מצלמות אבטחה בגן הילדים

ravit0178

New member
היי רחלי...

ראשית על מורידה בפניכם את הכובע על ההתמודדות שלכם עם המקרה שקרה בגן בירושלים ומקווה שהילדים בסדר וחזרו לשגרה. שאלתי היא, איך יתכן מצב שילד ירוץ כל בוקר בשמחה לגן כפי שכתבת ועדיין יתעללו בו? איך יכול להיות שילד לא מביע משהו? זרק איזושהי מילה? רוית

ravit0178

New member
שוב תודה

מחזקת את ידיכם ו
רוית

hadar433

New member
מצלמות אבטחה בגן הילדים

מה דעתכם לגבי התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים?

yocmm

New member
דעתי

דבר ראשון, כולם מדברים על מצלמות, אולם, יש להבדיל בין שני הסוגים (העיקריים) של מצלמות: מצלמות במעגל סגור (עים הקלטה) ומצלמות אינטרנט. בנוגע למצלמות אינטרנט, ישנה חוסר הסכמה מוחלטת בין המצדדים בהם לבין המתנגדים להן. לא מזמן הייתה כתבה ב ynet הקוראת "להוציא את המצלמות מגני הילדים" גם שם לא הייתה הבחנה בין מצלמות במעגל סגור למצלמות אינטרנט. למעשה, כל הטענות שהועלו שם, היו קשורות למצלמות אינטרנט. ואף לא אחת נגד מצלמות במעגל סגור. בגדול, השיקולים העיקריים הם: * זה פוגע במטפלות, זה לא לא פייר כלפיהן, לא נוח לעבוד כאשר מצלמים אותך, מטפלות טובות לא יסכימו לעבוד בתנאים כאלו וכד' ובכן, נכון, זה לא נעים לעבוד כאשר מצלמים אותך, אבל, זה לא משהו תקדימי. יש המון אנשים, שעובדים עים כספים, לדוגמה, שמצולמים. כאן אנחנו מדברים לא על כסף, אלה על משהו יקר הרבה יותר מזה. על הילדים שלנו. כך שזה, לדעתי לא ממש שיקול. ברור שיהיו מטפלות טובות שיעזבו את המיקצוע כי הן לא ירצו לעבוד תחת מעקב של ההורים. אבל אים זה המחיר שנצטרך לשלם כדי למזער את תופעת ההתעללות - אני אהיה מוכן לשלם אותו. * ההורים יתערבו יתר על המידה בגן, הורים יתחילו לריב עים הגננת/בינהם כי לדעתם הגננת לא משקיעה מספיק בילד שלהם, יווצרו "מעמדות" בגן- ילדים שההורים שלהם יצפו יותר, יוכלו להעיר יותר ולכן הגננת "תפחד" מהם יותר ותשקיע יותר בילדים שלהם טוב, באמת הפכנו לקבוצה מאוד מגובשת מאז שהתגלתה ההתעללות. האמת, הייתי מוותר על הגיבוש הזה ועל הסיבה לו בשימחה
. בכול אופן, נכון, זה יעמיד את הגננות מול קבוצת אתגרים חדשה ולא פשוטה בכלל. הן תהיינה נתונות יותר לביקורת, לא תמיד מיקצועית. אולם, מצד שני, זה יוריד מהן את נטל ההוכחה. יהיה צריך לקבוע איזה שהוא "קוד התנהגות" להורים בגן, ולקוות שכולם יעקבו אחריו. .זו בהחלט נקודה מורכבת, אולם, שוב, גם את זה אני מוכן לקבל כדי למזער את התופעה *הגננת תפסיק להיות גננת, ותתחיל להיות שחקנית לאו דווקא. בהתחלה, היא כמובן לא תתנהג בטיבעיות מול המצלמות. עים הזמן, היא תתרגל לעבוד מול מצלמות ותוכל כן להיות "היא עצמה" מולן. הטענות הנ"ל נכונות ומראות על הבעיה. אולם לפי דעתי, המחיר עד כאן הוא ניסבל. אולם, ישנן שתי נקודות בעיתיות יותר לדעתי: * הגננת תימנע מצעדים נכונים חינוכית, אך שלא "מצטלמים טוב". להעניש ילד זה אף פעם לא מצטלם טוב, אך זה אקט חינוכי חשוב (כל עוד הוא נעשה כמו שצריך) * זה עלול לגרום לפגיעה בהתפתחות של הילד, בקבלת העצמאות שלו וכד' שתי הטענות הללו, ביחד עים הנקודות הקודמות, גורמות לי לחשוב שאכן, הצבת מצלמות אינטרנט בגן, זה צעד חריף מידי שעלול להיות בעייתי, ולגרום לנזקים לעתיד. יחד עים זאת, כל הטענות הללו, מתיחסות למצלמות אינטרנט. אף אחת מהן לא כל כך רלוונטית למצלמות במעגל סגור. כאן מי שיפקח הוא בעל מקצוע. מצלמות כאלו יכולות לעזור בכמה אופנים: * דבר ראשון הן יהוו גורם מרתיע. * מעבר לכך, במידה וישנה התעללות-יש מי שיהיה חייב לראות אותה. לא יוכל להיות מצב, כמו שקרה אצלנו שמנהלת הגן, מנהלת המרכז הקהילתי שאחראית על הגן, מנכל המתנסים ברמה"ש, ולמעשה, כל מי שהיה חייב לדעת, מגלגל עיניים לשמיים ואומר "לא ידעתי". כאן הם יהיו חייבים לדעת, ותהיה עליהם חובה פלילית לדווח. * במידה ולהורים ישנו חשד שמשהו לא תקין בגן - הם יוכלו לראות את הצילומים ולדעת בדיוק מה קרה. * לסיום, זה יספק עדות בבית המשפט, שזה לא פחות חשוב. לסיכום, לדעתי, הפתרון הוא מצלמות במעגל סגור, כמובן שעם הקלטה (לש שבוע שבועיים לפחות). יוסי

