מצטער שאני שוב חופר

מצטער שאני שוב חופר

על הסאונדים, אבל נתקלתי במשהו שאני רוצה לשאול עליו. בעצם שני דברים. רודבוי סאונד- בלי מסרים בגרוש, אבל זה בקצב של רוטס פחות או יותר. דאנסהול? אבל זה לא בקצב של דאנסהול. רגע, דאנסהול זה לא בדיוק אותו קצב של רגאיי, אין את האקורדים הזה שלוחצים עליו ארבע פעמים בתיבה. נכון? בוג'ו באנטון- גם מתקשר לשאלה הקודמת- יש לו חומר שהוא גם דאנסהול וגם רוטס\ניו רוטס\ראגא? ראגא זה כאילו ראפ רגאיי? ואם כן, באיזה שנים הוא עשה דאנסהול ובאיזה שנים את השאר? תודה לעונים

Carcass

New member
אממממ

טוב בקשר לחלק הראשון של השאלה שך,לא הבנתי כלום חחח. בקשר לשאר,יש טיונים של דאנסהול שכן יש להם את הליין החוזר של הגיטרה\קלידים,בדיוק כמו שיש טיונים של רוטס שאין להם את הליין הזה,ואם יש אז זה לא בגיטרה\קלידים. בוג'ו אמן מאוד ורסטילי לדעתי,יש לו המון יציאות,אומנם הוא התחיל מדאנסהול ו ראגאמאפין,אבל אז "חזר בתשובה", היום הוא מאוד מגוון,כלומר אפשר מדי פעם לשמוע טיון שלו על רידים של ניו רוטס שכזה,או על רידימים של דאנסהול,לעומת זאת באלבום החדש שלו יש שילוב נחמד של מקצבי דאנסהול אבל שירה בקצב הראגאמאפין..

אז מה שבעצם קובע,

זה הליריקס, ולא המנגינה? זתומרת, אם יש איזשהו מסר שמועבר או סתם בחורות\מכוניות\מסיבות וכו'..?

Carcass

New member
חחח לא...

איך הגעת למסקנה שאמרתי ליריקס...יש שירי דאנסהול שמדברים על ראסטאפארי וכ'ו ויש טיונים של רוטס שמדברים על נושאים אחרים ולא ספציפית על זה...

אני באמת מנסה להבין מה אתה רוצה

אבל לא מצליח... יש סיכוי שהתכוונת לספיישלים של רודבוי, שהם מגוונים מאוד מבחינה סגנונית. המסר שם הוא פשוט מאוד(ודי מדוייק)-והוא שרודבוי סאונד הם הסאונד מספר 1 ואין להם מתחרים. זה קטע די הומוריסטי שהתחיל רחוק בשנים בג'מייקה, כשלקחו שירים מוכרים והקליטו מהם גרסא מיוחדת לסאונדסיסטמים ומנגנים את זה בתחרויות(קלאש), כשהמילים השתנו כדי לפאק ולשבח את הסאונד, זה נועד להלהיב את הקהל... הרחבתי על כל זה כאן. או שדיברת על הסאונד/המקצב שרודבוי מתקלטים במסיבות, שגם הוא מגוון מאוד-מתחילים עם ארלי ווייבס(מוזיקה מתונה יותר כדי לחמם את המנועים) ולאט לאט עולים לדאנסהול, שהוא באמת ז'אנר שלא מאפיין מבחינה מקצבית את החוקיות המקורית של הרגאיי בשיטת הניגון של השניה והרביעית בתיבה. למרות שגם לדאנסהול יש חוקים מבחינה מוזיקלית, וכשמכירים קל לזהות איזה שיר הוא דאנסהול(בשיטה של התיבה נקרא מיקס-לנגן פתאום על החצאים של הרצועות). בקשר לבוג'ו-ובאופן כללי, אומנם יש הגדרות לתת ז'אנרים שיש תחת המילה רגאיי, אבל הם מאוד חופפים זה את זה, ופעמים רבות תשמעו פתאום משהו שנשמע כמו מלפני 20 שנה והוא בכלל חדש ולהפך. השירים של בוג'ו מגוונים מאוד, הן בנושאים עליהם הוא מדבר והן מוזיקלית. הוא התחיל כאומן ראגא בסוף שנות ה80 וגדל להיות אחד הזמרים הגדולים בכל ההיסטוריה של הרגאיי. בשנים האחרונות השירים שלו פחות אלימים מבעבר(הדוגמא הכי חזקה שעוררה הרבה מאוד אנשים נגדו בחו"ל היא השיר Boom Bye Bye, למרות שהיו לו עוד המון בסיגנון...), כי הוא מאוד התחזק רוחנית והפך אדם דתי יותר ומעורר השראה. טיונים יותר מתונים מהסטייל הזה הם Destiny, Hills and Valies, Magic City, שאותם אפשר להגדיר כניו רוטס, או כקונשס דאנסהול(שזה שירים שמעבירים מסר מצפוני, מדברים ללב, קוראים לשינוי). אני מאמין שלא, אבל מקווה מאוד בשבילך שאתה לא טרול ולא בזבזתי את הזמן בלהסביר את כל זה...

תודה :)

אני ניסיתי להבין מה הסגנון של רודבוי. ודי ענית לי על השאלה. אני די מנסה להבין יותר עכשיו בקל הקטע של הסגנונות, בגלל זה אני שואל פה הרבה. מתיסיהו- ראגאמאפין?

SaBaGMaN

New member
ברור!

מתיסיהו חלוץ הראגאמאפין! שמעת את הלהיט שלו עם בורו באנטון? dem a tzadicim או את הרמיקס שהוא עשה לשאבה ראנקס mr loverdos חובה לישמוע! בכל מיקרה חבוב,שאלת שאלות קצת מוזרות..אבל וואלה מקווה שזה באמת בתמים ולא כדיי להסתלבט מתיסיהו זאת תופעה ביפניי עצמה הוא נוגע בניו רוטס,דאב,דאנסהול,היפ הופ ועוד..לדעתי הוא טוב במה שהוא עושה!

זה לא כדי להסתלבט. ותודה

אז ראגאמאפין זה בעצם ראפ רגאיי כזה? מה שאומר, שהתקווה 6, הם חצי דאנסהול\ניו רוטס, חצי ראגאמאפין כזה?

למעלה