא בפורמט PDF (אבל אפשר להמיר גם PDF ל - PS, אם למישהו אין קורא PDF), ונמצא באתר הזה. בהצלחה, ארנון

nitzoops

New member
מפקד מקוון

הרשימות הן רק של ספרדים. אתה יודע איפה אפשר למצוא שיכנוזים ?

avitalit

New member
ביקרתי שם וצריך ../images/Emo53.gif

ברשומות של המפקדים בערים השונות בארץ מופיעות עמודות שלא כ"כ הצלחתי להבין אותן אולי חברים ( או הגברת מטילדה טג´ר שערכה אותן) תוכלו לפרש לי מהן העמודות : SHEET + ROW אני מניח שזה "מראה מקום" למקור המידע .. אך מהו המקור ? INCOME הכנסה ? באילו יחידות ? ARRIVAL הגעה ? האם בשנים לפי הלוח העברי ? מצאתי שם כמה רשומות ממש מענינות תודה חברים איציק

nitzoops

New member
מפקד האוכלוסין

במקרה צילמתי חלק ממנו כפי שהביא אותו יוסף מייזל בספר מחקרים ומקורות של מכון בן צבי האונ´ העיברית בירושליים ספר צפת. ברשימות זה מופיע כך: מס´(הכוונה לנפשות בבית האב), ואלה שמותם, מקום מולדתם(שמות העיירות), שני חייהם(גילם), מגוריהם באה"ק(שנות שהייתם בארץ),מעשיהם ועסקם(לדוגמה:תורתו אומנותו, חמר,ראוי להורא´, בעל עסק וכו´. מהות כספם(מקור הכסף, לרובם מופיע התואר עני), נשי או פנוי, מספר הילדים, שמות ילדיהם ושנותם, המאורעות(מה עבר עליהם-לדוגמה:ב´ שללות ורעש ומגפה.

avitalit

New member
תודה - אך טרם ברור לי משהו

מה הכוונה בכותרות העמודות הספציפיות שציינתי ? איצ

למעלה