yocmm

New member
הוספתי סקר בנושא

בעמוד הראשי, הוספתי סקר "מצלמות בגן, כן או לא" אשמח אים תצביעו בו, ואם תשרשרו כאן את הסיבות יוסי

bennycom

New member
התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים

היי יוסי, לגבי הטענה: שזה לא פייר כלפי המטפלות/הגננות וזה פוגע בהם ו....." זה שטויות ברסק עגבניות כיוון, שכמו שבפיצוציות, בפארקים, בחברות/ משרדים, מפעלים, מחסנים,חנויות,קניונים,בנקים, בתי דואר,שדה תעופה וכד' הותקנו מצלמות אבטחה ולעובדים שם לא קרה שום דבר והם לא נפגעו הם פשוט התרגלו (אולי רק בהתחלה הם התנהגו לא טיבעי
), גם בגני הילדים יכלו להתרגל לזה. אבל השאלה היא האם בגן פרטי הגננת תיהיה מוכנה להתרגל לכך?! הרי אי אפשר להכריח אותה, הדבר היחידי שאפשר לעשות הוא להפעיל לחץ מצד ההורים. לגבי הטענה ש"ההורים יתערבו יתר על המידה בתפקידה של הגננת...", גם בלי מצלמות אבטחה יש הורים ש"מתעניינים" יתר על המידה ולכן, תמיד יהיו הורים "נודניקים" ש"יציקו" לגננת בשאלות גם עם יותקנו מצלמות אבטחה. אני עוסק בתחום מערכות האבטחה ישנם פתרונות נוספים חוץ ממה שהצגת פה למשל:ישנו מכשיר שנקרא video server ואפשר רק לצפות בו (אם לא רוצים להקליט). לגבי זמן שמירת ההקלטות זה תלוי בגודל ההארד דיסק כלומר, ככל שיש יותר מקום מן הסתם ישמרו לטווח יותר גדול לכן, בד"כ המחשב המחובר למצלמות מיועד אך ורק לזה. נקודה נוספת שברצוני לציין, אסור לשכוח שתפקידן העיקרי של מצלמות אבטחה הינו אבטחה ולכן, הן מספקות הגנה וכאמצעי הרתעה מפני גנבים- אז לגננת יש פה יתרון כלשהו, כמו כן, הגננת תוכל להשגיח על עובדיה שאכן עושים את העבודה כראוי (כמו בכל עסק פרטי אחר). צירפתי לינק למחקר נחמד שפורסם ב-ynet לגבי התנהגויות של אנשים בזמן שמסתכלים עליהם אתם מוזמנים לקרוא.

yocmm

New member
מדהים!

שלום בני, הלינק שצרפת פשוט מדהים לדעתי. לדעתי הוא גם מחזק את הטענה שלי שמצלמות במעגל סגור מספיקות, ואין צורך "לשלם את המחיר הנוסף" שיש למצלמות אינטרנט. לגבי התשובות שלך לטענות "למה לא" - טוב, כתבת הצורה יותר ישירה ויותר חד משמעית את מה שניסיתי להעביר.. בתור איש מקצוע, אשמח אים תוכל לתת לנו סקירה קצרה של האפשרויות הקיימות כיום, וגם אים תישאר איתנו, בכדי לענות על שאלות שעולות כאן, ולא תמיד יש לי תשובה אליהן. יוסי

למעלה